Now Reading
Windows 8 Kolay Kullanım Önerileri
0

Windows 8 Kolay Kullanım Önerileri

by Mustafa Kemal Erdem02 Nisan 2013

 android iphone destek hatti

Windows 8 Bilinmeyen Yönleri ve Pratik Kullanım Adımları

Windows + X : menüsü Windows 8’in masaüstünde artık bir Başlat

menüsü yok. Ancak farenizi ekranın sol alt köşesine götürüp sağ tıkladığınızda veya Win+X klavye kısayolunu kullanarak “Programlar ve Özellikler”, “Denetim Masası”, “Güç” gibi özelliklere hızla erişebilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Win + X’i geliştirin

Windows’un sunduğu kısayollar size yetmediyse, ücretsiz bir araç olan WinPlusXile ona daha fazla seçenek ekleyebilirsiniz.

Yönetim araçlarını giriş ekranında gösterin

Windows 8’in giriş ekranında varsayılan olarak birçok kutucuk gösteriliyor, ancak bazı kutucuklar hariç: Giriş ekranı açıkken Charms çubuğunu açın Ayarlar’a tıklayın ve ardından Kutucuklar’a tıklayın. Şimdi “Yönetim araçlarını göster” seçeneğini etkin hale getirerek birçok Windows yönetim aracını başlangıç ekranınıza taşıyabilirsiniz.

Kutucuklar için daha fazla alan

Ekran çözünürlüğünüz yeterli ise, az önceki ayarlar ekranında bir seçenek daha göreceksiniz. “Daha çok kutucuk göster” etiketli bu seçeneği etkinleştirerek ekranınızda bir kerede gösterilen kutucuk sayısını artırabilirsiniz.

Birden fazla ekran görüntüsü alın

Kilit ekranını devre dışı bıraksanız bile Windows 8 size parolanızı sormaya devam edecektir. Ancak PC’nize tek erişen sizseniz, parolayı devre dışı bırakabilirsiniz.Win+R’ye basın ve “netplwiz” yazarak Enter’a basın. “Kullanıcı bu bilgisayarı açmak için…” ile başlayan kutcuğun işaretini kaldırın ve Tamam’a tıklayın. Artık Windows 8’e oturum açarken parola girmeniz gerekmeyecek.

Bir önceki yazımız olan Macintosh Simülatör başlıklı makalemizde Macintosh İşletim Sistemi Simülatör Ekran Ayarları, Macintosh Simülatör ve Macintosh Simülatör Ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

About The Author
Mustafa Kemal Erdem

Leave a Response