WhatsApp Sesli Mesaj Özelliği

whatsapp sesli mesaj özelliği,whatsapp sesli sms özelliği,whatsapp mesaj özelliği,whatsapp yeni sesli mesaj özelliği,whatsapp sesli mesaj özelliği nasıl kullanılır,whatsapp sesli mesaj nasıl bırakılır,whatsapp sesli mesaj programı,whatsapp sesli mesaj uygulaması,whatsapp sesli mesaj özelliği eklendi,whatsapp sesli mesaj özelliği çalıştırma,whatsapp sesli mesaj özelliği aktif etme,whatsapp sesli mesaj nasıl açılır,whatsapp sesli mesaj,whatsapp medya kişi veya konumumu nasıl gönderebilirim,whatsapp kişi veya konumumu nasıl gönderebilirim,whatsapp kişi veya konumumu gönderme,whatsapp sohbet seslerini mesaj alıp gönderirken nasıl kapatabilirim,whatsapp sohbet seslerini gönderirken nasıl kapatabilirim

WhatsApp Sesli Mesaj Özelliği

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İnternet Programlar

 android iphone destek hatti

WhatsApp Sesli Mesaj Özelliği

whatsapp kişi veya konumumu gönderme, whatsapp kişi veya konumumu nasıl gönderebilirim, whatsapp medya kişi veya konumumu nasıl gönderebilirim, whatsapp mesaj özelliği, whatsapp sesli mesaj, whatsapp sesli mesaj nasıl açılır, whatsapp sesli mesaj nasıl bırakılır, whatsapp sesli mesaj özelliği, whatsapp sesli mesaj özelliği aktif etme, whatsapp sesli mesaj özelliği çalıştırma, whatsapp sesli mesaj özelliği eklendi, whatsapp sesli mesaj özelliği nasıl kullanılır, whatsapp sesli mesaj programı, whatsapp sesli mesaj uygulaması, whatsapp sesli sms özelliği, whatsapp sohbet seslerini gönderirken nasıl kapatabilirim, whatsapp sohbet seslerini mesaj alıp gönderirken nasıl kapatabilirim, whatsapp yeni sesli mesaj özelliği

Kısa süre önce güncelleme gören mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a şimdi de beklenen sesli mesaj özelliği geliyor.

“Push-To-Talk” adı verilen bu yeni özellik sayesinde WhatsApp’ı bir telsiz gibi kullanmak mümkün olacak.

Uygulamayı bir anlamda telsize dönüştürecek olan bu sesli mesaj özelliği aslında WhatsApp’da uzun süredir olan bir fonksiyon üzerine inşa edilmiş. Bilindiği gibi uygulama dahilinde kullanıcılar, sohbet modun’da iken arkadaşlarına konum bilgisi ve fotoğrafların yanı sıra kaydettikleri sesli mesajları da gönderebiliyorlardı.

WhatsApp şimdi bu özelliği daha da basit hale getirmiş durumda. Yakın zamanda sohbet menüsünü açmaya gerek olmaksızın tek tuşla arkadaşlarına sesli mesaj göndermeniz mümkün olacak. Metin kutusunun hemen sağında yer alan mikrofon sembolüne basılı tutup mesajını kaydedip, kaydı durdurduktan sonra mesajınız otomatik olarak gönderilecek. Metin kutusunu sola kaydırdığınızda ise kaydettiğiniz sesli mesaj silinecek.

WhatsApp’ın diğer hizmetleri gibi sesli mesaj yeniliği de platformlararası çalışma özelliğine sahip.

Dilerseniz bu sistemin nasıl çalıştığından bahsedelim.

Mesaj gönder kısmına bir şey yazmadığınız zaman aktif olmayan “Gönder” butonunda artık bir mikrofon simgesi bulunuyor. Bu mikrofon simgesine basılı tutarak sesli mesajınızı karşı tarafa kolayca gönderebilirsiniz. Eğer sesli mesajı iptal etmek isterseniz parmağınızı sol tarafa doğru kaydırmanız gerekiyor.

Medya, kişi veya konumumu nasıl gönderebilirim?

WhatsApp üzerinden çoklu medya göndermek için:

 1. Bir sohbet açın.
 2. Noktalar olan tuşa basın.
 3. Göndermek istediğiniz medya türünü seçin.

 

Detaylar:

facebook müşteri hizmetleri
 • [Resim Gönder][Video Gönder] veya [Sesli Not Gönder]i seçtikten sonra medyayı kaydedebilir veya var olan bir medyayı seçebilirsiniz.
 • [Kişi Gönder] telefon rehberinizde kayıtlı olan kişilerin bilgilerini WhatsApp üzerinden göndermenizi sağlar.
 • [Konum Gönder] güncel konumunuzu paylaşmanızı sağlar. Yakındaki mekanlardan seçim yapabilir veya haritadaki konumunuzu gönderebilirsiniz.

Müzik dosyası / mp3 göndermek için:

 • BlackBerry ana ekranınızdan Medya Dosyası’nı açın.
 • Müziğinizin bulunduğu dosyayıp bulup, seçin.
 • Noktalar olan tuşa basın, ve [Gönder] > [WhatsApp Kişisi]ni seçin.

Eğer [Gönder] seçeneği yoksa bu, genellikle müzik iletiminizin kilitli olmasından kaynaklanır. Müzik seçeneklerini bir daha kontrol edin. Maalesef, WhatsApp iletimi kilitli işitselleri gönderemez.

Bir medya veya mesaj iletmek istiyorsanız, medya veya mesajı seçip klavyenizdeki ftuşuna basarak kişi veya gruplarınıza gönderebilirsiniz.

Telefonunuzda bulunan göndermek istediğiniz medya bu medyayı uygulama içinde seçmeye çalıştığınızda görünmüyorsa, önce medyanın Medya Dosyasına kaydedildiğinden emin olun, daha sonra WhatsApp’ı açın, artık görünen diyalogda kullanılabilir halde olmalıdır.

Sohbet seslerini (mesaj alıp gönderirken) nasıl kapatabilirim?

Sohbet sesleri, mesaj alıp gönderdiğinizde çalan tonlardır. En son WhatsApp Android sürümünde sohbet sesleri varsayılan olarak açıktır. Sohbet seslerinin yüksekliği bildirim sesi ile kontrol edilir.

Bu sesleri açmak/kapatmak için:

 1. WhatsApp’ı açın.
 2. [Menü Tuşu] > Ayarlar > Bildirimler > Sohbet Sesleri‘ne gidin.
 3. Sesi kapatmak için kutunun işaretini kaldırın. Sesi açmak için kutuyu işaretleyin.

Unutmayın ki Sohbet sesleri‘ndeki ayarlamalar hem gelen, hem de giden mesaj sesini etkiler.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayardan Kaldırılmayan Programları Kaldırma Silme başlıklı makalemizde bilgisayardan silinmeyen programları kaldırma programı, kaldırılmayan programları kaldırma ve program kaldır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın