Samsung LG Sony Smart TV 3D Açma Kurulumu Film izleme Ayarları

Samsung LG Sony Smart TV 3D Açma Kurulumu Film izleme Ayarları

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Smart TV

 android iphone destek hatti

Samsung LG Sony Smart TV 3D Nasıl Kullanılır Açılır 

Samsung LG Sony Smart TV 3D Vestel,Arçelik,Sunny,Beko,Philips Smart TV 3D Aktif Pasif Yapma,3D Görüntüleme Açma Kapama Nasıl Yapılır? Seyretme,Kurulumu,Film izleme Ayarları,Ayarı.

3D içerikten üç boyutlu görüntüleri görüntüleme özelliğine sahip standart bir HDTV üzerindeki bir özelliktir. Tam şu anda, büyüyen 3D Blu-ray film kataloğunun yanı sıra, 3D programlar kablolu ve izlediğin kadar öde televizyon sisteminde bulunabiliyor ve 3D filmler ve programlar her zaman yapılmaya devam ediliyor. Eksiksiz bir 3D kablolu ağı da şu an geliştirilmekte.

3D TV’ler, başka herhangi bir TV’nin yapacağı gibi, klasik programları oynatabilir ve pek çoğu 2D görüntüleri 3D’ye dönüştürme özelliği ile gelir. Bir Samsung 3D TV’niz varsa, tek yapmanız gereken uzaktan kumandadaki “3D” düğmesine basmak, Samsung 3D Aktif Gözlüğünüzü takmak ve 3D keyfini 2D kaynaktan çıkarmak.

1. Aktif kapatıcılı gözlükteki lensler siyah ve net arasında geçiş yapar, önce sol göz , sonra sağ göz, sonra sol göz engellenir ve bu şekilde devam eder.

2. Bu, kendisi de iki hafif derecede farklı açıda sol ve sağ görüntüleri değiştiren TV ile eşzamanlı olur.

3. O kadar hızlı olur ki, beyin her iki açıyı aynı anda görür, böylece gerçek yaşamdaki gibi bir 3D algısı oluşturur.

Smart TV 3D Aktif Pasif Yapma

Smart TV 3D Aktif ve Pasif Etme

Evde kullanım için mevcut olan iki yaygın tip 3D teknolojisi şöyledir: Active 3D and Passive 3D. Aktif 3D ve Pasif 3D teknolojisi arasında pek çok farklılık olmasına rağmen, ilki ev 3D deneyiminin kalitesidir. Pasif 3D teknolojisi her bir göze 1080p çözünürlüğü yarıya bölen (540p) gözlükler kullanır. Samsung Aktif 3D gözlük her iki göze Full 1080p HD deneyimi sunar.

facebook müşteri hizmetleri

Pasif bir 3D TV’de 3D içeriği görüntülerken, ekranın üst kısmından alt kısmına yatay olarak soluk siyah çizgilerin görünmesi veya göreceli olarak kısa dikey açılarda 3D görüntü kalitesinin kaybedilmesi yaygındır. Bu, Samsung Aktif 3D teknolojisi ile meydana gelmez. Samsung Aktif 3D teknolojisi tutarlı olarak her bir göze 1080p HD deneyimi gösterir ve 178 dereceye kadar açılarda bile mükemmel 3D resim sunar.

. Bir 3D uyumlu TV veya 3D uyumlu Projektöre. Belli son teknoloji LCD, LED ve plazmalarda bulunan 3D özelliğini şuradan bulabilirsiniz: HDTVs. Pek çok 3D TV, ister 3D ister 2D seyredin, etkileyici derinlik, yüksek çözünürlük ve zengin, tam renkli olarak birinci sınıf modellerdir.

2. 3D uyumlu Blu-ray disc player, HD kablosu veya HD uydu seti. 3D Blu-ray diskleri oynatmak için, 3D TV’nizi 3D’ye hazır Blu-ray oynatıcınıza bağlamak için yüksek hızlı bir HDMI kablosunun yanı sıra 3D uyumlu Blu-ray oynatıcıya ihtiyacınız vardır. Kablo veya uydu setiniz olması durumunda, şu an kullandığınız zaten çalışabilir veya bir yükseltme için sağlayıcınıza danışmak isteyebilirsiniz.

3. 3D İçerik. Şu anda, artan 3D Blu-ray film kataloğunun yanı sıra, bazı 3D programlar kablolu ve izlediğin kadar öde sistemlerinde mevcuttur. Yeni 3D içerik her zaman oluşturulmaktadır, daha fazla film ve program çekilmekte ve 3D olarak yayınlanmaktadır ve tüm 3D kablo ağları çalışmaya devam etmektedir.

4. 3D Gözlük. Bunlar olmadan 3D seyri olmaz. Ev kullanımı için kullanılabilen iki yaygın 3D gözlük tipi Aktif 3D ve Pasif 3D’dir. TV’nizle aynı marka gözlük edindiğinizden emin olun, 3D teknolojisi her üreticinin kendine aittir, bu yüzden bir şirketin gözlükleri farklı bir şirketin TV’siyle uyumlu olmayacaktır.

Samsung LG Sony Smart TV 3D Vestel Arçelik Sunny Beko Philips Smart TV 3D Aktif Pasif Yapma

Bir önceki yazımız olan Android Telefonlarda internetten Video izleyemiyorum izleme başlıklı makalemizde 1, 2 ve 3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın