Windows 8 DNS Ayarları DNS Değiştirme Nasıl Yapılır

Windows 8 DNS Ayarları DNS Değiştirme Nasıl Yapılır

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Sistemler

 android iphone destek hatti

Windows 8 DNS Ayarları Manuel DNS Değiştirme Resimli Anlatım

Windows 8 DNS Değiştirme Ayarları Nasıl Yapılır?  Win8 DNS Ayarı Windows 8 DNS Adresi Windows8 DNS Nasıl Değişilir Değiştirilir? Manuel DNS Ayarları Yapma Resimli Anlatım

Windows işletim sistemlerinde dns değiştirme adımları genelinde aynı adımlar ile yapılmaktadır. Şunu belirmek isterim kullanacağınız dns sorunsuz bir dns olması gerekiyor aksi takdirde bilgi ve sistem güvenliğinize zarar verebilir.

Windows 8 öneri dns adresleri: 195.175.39.39 -195.175.39.40 , 8.8.8.8 – 8.8.4.4 diğer dns adreslerini sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Denetim masasına giriş yapıp ağ ve paylaşım merkezinden bağdaştırıcı ayarlarını değiştir bölümünden internet protokol sürüm 4 bölümden dns adreslerini değiştirebilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Denetim Masasına giriş yapıp (giriş ekranına Denetim Masası yazın) şu yolu izleyin: Ağ ve internet > Ağ ve Paylaşım merkezi sağ tarafta internet bağlantınızı bulun ve mavi bağlantının üstüne tıklayın.

Açılan pencerede Özellikler’e tıklayın. Bağlantı özellikleri penceresinde bir liste göreceksiniz. Bu listede Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) öğesini bulun ve tıklayarak seçili hale getirin (işaretini kaldırmayın). Şimdi Özellikler’e tıklayın.

Windows 8 işletim sisteminde ister sağ alt köşe bilgisayar monitörü yada wifi ağ çekim çubuğuna tuşlayıp çıkan bağlantıya tıklayıp aşağıda görüldüğü gibi giriş yapılabilir

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Serial 32 Bit ve 64 Bit indirme Kurulumu başlıklı makalemizde Nasıl Yüklenir, Serial iso indir ve Windows 10 Flash Disk Bellekle Yükleme Kurulumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın