Windows 8 Kolay Kullanım Önerileri

windows 8 kolay kullanım önerileri, windows 8 başlat manüsü, windows 8 başlat butonu, windows 8 başlat butonu nerde, windows 8 başlat butonu ekleme, windows 8 başlat butonu nasıl eklenir, windows 8 başlat butonunu bulamıyorum, windows 8 hızlı çalışma, windows 8 hızlı çalışma ayarları, windows 8 hızlı açılma, windows 8 hızlı açılma adımları, windows 8 hızlı kapatma, windows 8 nasıl hızlı çalışır, windows 8 nasıl hızlandırılır, windows 8 parola ayarları, windows 8 parolayı kaldırma, windows 8 parola sormasın, windows 8 kısayolları, windows 8 kısayol tuşları, windows 8 güvenli mod, windows 8 sistem geri yükleme, windows 8 hız ayarları, windows 8 görünümü değiştirme, windows 8 görünüm nasıl değiştirilir, windows 8 denetim masası, windows 8 ağ bağlantıları, windows 8 kapatma, windows 8 kapatma kısayol tuşu, windows 8 bilgisayarı nasıl kapatılır, windows 8 de bilgisayar nasıl kapatılır, windows 8 de bilgisayar kapatma butonu nerde, windows 8 de bilgisayar kapatma butonu nasıl eklenir

Windows 8 Kolay Kullanım Önerileri

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Sistemler

 android iphone destek hatti

Windows 8 Bilinmeyen Yönleri ve Pratik Kullanım Adımları

Windows + X : menüsü Windows 8’in masaüstünde artık bir Başlat

menüsü yok. Ancak farenizi ekranın sol alt köşesine götürüp sağ tıkladığınızda veya Win+X klavye kısayolunu kullanarak “Programlar ve Özellikler”, “Denetim Masası”, “Güç” gibi özelliklere hızla erişebilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Win + X’i geliştirin

Windows’un sunduğu kısayollar size yetmediyse, ücretsiz bir araç olan WinPlusXile ona daha fazla seçenek ekleyebilirsiniz.

Yönetim araçlarını giriş ekranında gösterin

Windows 8’in giriş ekranında varsayılan olarak birçok kutucuk gösteriliyor, ancak bazı kutucuklar hariç: Giriş ekranı açıkken Charms çubuğunu açın Ayarlar’a tıklayın ve ardından Kutucuklar’a tıklayın. Şimdi “Yönetim araçlarını göster” seçeneğini etkin hale getirerek birçok Windows yönetim aracını başlangıç ekranınıza taşıyabilirsiniz.

Kutucuklar için daha fazla alan

Ekran çözünürlüğünüz yeterli ise, az önceki ayarlar ekranında bir seçenek daha göreceksiniz. “Daha çok kutucuk göster” etiketli bu seçeneği etkinleştirerek ekranınızda bir kerede gösterilen kutucuk sayısını artırabilirsiniz.

Birden fazla ekran görüntüsü alın

Kilit ekranını devre dışı bıraksanız bile Windows 8 size parolanızı sormaya devam edecektir. Ancak PC’nize tek erişen sizseniz, parolayı devre dışı bırakabilirsiniz.Win+R’ye basın ve “netplwiz” yazarak Enter’a basın. “Kullanıcı bu bilgisayarı açmak için…” ile başlayan kutcuğun işaretini kaldırın ve Tamam’a tıklayın. Artık Windows 8’e oturum açarken parola girmeniz gerekmeyecek.

Bir önceki yazımız olan Macintosh Simülatör başlıklı makalemizde Macintosh İşletim Sistemi Simülatör Ekran Ayarları, Macintosh Simülatör ve Macintosh Simülatör Ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın