Whatsapp Nedir Nasıl Görüntülü Konuşma Yapılır

whatsapp nedir nasıl görüntülü konuşma yapılır,whatsapp yükleme sorunu,whatsapp yükleme sorunu çözümü,android whatsapp yükleme sorunu,android whatsapp yükleme sorununun çözümü,iphone whatsapp yükleme sorununun çözümü,blacberry whatsapp yükleme sorununun çözümü,whatsApp'ı nasıl yeniden yükleyebilirim,whatsApp nasıl güncellenir,android whatsapp görüntülü görüşme sorunu

Whatsapp Nedir Nasıl Görüntülü Konuşma Yapılır

Mustafa Kemal Erdem One comment
Mobil Teknoloji

 android iphone destek hatti

WhatsApp telefonuza kurdukdan sonra telefon numaranızı girmenizle birlikte WhatsApp, listenizdeki bu uygulamayı kullanan diğer kişilerle iletişim kurmaya başlamanızı sağlar.

Mevcut internet bağlantınız

üzerinden işlevlerini yerine getiren WhatsApp, mobil cihaz kullanıcıları arasında en popüler iletişim uygulamalardan biri.

WhatsApp’ı nasıl yeniden yükleyebilirim?

WhatsApp’ı kaldırmak:

 1. Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > [Kaldır]a gidin.
  whatsapp nedir nasıl görüntülü konuşma yapılır,whatsapp yükleme sorunu,whatsapp yükleme sorunu çözümü,android whatsapp yükleme sorunu,android whatsapp yükleme sorununun çözümü,iphone whatsapp yükleme sorununun çözümü,blacberry whatsapp yükleme sorununun çözümü,whatsApp'ı nasıl yeniden yükleyebilirim,whatsApp nasıl güncellenir,whatsApp'ta medya dosyası indirme ve/veya gönderme sorunu yaşıyorum,telefonunuzda whatsApp'ı doğrulama sorunu mu yaşıyorsunuz,whatsApp FAQ - WhatsAppı nasıl yeniden yükleyebilirim,whatsApp'ı nasıl yeniden yüklerim,bu hata mesajı ne anlama geliyor? error loading module whatsApp,Telefon numaranızı whatsApp'ta doğrulamak,Telefon numaranızı whatsApp'ta doğrulama sorunu,Telefon numaranızı whatsApp'ta doğrulama sorun çözümü,Telefon numaranızı whatsApp'ta doğrulamak,Telefon numaranızı whatsApp'ta doğrulama nasıl yapılır,whatsApp'ta neden mesaj alıp gönderemiyorum,whatsApp mesaj alıp gönderemiyorum,whatsApp mesaj alıp gönderme sorunu,whatsApp mesaj alıp gönderme hatası,whatsapp yükleme sorunu blackberry,whatsapp yükleme sorunu nokia,whatsapp yükleme sorunu android,whatsapp yükleme başarısız,whatsapp yükleme başarısız sorunu,whatsapp kurulmuyor,whatsapp android kurulmuyor,whatsapp kurulumu,whatsapp kaydol,whatsapp kişi silme,whatsapp nedir,WhatsApp nedir?,whatsapp görüntülü arama,whatsapp görüntülü arama nasıl yapılır,whatsapp görüntülü arama sorunu,whatsapp görüntülü arama hatası,whatsapp görüntülü konuşma varmı,whatsapp görüntülü konuşma nasıl yaparım,android whatsapp görüntülü konuşma,android whatsApp apk indir,whatsApp'ı nasıl yeniden yüklerim,whatsapp indir ücretsiz,android whatsapp indir ücretsiz,whatsapp nasıl kaldırılır,whatsapp nasıl silinir,whatsapp kaldırma,whatsapp nerden kaldırılır,whatsapp blackberry indir,whatsapp bada indir,whatsapp java indir,whatsapp zil sesi,whatsapp zil sesi indir,whatsapp video,whatsapp video araması,whatsapp görüntülü görüşme,whatsapp görüntülü görüşme sorunu,whatsapp görüntülü görüşme hatası,android whatsapp görüntülü görüşme sorunu
 2. Telefonunuzu yeniden başlatın.

 

WhatsApp’ı yüklemek:

 1. WhatsApp’ı buradan indirip yükleyin.
  • Not: Güvenlik ayarlarınızdan [Bilinmeyen kaynaklar]a izin vermeniz gerekmektedir.
 2. WhatsApp’ı açıp Kullanım Şartlar’ımızı kabul ederek sonraki ekrana devam edin.
 3. Telefon numaranızı doğrulayın. Bu adımda sorun yaşıyorsanız bu makaleye bakın.
 4. iPhone, Windows Phone kullanıcıları ve grup üyelerine bir mesaj gönderdiğinizde, bildirimlerinde görmelerini istediğiniz bir isim yazın. Endişelenmeyin, bunu ileride WhatsApp’ı açıp [Menü Tuşu] > Ayarlar > Profil > İsim‘den değiştirebilirsiniz.
 5. WhatsApp’ı daha önce aynı telefona yüklediyseniz, WhatsApp “Mesaj geçmişinizi yedekten geri yüklemek ister misiniz?” diye sorabilir. Eski WhatsApp sohbetlerinizi geri yüklemek istiyorsanız [Geri Yükle]yi seçin.
 6. WhatsApp artık telefonunuzda yüklüdür, sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

Yüklemede sorun mu yaşıyorsunuz? Önce WhatsApp’ı kaldırmayı deneyin.

WhatsApp nasıl güncellenir

WhatsApp’ı güncellemek sorunlarınızı çözebilir ve yeni eklenmiş özellikler de içerir.

Güncellemek için WhatsApp’ı kaldırmanız veya silmeniz gerekmediğini unutmayın. WhatsApp’ı silerseniz, tüm WhatsApp sohbet geçmişinizi kaybedersiniz

 1. Ayarlar > Seçenekler > [Sohbet geçmişini gönder]i seçin.

WhatsApp’ta medya dosyası indirme ve/veya gönderme sorunu yaşıyorum.

Özet:

Bu karmaşık bir işlemdir, daha detaylı bir açıklama için lütfen aşağıdaki ayrıntılara bakın.

 1. Telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun.
 2. SD kartınız sorunlara neden oluyor olabilir:
  • SD kartınızda yeterince boş alan olduğundan emin olun.
  • SD kartınızdaki “WhatsApp” dosya içeriğini yedekleyin, silin ve yeni bir “WhatsApp” dosyası yaratıp içeriği yeniden geri yükleyin.
  • SD kartınıza dosyaları kopyalıyabileceğinizden emin olun.
 3. SD kartınızda boş alan olmasına rağmen dosyaları kopyalayamadıysanız, kartı yeniden biçimlendirmeniz (silmeniz) gerekebilir:
  • Tüm SD kart bilgilerini bilgisayarınıza yedekleyin.
  • SD karttaki tüm bilgileri silmek istediğinizden eminseniz, kartı yeniden biçimlendirin.
  • Hala çalışmıyor mu? Aşağıdaki ayrıntılı açıklamaya göz atın.

Ayrıntılar:

Başlamadan önce telefonunuzun güçlü bir sinyalle internete bağlı olduğunu iki kez, hatta üç kez kontrol edin. Emin olmak için bir web sayfası açmayı deneyin. Telefonunuzun bağlı olduğundan eminseniz (farklı Wi-Fi noktalarına ve/veya 3G’ye bağlanmayı deneyin), okumaya devam edin.

Bazen WhatsApp dosyaları SD kartınıza kaydetmekte zorluk yaşayabilir. Yardım içın aşağıdaki adımları izleyin:

 1. SD kartınızda yeterli alan olduğundan emin olun. SD kartınız doluysa, WhatsApp hiçbir şey kaydedemez, yer açmak için birkaç dosya silmeniz gerekir.
 2. SD kartınızın sadece okunur olarak ayarlanmış olmadığından emin olun. SD kartınıza WhatsApp’a ait olmayan bir dosya kaydetmeyi deneyin. Dosya kaydedilirse, kart sadece okunur değildir ve WhatsApp’tan indirilen dosyaları kaydedebilmelidir. Hiçbir şey kaydedemiyorsanız, kartınızın sadece okunur olarak ayarlanmıştır. Bu özelliği değiştirmeniz gerekir, lütfen talimatlar için telefonunuzun kullanım kılavuzuna başvurun.
 3. Yeterli boş alanınız varsa ve SD kartınıza dosya kaydedebilyorsanız ama yine de WhatsApp’tan dosya indiremiyorsanız, SD kartınızdan WhatsApp verilerini silmeniz gerekebilir:
  **UYARI: Bu, TÜM WhatsApp sohbet geçmişi yedeklemelerini ve indirilen dosyaları silecektir**

  facebook müşteri hizmetleri
  1. Bu, WhatsApp verilerini yedeklemeniz için iyi bir zaman olabilir. WhatsApp verilerinizi yedeklemek için, SD kartınızdaki “WhatsApp” dosyasını bilgisayarınıza kopyalayın.
  2. Telefonunuzdaki SD kartı dosyasını açın ve “WhatsApp” klasörünü silin. Tüm WhatsApp medya dosyalarınız silinir. WhatsApp yine açılacaktır ve sohbetleriniz yine mevcut olacaktır ama medya dosyaları (fotoğraflar, videolar, ses) artık sohbetlerde değildir.
  3. Telefonunuzu yeniden başlatın.
  4. WhatsApp şimdi indirilen dosyalarınızı kaydedebiliyor olmalıdır.
 4. Okumaya devam mı ediyorsunuz? SD kartın sadece okunur olup olmadığını kontrol ettiğiniz Adım 2’yi hatırlıyor musunuz? Hiçbir dosyayı kaydedemediyseniz, SD kartınız bozuk olabilir. Bu durumda, SD kartınızı yeniden biçimlendirmeniz gerekebilir. Bu, tüm SD kartını silme ve sıfırlama anlamına gelir:
  **EK UYARI: Bu SD kartınızdaki TÜM verileri silecektir**

  1. SD kartını biçimlendirdikten sonra verilerinizi geri almanız mümkün olmayacaktır.
  2. Mümkünse, SD kartınızdaki herşeyi yedekleyin. Bunu yapmanın bir yolu, SD kartını, SD kartı okuyucusu olan bir bilgisayara takıp dosyaları kopyalamaktır.
  3. Android telefonunuzundan Ayarlar > Depolama‘ya gidin.
  4. Bu özellik varsa, [SD kartının bağlantısını kes]i seçin.
  5. [SD kartı biçimlendir] veya [SD kartı sil] seçeneğine dokunun.
  6. Telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefon numaranızı WhatsApp’ta doğrulamak

Telefonunuzda WhatsApp’ı doğrulama sorunu mu yaşıyorsunuz? İşte adım adım talimatlar:

 1. Telefonunuz için doğru telefon numarasını girdiğinizden tekrar emin olun. Bu çok önemlidir!
  • Ülke kodunuzu soldaki kutuya girin. Ülke kodunun ne olduğundan emin değil misiniz? Bu makaleyi okuyun.

   

  • Telefon numaranızı sağdaki kutuya girin. Numaranızın önüne fazladan 0 eklemeyin!

   

 2. Wi-Fi, hücresel veri, 3G veya EDGE servisi üzerinden bir internet bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun. Kapsama alanı dışındaysanız, doğrulama düzgün şekilde çalışmayabilir.
 3. Telefonunuzu yeniden başlatın.
 4. Silin ve uygulamanın en son sürümünü yeniden yükleyin. Nasıl yapacağınızdan emin değil misiniz? Bu makaleyi okuyun.
 5. Telefonunuzdan, WhatsApp’ta görünen telefon numaranıza ülke kodunuzu da içererek bir deneme SMS‘i gönderin.
 6. SMS hizmetiniz yavaş mı? Deneme SMS’ini almak uzun sürdüyse doğrulamayı yeniden deneyin ve ilerleme çubuğunun tamamlanmasını bekleyin. Bu 10 dakika kadar sürebilir,lütfen sabırlı olun.
 7. Sayaç dolduğunda doğrulama başarısız olursa, çağrı alma seçeneği belirir.
 8. Çağrıyı isteme seçeneğini seçin ve telefonunuzun çalması için birkaç saniyebekleyin. Yanıt verdiğinizde, otomatik ses size aktivasyon kodunu söyler. Bu kodu girin. WhatsApp artık doğrulanmış olmalıdır.
  Reg5_tr.png Reg6_tr.png

Okumaya devam mı ediyorsunuz? Gelen aramaları ve mesajları engelleyen uygulamalarınız varsa aşağıdaki adımları deneyin:

 • Çağrı engelleme özelliklerini veya uygulamalarını etkinleştirdiğinizden emin olun.
 • Çağrı alabildiğinizden emin olun.
 • Metin mesajı önleyicilerini devre dışı bırakın. (örneğin: TextSecure, Handcent)
 • Görev yöneticilerini devre dışı bırakın. (örneğin: Advanced Task Killer)

WhatsApp’ta neden mesaj alıp gönderemiyorum?

Bu sorun için pek çok çözüm yolu vardır, size bu konuda adım adım yol göstereceğiz.

WhatsApp mesajı gönderemeyip alamamanın en sık rastlanan nedeni internet bağlantısının kötü olmasıdır. Bu sorunu nasıl çözebileceğinizi öğrenmek için lütfen bu makaleyi okuyun.

WhatsApp’ın internete bağlı olduğundan kesinlikle eminseniz, WhatsApp mesajlarının çalışmamasının başka nedenleri olabilir:

 1. Telefonunuz yeniden başlatılması gerekiyor olabilir. Telefonunuzu kapatın, 30 saniye bekleyin ve tekrar açın.
 2. Mesaj gönderdiğiniz kişi numaranızı engellemiş olabilir. Bu nasıl anlaşılır? Bu makaleyi okuyun.
 3. Doğrulama işlemini tamamlamamış olabilirsiniz.
  Doğrulama işlemini nasıl tamamlayacağınızı öğrenin: Android | iPhone | BlackBerry |Nokia | Windows Phone
 4. WhatsApp üzerinden mesaj göndermeye çalıştığınız kişinin numarası telefonunuza doğru olarak girilmemiş olabilir.
  WhatsApp’ta kişi eklemeyi öğrenin: Android | iPhone | BlackBerry | Nokia | Windows Phone
 5. Yakın zamanda telefonunuzdaki SIM kartını değiştirmiş olabilirsiniz. WhatsApp cihaz başına sadece bir numara üzerinden çalışır. Bu makaleyi okuyun.

WhatsApp Sorunları: whatsapp nedir nasıl görüntülü konuşma yapılır,whatsapp yükleme sorunu,whatsapp yükleme sorunu çözümü,android whatsapp yükleme sorunu,android whatsapp yükleme sorununun çözümü,iphone whatsapp yükleme sorununun çözümü,blacberry whatsapp yükleme sorununun çözümü,whatsApp’ı nasıl yeniden yükleyebilirim,whatsApp nasıl güncellenir,whatsApp’ta medya dosyası indirme ve/veya gönderme sorunu yaşıyorum,telefonunuzda whatsApp’ı doğrulama sorunu mu yaşıyorsunuz,whatsApp FAQ – WhatsAppı nasıl yeniden yükleyebilirim,whatsApp’ı nasıl yeniden yüklerim,bu hata mesajı ne anlama geliyor? error loading module whatsApp,Telefon numaranızı whatsApp’ta doğrulamak,Telefon numaranızı whatsApp’ta doğrulama sorunu,Telefon numaranızı whatsApp’ta doğrulama sorun çözümü,Telefon numaranızı whatsApp’ta doğrulamak,Telefon numaranızı whatsApp’ta doğrulama nasıl yapılır,whatsApp’ta neden mesaj alıp gönderemiyorum,whatsApp mesaj alıp gönderemiyorum,whatsApp mesaj alıp gönderme sorunu,whatsApp mesaj alıp gönderme hatası,whatsapp yükleme sorunu blackberry,whatsapp yükleme sorunu nokia,whatsapp yükleme sorunu android,whatsapp yükleme başarısız,whatsapp yükleme başarısız sorunu,whatsapp kurulmuyor,whatsapp android kurulmuyor,whatsapp kurulumu,whatsapp kaydol,whatsapp kişi silme,whatsapp nedir,WhatsApp nedir?,whatsapp görüntülü arama,whatsapp görüntülü arama nasıl yapılır,whatsapp görüntülü arama sorunu,whatsapp görüntülü arama hatası,whatsapp görüntülü konuşma varmı,whatsapp görüntülü konuşma nasıl yaparım,android whatsapp görüntülü konuşma,android whatsApp apk indir,whatsApp’ı nasıl yeniden yüklerim,whatsapp indir ücretsiz,android whatsapp indir ücretsiz,whatsapp nasıl kaldırılır,whatsapp nasıl silinir,whatsapp kaldırma,whatsapp nerden kaldırılır,whatsapp blackberry indir,whatsapp bada indir,whatsapp java indir,whatsapp zil sesi,whatsapp zil sesi indir,whatsapp video,whatsapp video araması,whatsapp görüntülü görüşme,whatsapp görüntülü görüşme sorunu,whatsapp görüntülü görüşme hatası,android whatsapp görüntülü görüşme sorunu

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Hesabımı Doğrulama SMS Mesaj Kodu Gelmiyor başlıklı makalemizde Doğrulama Kodunu Gelmiyor Neden, WhatsApp Doğrulama Kodu Ulaşmıyor ve WhatsApp SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment

şevval

Şubat 28, 2014 tarihinde 6:51 pm

iyi bsey

Bir cevap yazın