Sony Xperia Z3 Compact Suya Dayanıklı Ne Kadar Süre Geçirmez

Sony Xperia Z3 Compact Suya Dayanıklı Ne Kadar Süre Geçirmez

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Sony

 android iphone destek hatti

Sony Xperia Z3 Compact Gerçekten Su Geçirmez mi Dayanıklı mı Detaylar

Sony Xperia Z3 Compact suya dayanıklı ne kadar süre geçirmez. Xperia Z3 Compact su geçirmez özelliği kaç dk kaç saat ne kadar dakika suda kalabiliyor.Tuzlu ve tatlı suda bekleme süresi.

Sony Xperia Z3 Compact suya dayanıklılık özelliği hakkında kısaca: Sony Xperia Z3 Compact, etkileyici bir IP65/68 derecelendirmesine sahiptir ve bu da, ne suyun ne de tozun bu ince ve şık akıllı telefonun performansına engel olabileceği anlamına gelir.

IP 65/68 – Bunun anlamı nedir? IP derecelendirmesi, bir cihazın toza ve suya karşı dayanıklılık düzeyini ölçmeye yönelik bir test sertifikasıdır. İki rakamlı IP derecesindeki ilk rakam, ufak toz zerrecikleri de dahil olmak üzere, sert cisimlere karşı koruma düzeyini belirtir. İkinci rakam ise cihazın suya ne kadar dayanıklı olduğunu belirtir.

IPX0. Özel bir koruma yok IPX1. Damlayan suya karşı koruma. IPX2. Normal konumundan 15 dereceye kadar eğildiğinde damlayan suya karşı koruma. IPX3. Su püskürtmelerine karşı koruma. IPX4. Su sıçramasına karşı koruma. IPX5. En az 3 dakika boyunca düşük basınçlı su jeti spreyine karşı koruma. IPX6. En az 3 dakika boyunca yoğun su jeti spreyine karşı koruma. IPX7. 30 dakika boyunca 1 metre derinliğindeki suya daldırmanın etkilerine karşı koruma.

IPX8. Sürekli olarak, derinliği 1 metreden fazla olan suya daldırmanın etkilerine karşı koruma. Tam doğru koşullar her cihaz için üretici tarafından belirtilir.

facebook müşteri hizmetleri

Xperia Z3, daha fazla özellikle sizi daha ileriye taşır: telefonunuzla ister yağmurun altında koşun, ister güneşli bir yaz tatilinde havuza dalın. En yüksek suya dayanıklılık derecesi sayesinde*, sağanak yağışta yolunuzu bulabilir, su altında fotoğraf çekebilir veya beklenmeyen bir dökülme durumunda telefonunuzu sadece silerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Etkileyici incelikte gövde ve alüminyum çerçeve ile birleştiğinde, Xperia Z3 sağlamlık ve güzelliği bir arada sunan bir Android akıllı telefon haline gelir.

IP (Sızma Koruması) derecelendirmesi, bir cihazın toza ve suya dayanıklılık düzeylerini ölçmek için kullanılan uluslararası bir standarttır. İki basamaklı IP kodundaki ilk basamak, toz dahil olmak üzere katı cisimlere karşı koruma düzeyini gösterir. İkinci basamak ise cihazın suya ne kadar dayanıklı olduğunu gösterir. Akıllı telefonunuz, tabletiniz veya aksesuarınız sahip olduğu IP derecelendirmesini elde etmek için onaylanmış, bağımsız testlerden geçer.

Xperia Z3 Compact, tatlı suda 1,5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar kalabilir. Cihazın yanlış veya kötüye kullanımı garantiyi geçersiz kılar.

Sony Xperia Z3 Compact Hangi Durumlarda Daha Etkili Kullanılabilir

Yüzmediğiniz zamanlarda, Sony cihazınızın suya ve toza dayanıklılık özelliğinden başka şekillerde de yararlanabilirsiniz. Cihazınızı:

  • Parmaklarınız ıslakken kullanabilirsiniz.
  • Kar veya yağmur gibi bazı elverişsiz hava koşullarında kullanabilirsiniz.
  • Rüzgarlı bir kumsal veya tozlu bir yürüyüş yolu gibi tozlu ortamlarda kullanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Windows 8 Hızlandırma Önerileri başlıklı makalemizde Windows 8 Hızını Yükseltme, Windows 8 Hızlandırma ve Windows 8 Hızlandırma Ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın