TTnet ve Banka Adını Kullanarak E-Posta ile CryptoLocker Virüsü

TTnet ve Banka Adını Kullanarak E-Posta ile CryptoLocker Virüsü

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Virüs Sorunu

 android iphone destek hatti

TTnet ve Banka Adını Altında Gönderilen E-Fatura Açıldığında Bilgisayar Kilitleniyor CryptoLocker 

Sanal Korsanlar TTnet ve Bankaların Adını Kullanarak E-Posta Mail ile E-Fatura Hesap Ekstrası Diyerek Bilgisayara CryptoLocker Virüsü Bulaştırıyorlar. CryptoLocker Nasıl Temizlenir Kaldırma Silme Programı. TTnetten Gelen Maili Açtığımda Bilgisayar Kilitlendi Çözümü Nedir?

Gönderilen TTNet e-faturada yada banka ekstrasında yüklü miktarlar yazılarak kullanıcıları şaşırtıp virüslü dosyayı açmayı sağlayıp bilgisayara virüs bulaştırıyorlar. Gönderilen fatura görünümde mail içerisinde virüs bulunuyor tıkladığınız anda ekrana virüs bulaştığını gösteren uyarı geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

CryptoLocker virüsünün verdiği zararlar Bankacılık hesap bilgileriniz ve bilgisayarda kullandığınız tüm bilgilere erişim yapabiliyor. Virüs pdf görünümünde faturayı görüntüle butonu tıkladığınızda rar sıkıştırılmış dosya bilgisayara iniyor amaç sıkıştırılmış dosya güncel olmayan virüs ve windows zararlı içerik taşıdığını anlamayabiliyor.

CryptoLocker virüsü son 3 ayda yavaş yavaş yaygınlaştı bu şekilde banka ve internet şirketlerinden gelen e-fatura maillerine dikkat ediniz. Güncel işletim sistemi, güncel anti-malware ve virüs programı kullanınız. Yada bunları bir virüs yazılımında toplayan virüs programı satın alınız.

 

Bir önceki yazımız olan Chrome 22Find.com Kaldıramıyorum başlıklı makalemizde 22find.com nasıl kaldırılır, 22find.com nasıl kaldırırım ve 22find.com nasıl silinir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın