Playstation Port Açma

Playstation Port Açma,Playstation Port Nasıl Açılır,Playstation Port Ayarları,Playstation Port Adresleri,Playstation Hangi Portlar Açılacak,,Playstation Port Ayarları,Playstation Port Ayarları Nasıl Yapılır,Playstation Ayarları,Playstation Kopma Sorunu,Playstation Bağlantı Sorunu,Playstation Oyunlarda Çıkma Sorunu,Playstation Oyunlarda Düşme Sorunu,Playstation Oyunlarda Açılma Sorunu,Playstation Port Sorunu,Playstation Port Açılmıyor,Playstation Tılgın Modem Port Açma,Playstation Airties Modem Port Açma,Playstation Tp-Link Modem Port Açma,Playstation Zyzel Modem Port Açma

Playstation Port Açma

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İnternet

 android iphone destek hatti

Playstation Port Açma Ayarları

Bunun için kullanılan PlayStation®Network sunucularının port numaraları TCP: 80, 443, 5223 ve UDP: 3478, 3479’dur.

Sesli / görüntülü sohbet ve çevrimiçi oyun oynamak amacıyla, diğer PS3™ sistemleriyle sesli / görüntülü sohbet ve çevrimiçi oyun oynama sırasında veri aktarımı için doğrudan bağlantı kurulur. Bu işlem için kullanılan port UDP: 3658’dir. Ancak, bir NAT yönelticisi kullanarak bağlandığınızda farklı bir port numarası kullanmanız gerekebilir.

İpuçları

 • Bir yöneltici kullanırken, diğer PS3™ sistemleriyle doğrudan bağlantı yönlendirici tipine ve ayarlarına bağlı olarak kısıtlanabilir. UPnP uyumlu bir yöneltici kullanırken, UPnP özelliğini etkinleştirin.
 • İletişim, yönelticiler ve İnternet servis sağlayıcıların sunduğu güvenlik özellikleri tarafından kısıtlanabilir. Ayrıca, İnternet servis sağlayıcınız tarafından veya ağ cihazınızla birlikte verilen bilgilere de başvurun.
 • Playstation Port Açma,Playstation Port Nasıl Açılır,Playstation Port Ayarları,Playstation Port Adresleri,Playstation Hangi Portlar Açılacak,Playstation Ayar

  Playstation Port Açma

   

  Playstation Port Nasıl Açılır

  Playstation Port Nasıl Açılır

  Playstation Hangi Portlar Açılacak,Playstation Ayar

  Playstation Hangi Portlar Açılacak,Playstation Ayar

Playstation bağlantı sorunlarında yada internet sorunlarında yapılması gereken

Şu şekilde dns ve ip ayarlarını yapabiliriz

İP
192.168.2.20
255.255.255.0
192.168.2.1

DNS
195.175.39.39
195.175.39.40

Playstation Dns ve İp Ayarları
Playstation bağlantı sorunları
Playstation dns ayarları
Playstation ip ayarları

Kablolu ağ desteği için Sony Playstation 3 Yapılandırma

Kablolu ağ desteği için Sony Playstation 3 Yapılandırma
PS3 XCrossMediaBar (XMB) ana ekran, ya da ‘Ana Menü’ öğesini seçin Ağ Ayarları ve tıklayın butonu.
Seç Internet Bağlantı Ayarları ve tıklayın düğmesine tekrar (Şekil 1).
Şekil 1 – Internet Bağlantı Ayarları seçin
Seç Özel (şekil 2) ve sağ düğmesini tıklatın. Artık internet ayarları manuel yapılandırma için adım adım alınacaktır. Ben el yerine daha şeyler yapılandırma öneririm Kolay kolay bu daha sonra güvenlik duvarı ve / veya port yönlendirme yapılandırma yapacaktır, çünkü sizin için otomatik şeyleri algılamak icar yolu.
Şekil 2 – özel kurulum seçin
Seçin Kablolu Bağlantı ve ardından sağ düğmesini tıklatın. (üzerinden bağlantı için ayrı talimatlara bakın kablosuz )
Şekil 3 – Kablolu bağlantı için Kur PS3 Hakkında
Ağ cihazının çalışma modunu seçin. Vurgulayın Manuel Ayarlar ve sonraki ayar üzerine taşımak için sağ tuşa tıklayın.Şekil 4 – Kablolu bağlantı için Kur PS3 Hakkında
Için hız ve çift yönlü set bırakın otomatik algılama ve devam etmek için sağ oku tıklatın.Şekil 5 – Otomatik hız ve çift yönlü bırakın.
Sonraki IP adresi ayarı geliyor. Muhtemelen Burada dikkatli olmak istiyorum bu yüzden bu önemli bir adımdır. Ben oyun için iyidir sabit bir IP adresi ile kurulması tavsiye ederim. Vurgulayın Manuel ve hareket sağ tıklatın.

facebook müşteri hizmetleri

Şekil 6 – IP adresini manuel olarak ayarlanması en iyisi
Artık elle (bkz. Şekil 7) ağ IP adresleri kurabilirsiniz yerden bir ekran göreceksiniz. Size PS3 yapılandırmak istediğiniz IP adresini girin. Bizim örnekte 10.1.1.54 kullandım ama senin yerel ağınız (belki 192.168.1.x ya da bir şey?) Bir statik IP adresi olmalıdır. Girin Maskesi kendi ağ için farklı birine sahip değilseniz, genellikle 255.255.255.0 olacak.

Şekil 7 – IP adresi, ağ maskesi ve DNS girme
Varsayılan yönlendirici geniş bant yönlendirici veya internet ağ geçidinin IP adresi olmalıdır. Ekran resminde gösterilen Sonra etki alanı adı sunucusu (DNS) girin. Orpheus genişbant için, bunlar 213.130.128.32 ve 213.130.128.33
devam etmek için sağ tuşuna tıklayın.
Için MTU seçin Otomatik ve devam etmek için sağ tıklatın.

Şekil 8 – Select otomatik MTU
Için Proxy Server seçeneğini kullanın Etmeyin ve devam etmek için sağ tıklatın.

Şekil 9 – Proxy sunucuları kullanmayın
Için UPnP seçin Etkinleştir (Şekil 5). Bazı yönlendiriciler PS3 zaten bunu görmezden, bu durumda, ‘Universal Plug and Play’ desteklemez. Devam etmek için sağ tıklatın.

Fig.10 – router destekliyorsa UPnP etkinleştirin
Şimdi seçtiğiniz tüm ayarları bir listesini size gösterilir. Her şeyi doğru basın ise ayarları kaydetmek için düğmesine basın.

Fig.11 – yapılandırmış olduğunuz tüm ayarları önizleme
Tamamlanmış Kaydet! Şimdi tıklayın Test Connection PS3 herşey yolunda çalışıp çalışmadığını görmek için bir ağ testi yapmak. Tüm iyi Eğer rakam 12 görmelisiniz.

Şekil 12 – Testi tamamlamak!
Test sahip olduğunu belirtmek gerekir NAT Tip 2 çevrimiçi hizmetler, tüm çalışması gerektiği anlamına gelir. Böylece, Bitirdiyseniz!
PS3 artık Sony Dükkanı erişim ve favori online oyunlar katılmadan, online olmak için yapılandırılmalıdır.
Olası Sorunlar
Hata Kodu 80710102
Bir DNS hatası (kod 80.710.102) sonuçlanan, PlayStation Network bağlantısını test ederken bir sorunla karşılaşabilir. Bu genellikle (bkz. Şekil 13) PS3 için gerekli olan belirli bağlantı noktalarının engellenmesini yönlendirici güvenlik duvarı neden olur

Şekil 13 – Playstation Network tespit Sorunları
Bu hatayı alıyorsanız, yönlendirici incelemek için PC’nizi kullanın güvenlik duvarı ayarları ve UDP sağlamak hedef portları 3478 ve 3479 olduğu açık . Bu bağlantı noktaları “STUN” olarak bilinen ve PlayStation Network bağlanmak için gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Airties Modem Kurulumu başlıklı makalemizde Airties 4321 Modem Kurulumu, Airties 5421 Modem Kurulumu ve Airties Modem Kurulum Ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın