Windows 8.1 İndir Güncelle

Windows 8.1 İndir Güncelle,Windows 7 den Windows 8.1 e Geçiş, Windows 8 den Windows 8.1 e Geçiş, Windows 8 den Windows 8.1 e Nasıl Geçilir, Windows 8 Yükseltme, Windows 8.1 Facebook indir, Windows 8.1 Facebook Uygulaması, Windows 8.1 Facebook Uygulaması Kur, Windows 8.1 İndir Güncelle, Windows 8.1 Nasıl İndirilir, windows 8.1 nasıl kurulur, windows 8.1 resimli kurulumu, Windows 8.1 Türkçe Full Bedava İndir, windows 8.1 ücretsiz indir, windows 8.1 yükseltme

Windows 8.1 İndir Güncelle

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Sistemler

 android iphone destek hatti

Windows 8.1 Denediniz Mi Kurmak İçin

Windows 8 kullanıcılarının beklediği önemli güncelleme sonunda çıktı saat 14:00 itibariyle Windows 8.1 güncellemesi Windows Store üzerinden tüm dünyaya aşamalı olarak 

indirilmeye sunulmaya başlandı. Windows 8.1, çok büyük yenilikler getirmese de işletim sisteminde sıkça şikayet edilen bazı sorunları çözeceği bekleniyor.

Windows 8.1′in getirdiği yenilikler arasında yeni entegre uygulamalar, Modern arayüzünde yapılan değişiklikler, direkt olarak masaüstüne ön-yükleme yapabilme, Bing ile güçlendirilen daha güçlü arama ve fazlası var. Windows 8′de kaldırılan Başlat düğmesi de bu güncellemeyle beraber geri dönüyor, ancak düğmeye tıkladığınızda Başlat menüsü değil Windows 8 giriş ekranınız açılıyor.

Windows 8.1 İndir Güncelle,Windows 7 den Windows 8.1 e Geçiş, Windows 8 den Windows 8.1 e Geçiş, Windows 8 den Windows 8.1 e Nasıl Geçilir, Windows 8 Yükseltme, Windows 8.1 Facebook indir, Windows 8.1 Facebook Uygulaması, Windows 8.1 Facebook Uygulaması Kur, Windows 8.1 İndir Güncelle, Windows 8.1 Nasıl İndirilir, windows 8.1 nasıl kurulur, windows 8.1 resimli kurulumu, Windows 8.1 Türkçe Full Bedava İndir, windows 8.1 ücretsiz indir, windows 8.1 yükseltme

Windows 8.1′e güncellemek için Windows 8′li cihazınızda Windows Store’u açtığınızda görünen dev boyutlu “Windows 8.1′e ücretsiz güncelleştirin“ kutucuğuna tıklamanız yeterli oluyor.

Windows 8.1′in RTM sürümünü yükleyenler ise bugünden itibaren Windows Update üzerinden final sürüm güncellemesini almaya başladılar.

Not: Güncelleme kademeli olarak indirilmeye sunulduğundan Windows 8′li PC’nize veya tabletinize gelmesi hemen şimdi değil, önümüzdeki saatlerde de gerçekleşebilir.

Windows 7  veya daha öncesinden yükseltiyorsanız

Windows 8.1, direkt olarak masaüstünü açma ve başlat düğmesi gibi yeni işlevlerle geliyor. Artık Windows 7′yi bırakıp Windows 8.1′e rahatlıkla geçebileceğinizi düşünüyorsanız, küçük bir sorun var. Windows 7′den Windows 8.1′e direkt olarak geçmeniz mümkün değil. İki seçeneğiniz var: Sisteminizi Windows 8′e yükseltip, ardından Windows 8.1′i yükleyebilir, tüm yüklü uygulamalarınızı ve dosyalarınızı koruyabilirsiniz. Veya Windows 8.1′i Windows 7′nin üzerine yükleyebilirsiniz, bu durumda masaüstü uygulamalarınızı kaybedeceksiniz.

Windows Vista veya XP’den yükseltecekseniz, Windows 8.1′i sıfırdan yüklemeniz gerekiyor. Tabi önce Windows 7′ye ardından Windows 8′e geçmekle, ardından Windows 8.1′i yüklemekle uğraşmak istemiyorsanız.

Windows 8′den yükseltecekseniz 

Windows 8.1 yayınlandığında onu Windows 8′in uygulama mağazasından indirebileceksiniz. Güncellemeyi herhangi bir medya satın almadan veya ücret ödemeden yüklemeniz mümkün olacak.

Windows 8.1 Önizleme sürümünü indirmek için Microsoft hesabına oturum açmış olmanız gerekiyordu. Bu nedenle Windows 8.1 resmi olarak yayınlandığında yine böyle bir gereksinimin olması muhtemel. Windows 8.1′i baştan yüklemek için bir kurulum medyasından faydalanabilirsiniz, ancak yükseltmek için muhtemelen bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak.

Yerel bir kullanıcı hesabından Microsoft hesabına geçmek isterseniz, Bilgisayar Ayarları ekranından Kullanıcılar’a giderek Microsoft Hesabına Geç düğmesine basabilirsiniz.

 Windows 8.1 Önizleme’den yükseltecekseniz 

Windows 8.1′in Önizleme sürümünü yükleyen cesur kullanıcılardan biriyseniz, uyarılara dikkat ettiğinizi umuyoruz. Windows 8.1 Önizleme kullanıcıları, Windows 8.1′in final sürümüne direkt olarak olarak geçemeyecekler. Aslında Windows 8.1′e geçmeniz mümkün, ancak bunu yapmanız halinde yüklü tüm masaüstü programlarınızı kaybedeceksiniz.

Tabi ki bir Windows 8.1 diskine veya USB belleğine sahipseniz, varolan sisteminizin üzerine temiz bir yükleme yapabilirsiniz. Bunu yapacaksanız öncelikle önemli dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun.

Windows 8.1 %C4%B0ndir G%C3%BCncelle 2 Windows 8.1 İndir Güncelle isletim sistemleri  Windows 8.1 %C4%B0ndir G%C3%BCncelle 2 photo

Microsoft, Windows 8′li sisteminizi Windows 8.1′e nasıl yükseltebileceğinizi şöyle anlatıyor:

Windows 8.1 ve Windows RT 8.1 ürünleri Windows 8 ve Windows RT üzerine dayandırılmıştır ve size kişiselleştirme, arama, uygulamalar, Windows Mağazası ve bulut bağlantısında geliştirmeler sağlar, ayrıca Windows’tan beklediğiniz güvenlik ve güvenilirlik özelliklerine sahiptir. Hızlıdır ve çeşitli cihazlarda, özellikle de yeni nesil dokunmatik cihazlarda çalışacak biçimde tasarlanmıştır.

Bilgisayarınızda şu an Windows 8 veya Windows RT çalışıyorsa Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 sürümüne güncelleştirmek ücretsizdir. Önceki Windows güncelleştirmelerinin aksine, bu güncelleştirmeyi Windows Mağazası’ndan alırsınız.

Windows 8.1 %C4%B0ndir G%C3%BCncelle 4 Windows 8.1 İndir Güncelle isletim sistemleri  Windows 8.1 %C4%B0ndir G%C3%BCncelle 4 photo

facebook müşteri hizmetleri

1. Başlamadan önce 

Windows 8.1 ve Windows RT 8.1 için sistem gereksinimleri neredeyse Windows 8 için olan gereksinimlerle aynıdır; bilgisayarınız zaten Windows 8 (veya Windows RT) çalıştırıyorsa çoğu durumda, ücretsiz Windows 8.1 (veya Windows RT 8.1) güncelleştirmesini alabilirsiniz.

Ancak başlamadan önce, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Dosyalarınız, masaüstü uygulamalarınızı, kullanıcı hesaplarınız ve ayarlarınız sizinle birlikte gelir. Windows 8.1 ve Windows RT 8.1 bazı yeni yerleşik uygulamalarla birlikte gelir ve mevcut yerleşik uygulamalarınızdan bazılarını güncelleştirir veya onların yerine geçer. Mevcut Windows Mağazası uygulamalarınız sizinle taşınmaz, ancak güncelleştirme tamamlandıktan sonra, bu uygulamaların hepsini birden veya yalnızca istediklerinizi yeniden yükleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bu sayfanın Windows Mağazası uygulamalarınızı yeniden yükleyin bölümüne bakın.

Masaüstü uygulamalarınızı ve cihazlarınızı sizin yerinize kontrol ediyoruz. Güncelleştirme işleminin parçası olarak, mevcut masaüstü uygulamalarınızı ve bağlı cihazlarınızı kontrol ediyor ve onları güncelleştirmeye hazırlamak veya güncelleştirme sonrasında yeniden çalışmalarını sağlamak için neler yapmanız gerektiğini size bildiriyoruz. Çoğu durumda bir şey yapmanız gerekmez, birçok masaüstü uygulaması, cihaz (yazıcı gibi) ve ağ bağlantısı güncelleştirmeden sonra normal olarak çalışır. Sizi endişelendiren özel bazı masaüstü uygulamalarınız veya cihazlarınız varsa Windows Uyumluluk Merkezi‘nde bunların uyumluluğunu kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayarınızdaki oturum açmak için Microsoft hesabı kullanmayı düşünün. Windows 8 veya Windows RT oturumu açmak için zaten bir Microsoft hesabı kullanıyorsanız Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 oturumu açmak için de aynı hesabı kullanırsınız.

Kullanmıyorsanız Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 içinde bir Microsoft hesabı kullanmaya başlamanızı öneririz. Kısaca bu, kullanışlı ve yeni birçok Windows özelliğini bir arada tutan yapıştırıcıdır: Mağaza’dan uygulama indirme, ayar ve belgelerinizi bilgisayarlarınız arasında otomatik olarak eşitleme, fotoğraflarınızı istediğiniz yerden ulaşabilmek için buluta yedekleme ve birden çok e-posta ve sosyal ağ hesabındaki kişilerinizin tümünü Kişiler ve Posta uygulamalarında bir arada görme yeteneği bu özelliklerdendir.

Outlook.com, Xbox LIVE, Windows Phone veya Skype ile birlikte kullandığınız bir hesap zaten varsa Microsoft hesabınız da var demektir. Bunlardan birden fazlasını kullanıyorsanız hangi e-posta adresini kullanacağınızı belirlemede size yardımcı olabiliriz.

Güncelleştirme yüklenirken çalışmaya devam edebilirsiniz. İnternet bağlantı hızınıza ve bilgisayarınızın hız ve yapılandırmasına bağlı olarak indirme ve yükleme süreleri 30 dakika ila birkaç saat arasında değişebilir, ancak güncelleştirme arka planda yüklenirken bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu sırada, bilgisayarınızın başından kalkmaya karar verirseniz siz dışarıdayken bilgisayarınızın otomatik olarak yeniden başlatılmasının gerekmesi durumunda çalışmanızı kaydedip önceden açtığınız uygulamaları kapattığınızdan emin olun. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra, güncelleştirmeler uygulanırken onu bir süre kullanamayacaksınız (20 dakika ile bir saat arası). Bu şama tamamlandıktan sonra, birkaç temel ayarı seçmenize eşlik edeceğiz ve ardından Windows gereken tüm son güncelleştirmeleri uygulamayı tamamlayacak.

2. Bilgisayarınızı hazırlayın 

Yüklemeye başlamadan önce yapmanız gereken birkaç şey vardır.

Dosyalarınızı yedekleme. Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 sürümüne güncelleştirdiğinizde dosya ve uygulamalarınızın sizinle birlikte gelmesine karşın, Dosya Geçmişi’ni ayarlayarak önce dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olmak iyi bir fikirdir.

Dizüstü veya tablet bilgisayarınızı prize takın. Güncelleştirme tamamlanmadan gücün kesilmesi durumunda güncelleştirme düzgün yüklenmeyebileceği için bu süreç boyunca bilgisayarınızın prizde takılı olması önemlidir.

İnternet’e bağlanma. Gerekli değildir, ancak güncelleştirme tamamlanana dek bağlı kalmanızı öneririz. Kalmazsanız, kurulumu daha sonra tamamlamak için yeniden bağlanmanız gerekecek ve kurulum daha uzun sürecektir.

En son kritik ve önemli güncelleştirmeleri alın. Windows 8.1 yükleyebilmek için ihtiyacınız olabilecek bazı güncelleştirmeler vardır. Çoğu durumda, en son güncelleştirmeler Windows Update kullanılarak otomatik olarak yüklenir. Ancak otomatik güncelleştirmeleri açmadıysanız ve güncelleştirmeleri el ile denetlemeniz gerekiyorsa veya en son güncelleştirmelerin ne zaman yüklendiğine bakmak istiyorsanız bunu Windows Update’ten yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Windows Update: Sık sorulan sorular.

Windows 8.1 için Facebook uygulaması da hazır

Windows 8.1 i%C3%A7in Facebook uygulamas%C4%B1 da haz%C4%B1r Windows 8.1 İndir Güncelle isletim sistemleri  Windows 8.1 i%C3%A7in Facebook uygulamas%C4%B1 da haz%C4%B1r photo

Windows 8.1′in tüm dünyaya sunulmaya başlanmasıyla beraber önemli bir uygulama da Windows’a merhaba dedi.

Windows 8.1 için yayınlanan resmi Facebook uygulaması, sosyal devin web sitesine oldukça benzer bir arayüze sahip. Uygulama şu an için sadece Windows 8.1 RTM sürümü için yayınlanmış görünüyor. Windows 8.1′in final sürümünü yükleyenler ise uygulama resmileştiğinde onu yükleyebilecekler.

Bir önceki yazımız olan Windows 8.1 Sistem Özellikleri Sistem Gereksinimleri başlıklı makalemizde Windows 8.1 Detaylı Özellikleri, Windows 8.1 Full ve windows 8.1 nasıl yüklenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın