Vestel Smart Tv Kablosuz Ağ Ayarları

Vestel Smart Tv Kablosuz Ağ Ayarları,Vestel Smart Tv Wifi Ağ Ayarları Bağlantısı Nasıl Yapılır,Vestel Smart Tv Kablosuz Bağlantı Sorunu Hatası Çözümü,Smart Tv

Vestel Smart Tv Kablosuz Ağ Ayarları

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İnternet Smart TV

 android iphone destek hatti

Vestel Smart Tv Kablosuz Ağ Ayarları

Vestel Smart Tv kablosuz internet ağ ayarları yani bağlantısı nasıl yapılır detaylı anlatım burdan

Vestel Smart Tv Kablosuz Bağlantı Ayarları

Vestel Smart Tv modellerinin bazılarında Wifi özelliği bulunurken bazılarında da bulunmuyor. Kablosuz özelliği olmayanlar için “Veezy 100” USB dongle’ı gerekir. TV’nizi kablosuz a ile kullanabilmek için bir “Veezy 100” Kablosuz USB dongle’a ihtiyacınız vardır.

Wi-Fi dongle’ını TV’nizin USB girişlerinden birine takınız. Ayarlar menüsünden Ağ ayarlarını seçiniz.

Kullanılabilir kablosuz ağları aramaya başlamak için Sarı düğmeye basınız. Aktif kablosuz ağlar bulunursa bir liste görüntülenecektir.

facebook müşteri hizmetleri

Listeden istediğiniz ağı seçiniz. Eğer seçilen ağ bir şifre ile korunuyorsa lütfen sanal klavyeyi kullanarak doğru şifreyi girin. Bu klavyeyi uzaktan kumanda üzerindeki yön tuşları (Yukarı Aşağı Sağ ve Sol) ve Ok tuşu ile kullanabilirsiniz.

IP adresi ekranda görüntülenene kadar bekleyin. Bu, bağlantının kurulduğu anlamına gelir. Ayrıntılı yapılandırma bilgileri için Ağ Ayarları bölümüne bakabilirsiniz. Internet hızını test etmek için MAVİ tuşa basabilirsiniz.

Ortam Tarayıcısı ile Paylaşılan dosyaların Oynatılması Ana menüden Sol veya Sağ tuşunu kullanarak Ortam Tarayıcısını seçin ve OK tuşuna basın. Ortam tarayıcısı görüntülenir.

DLNA desteği sadece Ortam Tarayıcısı klasör modunda geçerlidir. Klasör modunu etkinleştirmek için ana ortam tarayıcısı ekranında Ayarlar sekmesine gidin ve OK tuşuna basın.Ayarlar seçeneklerinde Sol veya Sağ tuşu kullanarak Görünüm Biçimi öğesini vurgulayın ve “Folder” (Klasör) öğesine gidin.

 

Bir önceki yazımız olan Kablosuz Ağıma Kimler Bağlanıyor başlıklı makalemizde Kablosuz Ağıma Kimler Bağlanıyor, Kablosuz Modeme Kim Bağlandı Bulma ve Wireless Ağına Wifi Modeme Bağlananları Engelleme Görme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın