Sony Xperia Z Özellikleri

sony xperia z özellikleri,sony xperia z fiyatı,sony xperia z özellikleri internet bağlantı sorunu, sony xperia z özellikleri kaç para, sony xperia z özellikleri kamera, sony xperia z özellikleri karşılaştırma, sony xperia z özellikleri Ne Kadar, sony xperia z özellikleri ne zaman türkiyede, sony xperia z özellikleri odin ile güncelleme, sony xperia z özellikleri ön inceleme, sony xperia z özellikleri Özellikleri, sony xperia z özellikleri sahibinden, sony xperia z özellikleri sürüm güncelleme, sony xperia z özellikleri tanıtım videosu, sony xperia z özellikleri Teknik Özellikleri, sony xperia z özellikleri türkiyede, sony xperia z özellikleri Ücreti, sony xperia z özellikleri video, sony xperia z özellikleri video inceleme, sony xperia z özellikleri whatsapp, sony xperia z özellikleri whatsapp ayarları, sony xperia z özellikleri whatsapp kurulumu, sony xperia z özellikleri whatsapp nasıl kurulur, sony xperia z özellikleri whatspott,sony xperia z özellikleri internet ayarları, sony xperia z özellikleri ekran boyutu, sony xperia z özellikleri en ucuz, sony xperia z özellikleri fiyatı, sony xperia z özellikleri fiyatları, sony xperia z özellikleri forum, sony xperia z özellikleri hotspot açma, sony xperia z özellikleri hotspot ayarları, sony xperia z özellikleri hotspot nasıl kullanılır,sony xperia z internet ayarları,sony xperia z avea internet ayarları,sony xperia z turkcell internet ayarları,sony xperia z vodafone internet ayarları,sony xperia z android internet ayarları,

Sony Xperia Z Özellikleri

Mustafa Kemal Erdem One comment
Mobil

 android iphone destek hatti

Sony Xperia Z Tanıyalım Akıllı, Şık ve Sağlam

sony xperia z android internet ayarları, sony xperia z avea internet ayarları, sony xperia z fiyatı, sony xperia z internet ayarları, sony xperia z özellikleri, sony xperia z özellikleri ekran boyutu, sony xperia z özellikleri en ucuz, sony xperia z özellikleri fiyatı, sony xperia z özellikleri fiyatları, sony xperia z özellikleri forum, sony xperia z özellikleri hotspot açma, sony xperia z özellikleri hotspot ayarları, sony xperia z özellikleri hotspot nasıl kullanılır, sony xperia z özellikleri internet ayarları, sony xperia z özellikleri internet bağlantı sorunu, sony xperia z özellikleri kaç para, sony xperia z özellikleri kamera, sony xperia z özellikleri karşılaştırma, sony xperia z özellikleri Ne Kadar, sony xperia z özellikleri ne zaman türkiyede, sony xperia z özellikleri odin ile güncelleme, sony xperia z özellikleri ön inceleme, sony xperia z özellikleri Özellikleri, sony xperia z özellikleri sahibinden, sony xperia z özellikleri sürüm güncelleme, sony xperia z özellikleri tanıtım videosu, sony xperia z özellikleri Teknik Özellikleri, sony xperia z özellikleri türkiyede, sony xperia z özellikleri Ücreti, sony xperia z özellikleri video, sony xperia z özellikleri video inceleme, sony xperia z özellikleri whatsapp, sony xperia z özellikleri whatsapp ayarları, sony xperia z özellikleri whatsapp kurulumu, sony xperia z özellikleri whatsapp nasıl kurulur, sony xperia z özellikleri whatspott, sony xperia z turkcell internet ayarları, sony xperia z vodafone internet ayarları

Güzel bir tasarımın nasıl sağlamlaştırılacağını Sony’den daha iyi kimse bilemez. Yansıtır camıyla 7,9 mm’lik ince gövdesi düz gibi görünür ve hissettirir,ancak Xperia Z suya ve toza dayanıklıdır ve hayatın getirdiği ne varsa üstesinden gelecek şekilde üretilmiştir.

(1) Lens

(2) Çıkarılan hava katmanı

(3) Sensör katmanı

(4) Ekran

Ağırlık

 • 146 gram
 • 5.15 ons 

Boyutlar

 • 139 x 71 x 7.9 mm
 • 5.47 x 2.79 x 0.31 inç 

Pil

 • Konuşma süresi (en çok): 11 saat kadar [1]
 • Bekleme süresi (en çok): 550 saate kadar [1]

Ekran

 • 5,0 inç TFT
 • 16 milyon renk, 1920 x 1080 piksel 

İçindekiler

 • Google Android 4.2 (Jelly Bean)
 • 1,5 GHz Qualcomm APQ8064+MDM9215M Dört Çekirdekli 

Kamera

 • Otomatik Netleme özellikli ve flaşlı 13 megapiksel Exmor RS kamera
 • 2 MP, Exmor R, ön kamera (1080p)

Durability

 • IPX5/7 (Suya dayanıklı) ve IP5X (Toz geçirmez) [2]

HDTV kadar etkileyici bir ekran; Full HD Reality Display

Keskin netlikte ve süper parlak full HD ekran ile kendinizi orada hissedin. Xperia Z size kullanılabilir en üst düzey HD’yi sunuyor – kenarlarda kalitesi bozulmayan inanılmaz derecede canlı resimler için 1080 aşamalı tarama. BRAVIA® TV mühendislerimizin uzmanlığı, en kaliteli HDTV’den bekleyebileceğiniz kaliteyi size sağlamak için cep telefonu ekranlarımıza aktarılıyor. 5 inç full HD Reality Display ayrıca çok yüksek bir piksel yoğunluğuna (443 piksel/inç) ve üstün parlaklığa da sahiptir. Geniş renk gamı ile size her ayrıntıyı canlı renkte görebileceğiniz en geniş renk spektrumunu sunar.

Cep telefonu için Exmor RS™ özellikli 13 MP fotoğraf makinesi ile her ışık altında inanılmaz çekimler

13 megapiksel fotoğraf makinesi, lider Sony kameralarında bulunan modüllerin aynıları kullanılarak tasarlanmıştır. Cep telefonu için Exmor RS™ özelliği, yeni nesil BSI ışık sensörüne sahip olan Sony görüntü sensörü teknolojimizdeki bir yeniliktir. Aydınlatma teknolojisi ve renk gürültüsü azaltma ile zorlu ışık koşullarında bile, düşük gürültülü ve çok ayrıntılı çekimler yapabilen bir fotoğraf makinesi tasarladık. Artık nesneleri daha canlı renklerde yeniden oluşturabilecek ve gece görüntülerini ve yüzleri inanılmaz netlikte çekebileceksiniz. Cep telefonu için Exmor RS™ özelliği, kadrajdaki nesnenize arkasından ışık gelse bile daha net çekim yapmanızı sağlayan HDR video işlevine sahiptir.

Dünyanın tek cep telefonu kamerası için ikili Exmor R özelliği

Düşük seviyeli ışıkta da kendi portrelerinizi çekebilmeniz veya sohbet edebilmeniz için full HD ön kameraya cep telefonu sensörü Sony Exmor R™’yi ekledik. Üstelik hem ön hem de arka kameralar HDR fotoğraflarını destekliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Süper ince

Ek dokunma duyarlılığı ve daha küçük boyut sağlamak için bir hava katmanını çıkarıp ekranı lensin daha yakınına getirdik. Yeni bileşen düzeni ve iskelet çerçevesi ile bu yapı 7,9 mm inceliğe olanak tanır.

Sony’den tek dokunuş özelliği

Arkadaşlarınızla paylaşımda bulunma ve çevrenizle iletişim halinde olma hiç bu kadar kolay olmamıştı. NFC’yi (yakın alan iletişimi) temel alan tek dokunuş özelliği ile tek dokunuşla bir cihazı diğerine bağlar. Hat ve kablo yok, ayrıca ayarlarla uğraşmak gerekmiy

Tek dokunuşla yedekleme

Xperia akıllı telefonunuzla, tabletinizle veya fotoğraf makinenizle çektiğiniz fotoğrafları artık aynı yerde depolayabilirsiniz. Sony Personal Content Station™ fotoğraflar ve videolar için kablosuz bir merkezdir.

Akıllı telefonunuzdan büyük ekrana

Anılarınızı dev ekranda paylaşmak mı istiyorsunuz? Ya da kulaklıktan hoparlöre geçmek mi istiyorsunuz? Ekran izleme veya DLNA ile akıllı telefonunuzdaki içeriği Wi-Fi özellikli TV’nize “Throw”layarak veya şarkılarınızı Bluetooth ile bir hoparlöre gönderin. “Throw” gönderimi ile cihazınız akıllı telefonunuzu kablosuz olarak diğer cihazlara bağlamak için en iyi yolu bulur. Bir MHL kablosu kullanarak telefonunuzun tüm kullanıcı arayüzünü de TV’nizde izleyebilir ve cihaz şarj edilirken film, oyun ve daha fazlasının keyfine varabilirsiniz.

Yüksek hızlarda performans – Dört çekirdekli işlemci

En yeni Sony yazılımlarını, güçlü Qualcomm® Snapdragon™ S4 Pro işlemcisiyle bir araya getirdik. Bu gelişmiş dört çekirdekli işlemci size maksimum performans ve hız sağlarken, pilinizi tüketmez; aynı anda birden çok uygulama çalıştırın, yükleme süresi olmadan web’de gezinin ve videoları takılmadan izleyin. Snapdragon S4 Pro işlemcisi zaman uyumsuzdur, yani her çekirdek birbirinden bağımsız olarak çalıştırılır veya devreden çıkarılır. Böylece ihtiyacınız olan gücü ihtiyaç duyduğunuz anda alır, gücü gereksiz harcamazsınız.  Quad Core 1.5GHZ 2GB Ram

Mükemmel grafikler

Adreno 320 GPU (grafik işlemci birimi) ile en gelişmiş ve görsel açıdan inanılmaz 3B oyunları oynayın ve web’de hızlı ve sorunsuz bir şekilde gezinin.

Ultra hızlı LTE/4G teknolojisi

Xperia akıllı telefonunuzda yerleşik LTE/4G modem bulunur. Bu modem, 100 Mbit/sn’ye kadar çıkabilen indirme ve 50 MBit/sn’ye kadar çıkabilen yükleme hızına sahip İnternet bağlantısı elde etmenizi sağlar. Süper güçlü akıllı telefon Snapdragon™ S4 Pro dört çekirdekli işlemci, size süper hızlı performans, benzersiz grafikler ve etkili pil kullanımı sağlar. Google maps ile yolunuzu bulun. LTE ile en yeni YouTube kliplerini takip edin. Veya en yeni uygulamaları indirin ve aksama olmadan çalıştırın. Tüm bunların hepsini istediğinizde edinin, hemen. Pil STAMINA Modu ile pil ömrünü önemli ölçüde uzatın Akıllı telefonlar, yoğun biçimde kullanılmadıklarında bile çok güç tüketir. Telefonunuzda sahip olduğunuz tüm uygulamalar arka planda çalışmaya devam ediyor ve pilinizi tüketiyor olabilir. Pil STAMINA Modu, pil gücünüzün gereksiz yere bitmesini engeller. Ekranı kullanmadığınızda bunu algılar ve istediğiniz bildirimler dışında, ihtiyacınız olmayan işlevleri otomatik olarak kapatır. Ekranınızı uyandırmak için güç düğmesine bastığınızda, her şey kaldığı yerden devam eder.

Suya dayanıklı

Nasıl emin olunabilir? IP55 ve IP57 standartlarında yüksek puan elde etmek için, Xperia Z’yi 30 dakika boyunca suyun altında tuttuk ve ilk çıktığında yeni gibi iyi durumda olduğundan emin olduk. Fıskiyeye karşı da dayanıklıdır!

Metal kadar sağlam

Üstün mühendislik ürünü bir akıllı telefonun ne kadar sağlam olması gerekir? Bir otomobil kadar sağlam olmasına ne dersiniz? Xperia Z’nin çerçevesi cam elyaf poliamiddir, bu malzeme otomobil parçalarında metalin yerine kullanılan malzemeyle aynıdır.

Dayanıklı cam

“Ön ve arkadaki dayanıklı cam, sıradan camdan çok daha güçlüdür. Ayrıca, arka ve öndeki kırılmaz film sayesinde Xperia Z daha da dayanıklıdır.”

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Hesabımı Doğrulama SMS Mesaj Kodu Gelmiyor başlıklı makalemizde Doğrulama Kodunu Gelmiyor Neden, WhatsApp Doğrulama Kodu Ulaşmıyor ve WhatsApp SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment

admin

Ağustos 11, 2013 tarihinde 11:17 pm

yedek parçalarda bulma fiyat bilgilendirmesi
yapmamışsınız ve fiyatı yazmıyor

Bir cevap yazın