Twitter Hakaret ve Tehdit Bildirim Tuş’u

Twitter Hakaret ve Tehdit Bildirim Tuş'u,Twitter Hakaret ve Tehdit Bildirimi,Twitterda Hakaret ve Tehdit Bildirimi,Twitterda Hakaret ve Tehdit Şikayet Bildirimi,Twitter Hakaret ve Tehdit Şikayet Başvurusu,Hakaret ve Tehdit için Twitter Şikayet,Hakaret ve Tehdit için Twittera Şikayet Etme

Twitter Hakaret ve Tehdit Bildirim Tuş’u

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İnternet Teknoloji

 android iphone destek hatti

Twitter Hakaret ve Tehditler için Şikayet

İngiltere’de Temmuz ayında kadın gazeteci Caroline Criado-Perez’in maruz kaldığı saldırılar, Twitter’da güncelleme kararı alınmasını sağladı.

Kadın gaze

teci, İngiltere’de banknotlar üzerinde Kraliçe’nin dışında başka kadınların da yer alması gerektiğini öne sürmüş, bu teklifi üzerine bazı çevrelerden ölüm ve tecavüz tehdidi içeren tweet’ler almaya başlamıştı.

İngiltere’de Kim Graham adlı aktivistin başlattığı imza kampanyasında 140 binden fazla kişinin desteğini alan Criado-Perez, aktivistlerle birlikte

Twitter Hakaret ve Tehdit Bildirim Tuş'u,Twitter Hakaret ve Tehdit Bildirimi,Twitterda Hakaret ve Tehdit Bildirimi,Twitterda Hakaret ve Tehdit Şikayet Bildirimi,Twitter Hakaret ve Tehdit Şikayet Başvurusu,Hakaret ve Tehdit için Twitter Şikayet,Hakaret ve Tehdit için Twittera Şikayet Etme,Twitter Hakaret Şikayeti,Twitter Hakaret Şikayeti Nasıl Yapılır,Twitter Tehdit Şikayeti Nasıl Yapılır

facebook müşteri hizmetleri

Twitter’dan hakaret ve tehdit içerikli şikayet için tweet’lerin bildirilmesini sağlayacak bir tuş eklenmesini istemişti.

Twitter’ı Ağustos ayı başında boykot etme uyarısında da bulunan aktivistler, Change.org tarafından desteklenen kampanyalarında büyük bir kitleye ulaşınca, Twitter’ı ikna etmeyi başardılar.

Twitter’dan Açıklama 

Twitter, aktivistlerin tepkisi üzerine çalışmalara başladığını duyurmuş ve iOS’te bulunan bildiri araçlarının benzerinin Android ve web versiyonuna ekleneceğini belirtmişti.

Şirket, bugünden itibaren Android ve web güncellemesinin hayata geçeceğini açıkladı.

Criado-Perez ise ‘Twitter’ın kendilerine kulak vermesinin çok sevindirici olduğunu, gözden geçirilmesi gereken bazı hususlar olsa da çnemli bir adım atıldığını’ belirtti. Söz konusu hususlardan biri, bildirilen şikayetin, şikayete neden olan Twitter kullanıcısıyla paylaşılma olasılığı bulunması.

Twitter ise yaptığı açıklamada, ‘kullanıcıları için güvenli bir platform oluşturmaya çalıştıklarını ve olumsuz içerikli tweet’lerle ilgilenmeleri için ek personel alınacağını’ belirtti.

Bir önceki yazımız olan 4G ve 5G Nedir Farkları Nelerdir başlıklı makalemizde 3g hızında internet, 3g internet ayarları ve 3g-4g-5g farkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın