Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncellemesi

Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncelleme Nasıl Yapılır,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Sürüm Yükleme,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Yükleme,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncellemesi,android 4.2.2 güncelleme,galaxy s3 android 4.2 güncellemesi,galaxy s3 android 4.2.,2galaxy s3 android 4.2.2 güncelleme,galaxy s3 android güncelleme,galaxy s3 güncelleme,galaxy s3 güncellemesi yapma,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncellemesi Nasıl Yapılır,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncellemesi Nasıl Kurulur,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncellemesi İçin Adımlar,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncellemesi İçin Cihazdan Ne Yapmalı,Samsung Galaxy S4 Android 4.2.2 Güncelleme Nasıl Yapılır,Samsung Galaxy S4 Android 4.2.2 Güncelleme,Samsung Galaxy S4 Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncelleme Nasıl Yapılır,Samsung Galaxy Android 4.2.2 Güncelleme Nasıl Yapılır,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır,Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır,HTC Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır,LG Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır,Sony Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır,Samsung Galaxy Mini Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncellemesi

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Android

 android iphone destek hatti

Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme

2galaxy s3 android 4.2.2 güncelleme, android 4.2.2 güncelleme, Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır, galaxy s3 android 4.2 güncellemesi, galaxy s3 android 4.2., galaxy s3 android güncelleme, galaxy s3 güncelleme, galaxy s3 güncellemesi yapma, HTC Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır, LG Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır, Samsung Galaxy Android 4.2.2 Güncelleme Nasıl Yapılır, Samsung Galaxy Mini Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır, Samsung Galaxy S4 Android 4.2.2 Güncelleme Nasıl Yapılır, Samsung Galaxy S4 Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır, Sony Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy S3 için Android 4.2.2 sürümü çıktı. Performans bakımından oldukca üst seviyede olan Galaxy S3 aldığı bu yeni Android sürümü ile birlikte performansını bir üst seviyeye taşıyor.Sammobile tarafından sızdırılan Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesini Galaxy S3′lere başarılı bir şekilde kurabiliyorsunuz.

I9300XXUFME3 kod adı ile sunulan bu yazılımın test yazılımı olduğunu belirtmek isteriz.Ama bu test yazılımı hakkında kullanıcılar şimdilik bir sorunla karşı karşıya kalmamışlar. Samsung’un resmi olarak Haziran ayında sunacağı bu güncellemeyi bu yazımızı takip ederek rahatlıkla kurabilirsiniz. Ayrıca bu güncellemeden sonra Galaxy S3 modeline Android 5.0 Key Lime Pie güncellemesi de gelecek.

Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncelleme Nasıl Yapılır,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Sürüm Yükleme,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Yükleme,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncellemesi,android 4.2.2 güncelleme,galaxy s3 android 4.2 güncellemesi,galaxy s3 android 4.2.,2galaxy s3 android 4.2.2 güncelleme,galaxy s3 android güncelleme,galaxy s3 güncelleme,galaxy s3 güncellemesi yapma Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncelleme Nasıl Yapılır,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Sürüm Güncelleme,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Sürüm Yükleme,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Yükleme,Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Güncellemesi,android 4.2.2 güncelleme,galaxy s3 android 4.2 güncellemesi,galaxy s3 android 4.2.,2galaxy s3 android 4.2.2 güncelleme,galaxy s3 android güncelleme,galaxy s3 güncelleme,galaxy s3 güncellemesi yapma

 

Android 4.2.2 güncellemesi ile Galaxy S3′e neler geliyor?

facebook müşteri hizmetleri
 • Galaxy S4′de yer alan kilit ekranları bu güncelleme ile Galaxy S3′e de geliyor. Ayrıca çoklu Widget desteği, dalgalanma veya ışık efektiyle de kilit ekranından çıkma gibi yenilikler Galaxy S3′e geliyor.
 • Galaxy S4′de yer alan Adapt Display ve Professional Photo özelliği de Galaxy S3′de yer alıyor.
 • Sürücü modu, Daydream Galaxy S3′de yer alacak
 • TouchWiz Nature UX 2.0 ile geliştirilen bildirim çubuğu ve değiştirilebilir hızlı ayarlar,
 • Galaxy S4′de yer alan yeni ayarlar menüsü,
 • Galaxy S4′de yer alan sesli komutları algılama özelliği,
 • Galaxy S4 ile yenilenen S-Voice, bu güncelleme ile Galaxy S3′de yer alıyor,
 • Smart Swich Widget özelliği, 3D değişkenlik gösteren beyaz arka plana sahip galeri seçenekleri,
 • …… burada yazmakla bitmeyecek birçok yeni özellik bu Android sürümü ile birlikte Galaxy S3′de yer alıyor.

972.3 MB büyüklüğünde sunulan bu güncelleme ile Galaxy S3 modeliniz Galaxy S4 gibi görülmeye başlıyor. Sunulan bu Galaxy S3 Android 4.2.2güncellemesini indirmek için bu linki kullanabilirsiniz.

Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesi ile Galaxy S3′e gelen yenilikler bir videoda toplanmış, işte o video:

 

Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 güncellemesinin yapılışı:

Öncelikle Sammobile tarafından sızdırılan bu güncellemenin Samsung tarafından yayınlanan ROM olmadığını belirtmek isteriz. Bu sebepten yapacağınız hiçbir işlemde Androidsistem.net sitemiz sorunlu olmayacaktır. Belirttiğimiz şekilde gerekli işlemleri yaparsanız sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz.

Bu güncelleme telefonumu garantiden çıkarır mı?

Sunulan bu Test ROM’u kurduktan sonra telefonunuz garanti dışına çıkmaz, fakat kurulum sırasında cihazınız kapanır veya brick olursa garanti kapsamı dışına çıkma ihtimali bulunuyor. Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor.

Kurulum öncesi hazırlıklar:

Öncelikle kurulum öncesinden kurulum yapacağınız bilgisayara güvenmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse sahip olduğum Casper marka laptobumun USB girişlerinde sorun olduğu için daha önce Galaxy S model telefonumu Brick durumuna düşürmüştüm. Bu sebepten sizlerde ilk olarak sorun yaşamamak için bilgisayarınızın USB girişlerini kontrol ediniz. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra telefonunuzda yer alan gerekli tüm bilgilerinizi telefonunuz haricinde başka bir depolama alanına yedekleme yapınız. Bu işlemlerin sonrasında kuruluma geçebilirsiniz.

Android Kurulumu:

 • Öncelikle üstte belirttiğimiz yazılımı indirmek için bu linkikullanabilirsiniz.
 • Belirttiğimiz linkten ROM’u indirdikten sonra RAR içerisinden ROM’u çıkarınız.
 • ROM’u dışarı çıkardıktan sonra ROM’u flashlamak için Odin 3.04 adlı programı bilgisayarınızda açıyoruz. Odin programı indirdiğiniz paket içerisinde yer almaktadır.
 • Gerekli programlar hazırlandıktan sonra telefonunuzdaki Home tuşu + güç tuşu + ses azaltma tuşuna basılı tutarak telefonu kapatıp Download modunu aktif ediyoruz.
 • Telefonda Download modu aktif olduktan sonra telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Bu işlemden sonra Odin isimli programın ekranından cihazınızın bağlandığını görebilirsiniz.
 • Odin’den PDA butonunu tıklayarak RAR dosyasından çıkarmış olduğunuz paket içerisinde yer alan I9300XXUFME3_I9300OJKFME1_HOME.tar.md5 dosyasını seçiyoruz.
 • Gerekli seçimden sonra re-partition kısmının işaretlenmediğinedikkat ediyoruz.

Gerekli kontrollerden sonra START tuşuna basıyor ve yaklaşık 5-10 dakika kadar bekliyoruz. Gerekli kurulum tamamlandıktan sonra telefon yeniden başlayacaktır. Sorunsuz bir şekilde yeniden başlayan telefonunuz artık Android 4.2.2 Jelly Bean sürümüne sahip olmuş demektir. Güle güle kullanabilirsiniz.

Peki telefon boot ekranında kaldı ne yapmalıyım?

 • Eğer ki kurulum sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız cihazınızın Home tuşu + güç tuşu + ses açma tuşuna basılı tutarak RECOVERY modunu açııyoruz.
 • Rocovery modu içerisinde yer alan Wiper / Factory Reset kısmını seçiyoruz. Bu seçimde tüm bilgileriniz silinecektir!

Gerekli işlem yapıldıktan sonra telefonunuzu yeniden başladın ve eskisi gibi rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Alıntı:androidsistem.net

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Hotspot Nasıl Açılır ve Hotspot Ayarları Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Bilgisayarı Samsung Galaxy Hotspot Eşleştirme, Bilgisayarı Samsung Galaxy Hotspot Kurulumu ve Hotspot Nasıl Açılır ve Hotspot Ayarları Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın