Android

Android One 4G Android 6.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

Mustafa Kemal Erdem No Comments

 android iphone destek hatti

Google, geçtiğimiz ay Android 6.0 sürüm güncellemesini Nexus ve General Mobile 4G Android One için yapmıştı. Şimdide Android 6.0.1 güncellemeyi sadece Android One cep telefonları için indirmeye açtı.

Yeni güncelleme bu hafta yayınlandı. Genelde üst model telefonlara tanınan öncelik Google güncellemesi ile başka bir fark ortaya koydu. Bakalım üreticilerde bu durumdan nasibini alacak mı?

Android iPhone DNS Değiştirme Ayarları 2016

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android iPhone iOS İP ve DNS Adresleri DNS Değiştirme Programı

İster DNS değiştirme programı ister kablosuz Wifi internet bağlantısı ile DNS tanımlaması yapabilirsiniz. Programı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Ayarlar > Kablosuz Wi-Fi seçeneğinden bağlantı yaptığınız ağ adının yanında yer alan ok işaretini tıklayıp İP ve DNS bölümüne giriş yapıyorsunuz. Aşağıda önerdiğim DNS adreslerini kullanabilirsiniz.

Move to iOS Android APK Uygulaması ile iPhone Aktarma

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Apple, Android cep telefonun hafızasında bulunan tüm dosyaları verileri iPhone iOS telefona kolayca aktarmayı sağlayan Move to iOS adlı uygulamayı Android Play Store mağazasında yer aldırdı.

Move to iOS, Apple kendi özel yazdığı bir uygulama. Bulut sistemi ile çalışmaktadır. Yani Android telefonda bulunan resimler, videolar, fotoğraflar, mesajlar, takvim, e-mail hesapları, WhatsApp mesajları ve rehberi bulut sistemine aktarıp sonra gelen bir PIN ile iOS cihazına aktarabiliyorsunuz.

Android Telefonda Tablette Dosyaları Şifreleme Gizleme

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android tablet ve telefonlarda resimler, videolar, mesajlar (sms), fotoğraflar, notlar ve ses dosyalarını şifreleyebilir yada gizleyebilirsiniz. Aşağıda dosya şifreleme programını indirebilir her hangi bir sorunda destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz. 

Uygulama dosyayı kodlar ve okunamayacak hale vs izlerken, oyun, yetkisiz okumaya karşı içeriği koruyun. Resim, film, belgeler, xxx-içerik, okuduğunuz diğer engellemek istediğiniz bütün gibi herhangi bir medya var mı? FileLocker sizin için doğru.

Google Now Launcher Android 6.0 M ile Gelecek

Google Now Launcher Android 6.0 M ile Gelecek

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Google Now Launcher , 2014 yılında Google’nin yeni bir servisi olarak açıldı. Bu servis Google sesli arama hizmetlerine  Google Now aracılığı ile kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlayan asistan uygulamasıdır.

2014 yılında yayınlanan sürümü saf olmayan Android arayüze sahip cihazlar için çıkmıştı.

Ağda Kayıtlı Değil Nedir Hatasının Kesin Çözümü

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Avea Turkcell Vodafone Android ve iOS Cep Telefonlarında Ağda Kayıtlı Değil Hatası

iPhone ve Android cep telefonlarında servis yok ya da ağda kayıtlı değil sorunu yaşıyorsanız şebeke sorunu eğer donanımsal değilse aşağıdaki nedenlerden biri olabilir.

Discovery 4G Android One Factory Reset Hard Reset

Discovery 4G Android One Factory Reset | Hard Reset

Mustafa Kemal Erdem No Comments

General Mobile Discovery 4G Android One cep telefonda model ekran desen tuş kilidinin şifresini unuttum ya da fazla model denemesi sonucu telefon kilitlendiyse parolayı kırmak için aşağıdaki adımları yapmanız yeterli.

Android cep telefonda Hard Reset yapıldığında telefon içerisinde bulunan tüm veriler silinir. Fabrika ayarlarına döndürme işlemi yapılamama durumlarda Hard Reset Atılır. Önemli verileriniz varsa alternatif yöntemleri araştırabilirsiniz.

Android Play Store Mağaza Uygulaması Apk Türkçe

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Google Android Play Store Mağaza Uygulaması Apk Türkçe İndirme ve Destek

Google Play Store,  Android tablet ve cep telefonlarından oyun ve uygulamaları ücretsiz ve ücretli tam ya da demo sürümleri indirmenizi sağlayan ücretsiz uygulamanın adıdır.

Google Play Store indirme ve Son Sürüme Güncelleme

Mustafa Kemal Erdem one comments

Google Play Store APK indirme ve Son Sürüm Güncellemesi Nasıl Yapılır

Google Play Store Android cihazlar şuan için yayınlanan son sürümü play store 5.6.6 telefonda yüklü uygulamaların sorunsuz olarak indirmek ve güncellemek için, Google Play Store uygulamasının son sürümü telefon ve tablette güncel olması gerekir.

Android 5.1 CyanogenMOD Rom indir Yükle

Mustafa Kemal Erdem No Comments

CyanogenMOD resmi sitesinde yayınlanan yeni sürüm ile Google yeni Android sürümü ulaşmayan cihazlar için yükleme yapılabilir. Güncelleme Samsung Galaxy, HTC, LG ve bazı marka telefonlar için çıkarılan Romlar resmi sitesinden indirilip Odin programı ile yükleme yapılabilir.

Android 5.1 Güncellemesi Başladı Sürüm Özellikleri

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android 5.1 Sürüm Güncellemesi Başladı Sürüm Özellikleri

Android 5.1 yeni güncellemesi bazı telefonlara ulaştı. Android 5.1 Lollipop sürümü ile gelen yenilikler ve hangi telefonlara gelecek?

Galaxy S5 Mini Android 5.0 Güncelleme Tarihi Ne Zaman

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Samsung Galaxy S5 Mini Android 5.0 sürüm güncelleme tarihi ne zaman hangi tarihte çıkacak? Android 5.0 yeni sürümü Türkiye için Nisan yada Mayıs 2015’de.

Microsoft Outlook Resmi Android Programı İndir

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Microsoft Outlook Resmi Android Programı İndir,Ücretsiz Android Outlook Uygulaması Play Store Mağazasında İndirmeye Açıldı.Nasıl Bir Uygulama Kullanımı Yükleme Detayları.

Android 360 Security Virüs Uygulaması Yükleme

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android 360 Security Virüs Temizleme Uygulaması Yükleme Kurulumu APK

Android 360 Security virüs uygulaması nasıl nereden yüklerim? Telefona yükleme ayarları nasıl yapılır? En iyi Android ücretsiz virüs programı hangisi?

CyanogenMOD 12 Android 5.0 Rom ve Güncelleme

Mustafa Kemal Erdem No Comments

CyanogenMOD 12 Yazılımı Yükleme Android 5.0 Lollipop ve Güncelleme

CyanogenMOD 12 arayüz yazılımı indirmeye başlatıldı. Android 5.0 rom ve güncelleme programı indir. CyanogenMOD Rom HTC,LG,Samsung Galaxy cep telefonlarına yükleme kurulumu nasıl yapılır?

En iyi En Kaliteli Android Tabletler Hangileri,En Uygun En Ucuz Tablet Hangisi.Fiyatı Düşük Tablet.En Hızlı Android Tabletler.Hangi Marka Tableti Alsam Fiyatları

En iyi En Kaliteli Android Tabletler Hangileri

Mustafa Kemal Erdem No Comments

En iyi En Kaliteli Android Tabletler Hangileri En Çok Tercih Edilen Markalar

En iyi En Kaliteli Android Tabletler Hangileri En Uygun En Ucuz Tablet Hangisi.Fiyatı Düşük Tablet ve En Hızlı Android Tabletler Hangi Marka. Hangi Tableti Alsam Fiyatları Nedir?

Android 5.0 Samsung HTC LG Sony Hangi Cep Telefonlara Gelecek,Android 5.0,Android 5.0.2 Ne Zaman Başlayacak.Android Yeni Sürümü indirme Kurulumu.Rom Link Adresi

Android 5.0 Samsung HTC LG Sony Hangi Cep Telefonlara Gelecek

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android 5.0 Hangi Marka Model Cep Telefonlarına Gelecek

Android 5.0 Samsung HTC LG Sony Hangi Cep Telefonlara Gelecek,Android 5.0,Android 5.0.2 Ne Zaman Başlayacak.Android Yeni Sürümü indirme Kurulumu.Rom Link Adresi

HTC Fabrika Ayarlarına Döndürme Format Atma Hard Reset

Mustafa Kemal Erdem No Comments

HTC Fabrika Ayarlarına Döndürme Format Atma Hard Reset

HTC Fabrika Ayarlarına Döndürme Format Atma Hard Reset. HTC Format Atmak Nasıl Yapılır? HTC M8 E8 Mini 2 Max One Desire 820 EYE 816 500 510 610 516 Cep Telefonlarında Hard Format Sıfırlama Yapma.

Android 5.0.1 Google Nexus imajları Yükleme Açıldı indir

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android 5.0.1 Google Nexus 4 ve Nexus 6 İmajları İndir Yükle

Android 5.0.1 Google Nexus imajlarını yayınladı indirip yüklemek isteyenler buradan destek alabilir. Google Android 5.0.1 indirip kurma. Android 5.0.1 Google hangi Telefonlar için Yüklenebilecek.

Android Google Play Hizmetleri Nedir APK indir,Google Play Hizmetleri Kullanımı.Google Play Hizmetleri Telefona Yükleme Kurma Programı.Kurulum Hatası Sorunu

Android Google Play Hizmetleri Nedir APK indir

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android Google Play Hizmetleri Nedir Telefona APK Indirme

Android Google Play Hizmetleri nedir apk indirme yükleme ayarları. Google Play Hizmetleri kullanımı nasıl telefona kurulamıyor. Google Play Hizmetleri telefona yükleme kurma programı nasıl nereden indirilir? kurulum hatası sorununun çözümü.

Google Play hizmetleri Android uygulamalarını ve Google Play mağazasında yayınlanan uygulamaların güncellemesini sağlayan hizmet uygulamasıdır. Bu bileşen uygulaması, Google hizmetlerini kullanarak kimlik doğrulama, senkronize, kullanıcı gizliliği, az güç harcayan konum hizmetleri gibi temel işlevleri sağlayan uygulamadır.

Google Play Store 5.1.11 Yeni Uygulaması APK Yükleme indirme

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Google Play Store Yeni Uygulaması Çıktı APK Kurulumu ve İndirme Adresi

Google Play Store 5.1.11 Yeni Uygulaması APK Yükleme indirme,Play Store Son Sürüm indir,Play Store Yeni Uygulama Kurulumu Nasıl Yapılır, Play Stor’yi Telefona Nereden Nasıl Yüklerim?

Galaxy S5 Polonya için Android 5.0 Yayınlandı Rom indirme

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Samsung Galaxy S5 Android 5.0 Resmen Yayınlandı Rom indirme Yükleme

Galaxy S5 Polonya için Android 5.0 sürüm güncellemesini başlattı. Samsung Galaxy S5 için Android 5.0 Lollipop resmi sürümü çok yakında Türkiye olmak üzere bir çok ülkede dağıtıma çıkacak. Android 5.0 rom’u indirip güncellemeyi yüklemek için destek alabilirsiniz.

Google Android 5.0.1 Güncellemesi Başladı indir

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Google Android 5.0.1 Sürüm Güncellemesi Testleri Başladı İmajları indir

Google Android 5.0.1 güncellemesi başladı indirmek ve yüklemek için yardım alınız. Android 5.0.1 imaj destekleyen telefon modelleri Nexus 4,Nexus 5,Nexus 6,Nexus 7,Nexus 9,Nexus 10,Nexus S,Nexus 4G ne zaman resmi sürüm yayınlanacak çıkacak?

Android 5.0.1 uyumlu Nexus telefonlar: Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7, Nexus 9, Nexus 10, Nexus S, Nexus 4G, Nexus Q ve bir kaç model. Android 5.0.1 imajları Google resmi sitesi https://developers.google.com/android/nexus/images indirebilirsiniz.

Discovery Android Yazılım Güncellemesi Rom Atma Yükleme Programı

Mustafa Kemal Erdem No Comments

General Mobile Discovery Android Yazılım Sürüm Güncellemesi Rom Atmak Yüklemek

Discovery Android telefonda yazılım güncellemesi ve rom atma nasıl yapılır? Discovery 2 ve Elite modellerde Android 5.0 kurulumu yükleme adımları programı indir.

Android yazılım güncelleme rom atma programını ve detaylarını buradan indirip. Aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Sürümü yüklemek için telefonunuzda 2GB alana ihtiyacınız var.

Samsung Galaxy S5 ve Galaxy S4 Android 5.0 indirme Yükleme

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Samsung Galaxy S5 ve Galaxy S4 Cep Telefonları için Android 5.0 Lollipop Test Sürümü Yayınlandı

Samsung Android 5.0 Lollipop test sürümü yayınlandı.Yeni sürümü indirip cep telefona yüklemek isteyenler aşağıdaki indirme adresinden rom’u indirerek odin yazılımı ile yükleyebilirler.Yüklemeyi yapmadan önce yedeğinizi almanız ve daha önce bu adımları yapmadıysanız destek almanız önerilir.

Nexus Telefonlar için Android 5.0 Lollipop Rom indir

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Nihayet Google Android 5.0 Lollipop Sürüm Güncellemesi Yayınlandı

Google Nexus cep telefonları için Android 5.0 Lollipop sürüm güncellemesini resmen yayınladı. Nexus cep telefonları için sürüm güncellemesi başladı. Android 5.0 rom indirme yükleme kurulum adımları. Android 5.0 yeni yazılım  güncellemesini buradan indirebilirsiniz.

Google, Nexus telefonlar için Android 5.0 resmi yazılım güncellemesini yayınladıktan sonra gözler diğer markalara dikildi. Google şuan yayınladığı güncellemeyi alan cihazlar şu şekilde; Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 ve Nexus 10 rom indirip manuel kurulumu yapabilirsiniz buradan https://developers.google.com/android/nexus/images . Nexus Android 5.0 güncellemesini alacak modellerden her hangi birini kullananlar güncelleme gelip gelmediğini kontrol edebilirler.

Gmail 5.0 Exchange Desteği Android Başladı indir

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Google Gmail 5.0 Exchange Android Desteği Başladı indir Yükle

Gmail 5.0 Exchange Android Telefon Tabletlerde indirme Yükleme Desteği Başladı.Google Gmail 5.0 Android indirme. Android Gmail indirme Yükleme Nasıl Yapılır.Gmail Yeni Android Son Sürüm Güncellemesi

Google tarafından imzalanmış APK dosyalarını aşağıdan indirerek, birkaç hafta içerisinde herkese gelecek Gmail 5.0 güncellemesini şimdiden deneme imkanına sahip olabilirsiniz.

Sony Z Telefonlarda Android 5.0 Lollipop Güncellemesi

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Sony Z Telefon ve Tabletlerde Android 5.0 Lollipop Yazılım Güncellemesi

Sony Z Telefonlarda Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak? Android 5.0 Yazılım Güncellemesini Alacak Telefon ve Tabletler Xperia ZL,ZR,Tablet,Z1,Z1S,Ultra,Compact,Z2,Z3v Yükleme Kurulumu Android Kurma Nasıl Yapılır?

Sony, tarafından yapılan resmi açıklamada Sony Z tüm modellerinde Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınlayacaklarını yazılım ulaşacak modeller kademeli olacağı’da yer almakta.

HTC One M8 Yeni Yazılım Android 4.4.4 Sürüm Güncellemesi

Mustafa Kemal Erdem No Comments

HTC One M8 Android 4.4.4 Yeni Sürümü Yayınlandı Yükleme

HTC  ONE M8 akıllı cep telefonu için yeni Android yazılımı 4.4.4 sürüm güncellemesi indirmeye başlandı. Android 4.4.4 One M8 yükleme kurulumu. Android 4.4.4 programı indir. M8 Android 4.4.4 nasıl kurulur?

HTC, yeni akıllı cep telefonu One M8 Android 4.4.3 ile satışa sunmuştu. Şimdi’de HTC, iki ülke’de Android 4.4.4 sürüm güncellemesini yayınladı. Android 4.4.4 şimdilik Avrupa ve Hindistan kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Alınan bilgiye göre Türkiye’de bazı HTC telefonlarına ulaştığı söylentileri internette dolaşmakta bu ay içerisinde bir çok kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Beklenen yeni güncellemeler’de şu cihazlarda olacağı yer verildi.

Android Tabletde Unutulan Açılış Şifresini Kırma

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android Tablet Unutulan Açılış Desen Şifresini Kırmak

Android Tabletde Açılış Ekran Şifresini Kırmak. Android Şifre Parola Kaldırma Sıfırlama Adımları.Tablet Desen Kilidi Açma.

Android tabletlerde unuttuğunuz açılış desen kilidini kaldırmak için aşağıda farklı yöntemlere yer verdik bunları teker teker deneyip sorunuzu çözebilirsiniz.

Tablet şarj durumu %30 – %50 üzerindeyken tablet kapalı durumdayken ses kısma menü ve cihazı açma kapama tuşlarına basılı tutup yazılar geldiğinde bırakabilirsiniz yada android logosu geldiğinde çıkan seçeneklerden factory reset yazısının üstüne gelip menü yada açma kapama tuşuna bir kez basıp çekiniz gelen bölümlerden yes yazısının üstüne ses tuşları ile gelip aynı şekilde menü yada güç tuşu ile onaylayın.

Android Telefonda Mail Gönderme Başarısız Sorunu

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android Telefonda Mail E-Posta Gönderme Başarısız Nedir Çözümü

Android Telefonda Mail Gönderme Başarısız Hatası Nedir Nasıl Çözülür? Android E-Posta Gönderme Başarısız Bildirimi. Mail Gönderme Başarısız Uyarısı Alıyorum Neden?

Android Gmail ve Hotmail hesap kurulumu denemesi yada yanlış işlemden dolayı cep telefonunda şu şekilde ara ara bir bildirim gelebiliyor android mail gönderme başarısız. Bu gibi sorunlarda senkronizasyonu durdurabilir yada kurulu e-posta hesabını kaldırarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Android Gmail Hotmail Mail Hesabı Kaldırma Silme Adımları

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android Gmail Hotmail E-Posta Hesabı Kaldırma Silme Nasıl yapılır

Android Gmail Hotmail Mail Hesabımı Nereden Nasıl Kaldırabilirim? E-Posta Kaldırma Silme Adımları. Gmail Hotmail Android E-Posta Hesap Silme Kapatma. Android Cep Telefonda Kurulu Maili Kaldırma Bölümü.

Android cep telefonda kurulu mail adresini kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Her hangi bir sorunda yedeğinizi alıp cihazı fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz.

Ayarlar>Hesaplar yada Hesapları bölümünden E-Posta yazan bölüme giriş yapıp Hesap ayarları bölümünden mail adresi üzerine tuşlayıp en altta bulunan Hesabı Kaldır seçeneğinden mevcut tanımlı mail adresini kaldırabilirsiniz.

Android Clean Master Hızlandırma Programı Nasıl Kullanılır

Mustafa Kemal Erdem No Comments

Android Clean Master Türkçe Hızlandırma Programı Kullanımı

Android Clean Master Hızlandırma Programı Nasıl Kullanılır Yükleme? Android Cep Telefonu Tablet Hızlandırma Uygulaması Clean Master indir. Android Clean Master Türkçe Ücretsiz.Kullanımı,indirme Kurulumu. Android Clean Master Nedir Nasıl Kullanılır?

Android hızlandırma uygulamasını play store’nin arama bölümüne “Clean Master” yazıp bulup indirip yükleyebilirsiniz.  Clean Master Android cep telefonu ve tabletler için en iyi hızlandırma, bakım, performans programlarında biri.