Turkcell Mobil Cep Telefonu İnternet Ayarları

Android ayarları, Android ekran ayarları, Android internet ayarları, Android kablosuz modem bağlantısı, Android menü ayarları, Android modem bağlantı sorunu, Android modem olarak kullanma, Android ses ayarları, Android video oynatma programı, Android video sorunu, Android wifi, Android wifi bağlantısı sorunu, avea internet ayarları, Avea Mobil Cep Telefonu İnternet Ayarları, cep telefonu avea internet ayarları, cep telefonu turkcell internet ayarları, manuel turkcell internet ayarları, turkcel iphone cep telefonu internet ayarları, Turkcell android ayarları, turkcell android cep telefonu internet ayarları, Turkcell Cep Telefonu Ayarları, turkcell htc cep telefonu internet ayarları, Turkcell internet, Turkcell internet ayarları, turkcell internet ayarları nasıl yapılır, Turkcell internet paketleri, turkcell iphone cep telefonu internet ayarları, turkcell lg cep telefonu internet ayarları, Turkcell Mobil İnternet Ayarları, turkcell nokia cep telefonu internet ayarları, turkcell samsung cep telefonu internet ayarları, turkcell sony cep telefonu internet ayarları, Turkcell wap ayarları,vodafone internet ayarları,Turkcell Mobil Cep Telefonu İnternet Ayarları,Turkcell-Mobil-Cep-Telefonu-Internet-Ayarlari-668.html,Turkcell-Mobil-Cep-Telefonu-Internet-Ayarlari-668

Turkcell Mobil Cep Telefonu İnternet Ayarları

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Turkcell

 android iphone destek hatti

Android ayarları, Android ekran ayarları, Android internet ayarları, Android kablosuz modem bağlantısı, Android menü ayarları, Android ses ayarları, Android video oynatma programı, Android video sorunu, turkcell android cep telefonu internet ayarları, Turkcell Cep Telefonu Ayarları, Turkcell Cep Telefonu İnternet Ayarları, turkcell nokia cep telefonu internet ayarları, turkcell samsung cep telefonu internet ayarları, turkcell sony cep telefonu internet ayarları, Turkcell wap ayarları, vodafone internet ayarları

Cepten İnternet ayarlarınızı yapmak için; (Ayarlarınızı kaydederken şifre sorulursa 1234 olarak girebilirsiniz) WAP yazıp 2222′ye kısa mesaj gönderebilir, veya www.turkcell.com.tr’de Abone Yardım menüsünde Telefon Ayarları bölümüne modelinizi seçebilirsiniz. 

Turkcell Cep Telefonu İnternet Ayarları

Cepten İnternet’le;

• E-postalarınızı, haberleri, borsayı takip edebilir,
• Merak ettiğiniz bir sorunun cevabını veya trafik durumunu öğrenebilir,
• Bankacılık işlemlerini yapabilir,
• En popüler, şarkı, video, logo, melodi ve oyunları indirebilir,
• Dilediğiniz WAP ve Web sitelerine ulaşıp, internet dünyasını keşfedebilirsiniz…

 

Üstelik Ekonomik İnternet Paketleri​ ile cepten interneti çok avantajlı fiyatlara kullanabilirsiniz.

 

Cepten İnternet’ten faydalanmak için herhangi bir özel aboneliğe ihtiyacınız yok. WAP uyumlu telefonunuzun WAP/Cepten İnternet ayarlarını yapmanız yeterli.

Cepten İnternet ayarlarınızı yapmak için;

(Ayarlarınızı kaydederken şifre sorulursa 1234 olarak girebilirsiniz) WAP yazıp 2222′ye kısa mesaj gönderebilir, veya www.turkcell.com.tr’de Abone Yardım menüsünde Telefon Ayarları bölümüne tıklayıp telefon modelinizi seçebilirsiniz.

SIM kartınızı yeni bir cep telefonuna takıp kullanmaya başladığınızda, telefonunuzu değiştirdiğiniz sistem tarafından algılanır ve Otomatik Ayar Gönderim Sistemi ile yeni telefonunuzun Cepten İnternet ayarları cep telefonunuza kısa mesajla gönderilir.

facebook müşteri hizmetleri

İnternet sayfalarının telefonunuzdan açılabilmesi için turkcell-im Cepte İnternet kullanmalı ya da telefonunuzun bir internet tarayıcısı (browser) olmalıdır.

WAP nedir?

WAP, İngilizce “Wireless Application Protocol”ün kısaltılmasıdır. İletişim protokol serilerinden oluşan, kablosuz cihazlar için tasarlanmış bir uygulama ortamıdır. Kısaca WAP, cep telefonunuzdaki özel internet ortamıdır.

Desteklenen veri transfer hızı nedir?

İnternet servislerinde olduğu gibi, kullanılan teknolojinin özelliğinden dolayı, 3G bazlı servislerde sabit veya ortalama bir veri iletişim hızından bahsedilemez. İletişim hızınız, kullandığınız telefon, bulunduğunuz yer, veri trafik yoğunluğu ve erişmek istediğiniz veri ağının bağlantı altyapısı ve yoğunluğu gibi faktörlere bağlı olarak anlık değişkenlik gösterebilir. EDGE ile veri iletişim hızı GPRS’e göre ortalama üç katına çıkabilir. EDGE uyumlu telefonlarda erişilebilecek en yüksek iletişim hızı 236.8 Kbps’dir (saniyede 29.6 KB).3G destekli cep telefonları ise maksimum 7,2 Mbit/sec’a varan hızları desteklemektedir.

3G Hızında İnternet

3G uyumlu cep telefonu olan çalışanlarınız, telefonlarında internet ayarları varsa, 3G hızında internetten faydalanabilir.Ayrıca; INTERNET yazıp 2222′ye gönderince internet “apn” ayarları ücretsiz olarak da kaydedilebilir.

Telefon ayarları için marka ve model seçimi yapınız Turkcell Mobil İnternet Ayarları

Bir önceki yazımız olan Adıma Kaç Hat Açılmış Nasıl Öğrenilir Sorgulaması başlıklı makalemizde Adıma Açılan Hatları Nasıl Öğrenirim, Adıma Kaç Hat Açılmış ve Adıma Kaç Hat Açılmış Nasıl Öğrenirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın