Philips Smart Tv Wifi Kablosuz Kurulum Ayarları Sorunu

Philips Smart Tv Wifi Kablosuz Kurulum Ayarları Sorunu,Philips Smart Tv Kablosuz Ağ Görünmüyor Yapılamıyor,Philips Smart Tv Bağlantı Yapılamadı Sorunu Çözümü

Philips Smart Tv Wifi Kablosuz Kurulum Ayarları Sorunu

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İnternet Smart TV

 android iphone destek hatti

Philips Smart Tv Wifi Kablosuz Kurulum Ayarları Sorunu

Philips Smart Tv kurulumu ve kablosuz bağlantı sorunu yaşıyorsanız

aşağıda detaylı anlatımlar mevcut.

Adım 1 -Kablosuz ağınızın yönlendiricisinin açık olduğundan emin olun.
Adım 2 -h tuşuna basıp A Ayarlar’ı seçin ve OK tu”una basın.
Adım 3 -Ağa bağlan’ı seçin ve OK tu”una basın.
Adım 4 -Kablosuz’u seçin ve OK tu”una basın.
Adım 5 – Kablosuz a!ınızı taramak için Tara’yı seçin. WPS’li (Wi-Fi Korumalı Kurulum) bir yönlendiriciniz varsa, WPS’yiseçebilirsiniz. Tercihinizi yapın ve OK tu”una basın.  Tara Kablosuz a!ınızı (kablosuz yönlendiricinizi) taramak için Tara’yı seçin. Televizyonunuz yakınınızda birçok kablosuz a! bulabilir.

WPS Ayarları: Yönlendiricinizde WPS varsa, tarama yapmadan doğrudan yönlendiriciye bağlanabilirsiniz. Yönlendiriciye gidin, WPS düşmesine basın ve 2 dakika içinde TV’ye dönün. Ardından bağlantıyı yapmak için Bağlan’a basın.

Kablosuz ağınızda WEP güvenlik şifreleme sistemi kullanan cihazlarınız varsa, WPS kullanamazsınız.
Bağlanmak için WPS pin kodu kullanmanız gerekiyorsa, WPS yerine Tara’yı seçin.

Adım 6 – Bulunan ağlar listesinde, kablosuz a!ınızı seçip OK tu”una basın. Ağ adı gizlendiğinden ağınız listede yer almıyorsa (yönlendiricinin SSID yayınını kapatmı”sınızdır), ağ adını kendiniz girmek için Manuel giriş’i seçin.

Adım 7 – Yönlendirici tipine ba!lı olarak şimdi şifreleme anahtarınızı (WEP, WPA veya WPA2) girebilirsiniz. Bu ağın
şifreleme anahtarını önceden girdiyseniz, bağlantıyı hemen yapmak için #leri’yi seçebilirsiniz.
Yönlendiriciniz WPS veya WPS pini destekliyorsa, WPS, WPS pin veya Standart’ı seçebilirsiniz. Seçiminizi yapıp OK tuşuna basın.

Standart şifreleme: Şifreleme anahtarını (parola, şifre veya güvenlik anahtarı) manuel girmek için Standart’ı seçin. şifreleme anahtarını girmek için uzaktan kumanda klavyesini kullanabilirsiniz. Şifreyi girdikten sonra Bağlan’a basın.

WPS pin ayarları: Bir PIN koduyla güvenli bir WPS bağlantısı kurmak için, WPS pin’i seçip OK tu”una basın. Gösterilen 8 basamaklı PIN kodunu yazın ve PC’nizdeki yönlendirici yazılımına girin. Televizyonunuza dönün ve Bağlan’a basın. PIN kodunun yönlendirici yazılımında nereye girileceğini öğrenmek için yönlendirici kullanım kılavuzuna bakın.

Adım 8 – Bağlantı ba”arıyla kuruldu!unda bir mesaj görüntülenir. Ağ yapılandırma bağlantı kurulamazsa, yönlendiricinin DHCP ayarını kontrol edebilirsiniz. DHCP, Açık olarak ayarlanmalıdır. Alternatif olarak, ileri düzey bir kullanıcıysanız ve ağınızı statik IP adresleme ile kurmak istiyorsanız, TV’yi Statik IP’ye ayarlayın.

facebook müşteri hizmetleri

TV’yi Statik IP’ye ayarlamak için, h tu”una basıp S Ayarlar’ı seçin ve OK tu”una basın. A! ayarları > Ağ yapılandırma > Statik IP’yi seçin. Menüde seçilen Statik IP ile, aynı menüde IP adresi ve Statik IP yapılandırma’daki diğer gerekli ayarları yapabilirsiniz. Ağ sorunları Kablosuz ağ bulunamadı veya bozuk

• Yakınınızda bulunan mikrodalga fırınlar, DECT telefonlar ve diğer Wi-Fi 802.11b/g/n cihazları, kablosuz ağı bozabilir.

• Ağınızdaki güvenlik duvarlarının TV’nin kablosuz bağlantısına
erişim izni verdiğinden emin olun.

• Kablosuz ağ evinizde düzgün çalışmıyorsa, kablolu ağ kurmayı deneyin. Internet çalışmıyor

• Yönlendirici bağlantısında sorun yoksa yönlendiricinin Internet bağlantısını kontrol edin. PC ve Internet bağlantısı yavaş

• iç mekanlardaki kapsama alanı, aktarım hızı ve sinyal kalitesiyle ilgili diğer faktörler hakkında bilgi edinmek için kablosuz yönlendiricinin kullanım kılavuzuna bakın.

• Yönlendiriciniz için yüksek hızlı (geniş bant) Internet ağ Kablosuz ağ bulunamadı veya bozuk.

• Yakınınızda bulunan mikrodalga fırınlar, Dect telefonlar veya diğer WiFi 11b cihazları kablosuz ağı bozabilir.

• Ağınızdaki güvenlik duvarlarının TV kablosuz bağlantısına erişime izin verdiğinden emin olun.

Philips Smart Tv Wifi Kablosuz Kurulum Detaylı Anlatımı

Philips Smart Tv Kurulum Ayarları Tıklayınız

Philips Smart Tv 8000 serisi 8606,8686 Kurulum Ayarları Tıklayınız

Philips Smart Tv 9606,9706 Serisi Kurulum Ayarları Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Bir Sitede Birden Fazla Reklam Adsense Hesabı Kullanma başlıklı makalemizde Bir Sitede Birden Fazla Reklam Adsense Hesabı Kullanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın