Uydu Sinyal Yok Hatası Türksat 4A

Uydu Sinyal Yok Hatası Türksat 4A

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Smart TV

 android iphone destek hatti

Türksat 4A uydu sinyal yok hatası alıyorum hiç bir kanal görüntülenmiyor yok sorunun çözümü nedir? Uydu alıcımda sinyal yok yazıyor çanak anten ve kablo bağlı ne yapmalıyım?

Türksat 4A uydusuna geçişten sonra sık sık başlayan sinyal yok hatası genelde kullanıcılar tarafından yeni uydu eklenmeye çalışırken oluşan sorunlardan dolayı bu hata ekrana geliyor.

Eğer uydu ayarları ile oynamadıysanız aşağıdaki önerileri deneyebilirsiniz. Uydu alıcınız taşınabilirse komşunuzun çanak anteni varsa orada denemeniz duruma göre adımları uygulamanız daha sağlıklı olur. Telefonla destek almak isterseniz yardım alabilirsiniz.

  • Sinyal yok sorunu için ilk öneri uydu cihazı harici kullanılıyorsa cihazınızı başka çanak antende denemeniz.

  • Dijital uydu alıcıya gelen kablonun ve LNB ucunun sıkı bir şekilde bağlı olduğundan emin olunuz.

  • Uydu seçeneği ile oynanmış olabilir mi uydu ayarı neyi gösteriyor örnek Türksat 3A

  • Turksat 4A uydu kurulumunu tekrar yapınız.  Frekans 11844 MHz, Polarizasyon Dikey – V – (Vertical), Sembol oranı (Symbol Rate) 2222 Ksymb     FEC: 3/4,

  • DiseqC kullanıyorsanız kabloları ve uydu cihazından ayarlarını kontrol ediniz.

  • Sinyal yok çanak anten ayarları yada LNB ayarlarında sorun olmuş olabilir.

  • Eğer bilginiz varsa kontrol ediniz yoksa servisten yardım alınız.

Türksat uydusu üzerinden izlemekte olduğunuz tv ve radyo kanallarıdevreye girecek olan yeni Türksat 4A uydusuna aktarılacağından eski kanallarınızın silinip yeni Türksat 4A uydusu için taratılması gereklidir. Ancak elinizdeki seri uydu alıcıları HD yayınları almak için donanım olarak yetersizdir. Yeni uyduda artık birçok popüler ve yerel kanal çoğunlukla HD ve MPEG4 olarak yayın yapacak olup, elinizdeki seri uydu alıcıları ile izleyemeyeceksiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Sinyol Yok Öneri 1: Kumandadan Menü tuşuna basın. Kanal düzenleme menüsü seçiniz. Ok tuşlarını kullanarak aşağıdaki Tümünü sil seçiniz. OK tuşu ile Türksat 2A 3A yı seçip Sarı tuşa basarak silme işlemini başlatınız. Çıkan soruya Evet’ i tıklayınız.

Eski uyduya ait tüm taralı Türksat kanal listesi silinecektir. Artık uydu alıcınız Türksat 4A üzerindeki kanalları taramaya hazırdır.

Sisteminizde birden fazla çanak varsa sadece Türksat silmek için Kanal düzenle bölümünden TV Kanalları listesi seçin. Türksat uydusu seçiliyken kumandadan MAVİ tuşa basınız. Alttaki menünün gelmesi için 2. kez MAVİ tuşa basın. Turksat uydusundaki tüm kanlları OK tuşu ile seçin. Yanlarında çarpı işareti koyulacak. Kumandadan Exit tuşuna basınız. Silme seçeneğini onaylayınız.

Menü / Kurulum / TP Listesi / Türksat otomatik kanal güncelleme frekansı olan 11844 / 2222 / V seçip NIT veya TP aramayı başlatınız.

Bir önceki yazımız olan Android Telefonlarda internetten Video izleyemiyorum izleme başlıklı makalemizde 1, 2 ve 3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın