Oyunda Ping Sorunu – Online Oyunda Ping Sorunu

Oyunda Ping Sorununun Çözümü,Ping Nasıl Düşürülür,Online Oyunda Ping Sorunu,Oyunda Ping Sorunu - Online Oyunda Ping Sorunu,Oyunda Ping Sorunu,ping sorunu,oyun ping sorunu,oyunlarda ping sorunu,Daha düzgün ve sorunsuz pc,Oyundaki kasma sorununa çözümü,Ram temizleme,Performans yakalama

Oyunda Ping Sorunu – Online Oyunda Ping Sorunu

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İnternet

 android iphone destek hatti

Oyunda Ping Sorunu – Online Oyunda Ping Soru

oyun oynarken keyfimizi en çok kaçıran unsurlardan biri olan Latency(ping, ms yada siz ne diyorsanız) sorununa bir çare olarak karşımıza çıkan her bu tarz programı hemen kullanıp bu fırsatı değerlendiriyoruz.

Bazıları gerçekten işe yarıyor bazılarında keylogger ve benzeri zararlılar var. Bazıları ücretli bazıları ücretsiz.

Programı Windows Xp, Windows Vista ve Windows 7 de sorunsuz kullanabilirsiniz. Kendi denemelerimde ( Eurobattle da DotA, World Of Warcraft) DotA da Pingimin 90-100 lerden 30lara düstüğünü ve kolay kolayda 50 nin üzerine çıktığını görmedim, WoW oynarken ise 250-300 arası olan Latency 100-200 arasına indi ancak daha çok 120-130 civarlarında seyretti. İnternet te de biraz araştırma yaparsanız program hakkındaki olumlu yorumlarıda görürsünüz. Yama tüm oyunlarda işe yarar.

Bu programı kurmakta oldukça basit. İndirdiğimiz arşiv (Winrar) dosyasını çıkardığımızda karşımıza çıkan Install.vbs ye tıklamamız yeterli. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra farkı sizde göreceksiniz. Eğer memnun kalmaz iseniz yine o 3 dosyadan biri olan Remove.vbs ye tıklayarak Bilgisayarımızı eski haline geri getirebiliriz.

Oyunlarda Ping Sorunu

Game Booster programını kullanabilirsiniz

Kurulum:

Programı sisteminize yükleyin.

Ve gelen pencereden oyun KiPine Geç deyin !!

Bi dahaki pencerede ise atla butonuna basarak geçin.

Saat simgesinin olduğu bölümde program bulunacaktır.

CS’ye GiR Ping 15-20

Program Freeware yani ücretsiz FULL ayrı zamanda türkçedir.
Program İndirme Adresi

Ülkemiz internet hızı bakımından diğer Avrupa ülkelerine oranla geridedir ve bu yüzden internet üzerinden oynanan MMORPG tarzındaki oyunlarda delay (gecikme) gerçekleşmektedir. Yüksek pingi yani ağ üzerinde yaşanan gecikmeyi çözen ve kullanımı basit WTFast yazılımını çalıştırdığınızda karşınıza bir oyun listesi çıkacaktır. Bu listede oynadığınız oyunu seçmeniz yeterlidir. Listeden oyun seçtikten sonra önemli olan nokta ise oyuna kendi IP adresinizle girmeniz. Yazılımın arayüzünde yer alan “Login the game with your own IP address” seçeneğini işaretleyin. Bu sayede yazılım farklı bir IP üzerinden giriş yapmayacaktır. World of Warcraft tarzı bazı oyunlara farklı IP adresinden girdiğiniz de oyun hesabınız satıldığı gerekçesiyle kitlenebilir.
Bağlantı Adresi
Dikkat! Yazılımın üretici adresinden tamamen ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz. Ancak ücretsiz hesaplar deneme amaçlı olduğundan 20 dakika sonra bağlantınız kesilecektir. Aynı üretici adresini kullanarak ücretli üyelikte oluşturabilir ve kesintisiz hizmet alabilirsiniz.

Windows 7 (32/64) işletim sisteminde CS, CS, TFC gibi online oyunlarda normalin üstünde Ping değeri alıyorsanız, bu dökümanı dikkatlice ve hata yapmadan uygulayarak bu sorundan ebediyen kurtulabilirsiniz.
Aşağıdaki adımları takip edin:

1) Başlat > Çalıştır’ı açın ve ‘regedit’ yazıp enterlayın.
[Link Görmek ve Forumumuzdan Yararlanmak İçin Üye Olmasınız. ]

2) Soldaki menü yapısından tıklayarak şu bölümü bulun :HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces/

facebook müşteri hizmetleri

3) Bir üstteki adımda Interfaces’e tıklamış olduğunuzdan emin olun. Ve sağ taraftaki boş alana dönün. Yandaki alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32 bit) Değerini seçin. Yeni oluşan satıra TCPNoDelay ismini verin. Daha sonra bu değer çift tıklayarak değerini 1 (sağdan Ondalık seçili olsun) yapın. Aynı şekilde yeni bir DWORD oluşturun, bunada TCPAckFrequency ismini ve 1 değerini verin.

4) Şimdi regedit’i kapatın. Denetim Masası > Program Ekle Kaldır’a girin. Burada sol tarafda “Windows özelliklerini aç veya kapat” yazısını göreceksiniz. Tıklayın ve gelen listeden “Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu” yazanı soldaki kutuya tıklayarak aktif edin ve Tamam’a basın. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın ve dökümanın 5. adımından devam edin.

5) Bir üstteki dördüncü adımı yaptıktan sonra restart atmalısınız. Atmadıysanız bu adım geçerli olmayacaktır. Restart attıktan sonra tekrar Başlat > Çalıştır ve regedit yazıp giriyoruz. MenüdenHKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ bölümüne geliyoruz. Yandaki tarafdaki boş alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32) Değeri oluşturuyoruz ve buna da TCPNoDelay ismini verip değerini 1yapıyoruz.

İşlemleriniz bitmiştir.

Regedit’i kapatıp oyuna girebiliriz. Eğer bilgisayarınızda virüs vb. bir tehlike yoksa,arka planda sistemi kastıran işlemler mevcut değilse, bağlantınız (bölgeniz) telekom kaynaklı bir sorun yaşamıyorsa, performanslı olduğunu düşündüğünüz bu sistemde 80-90 üzeri ping alanlarda bu döküman büyük ihtimalle kesin çözümdür.
Sizde işe yaramadıysa, birçok ihtimali geride bırakmak için mümkünse makinanıza format atın ve bağlantı ayarlarınızı kontrol edin.
Alternatif

1) Başlat > Çalıştır’ı açınız ve “regedit” yazıp Tamam butonuna tıklayınız.

2) Soldaki menü yapısından tıklayarak şu bölümü bulunuz :

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces/

3) Bir üstteki adımda Interfaces’e tıklamış olduğunuzdan emin olunuz ve sağ taraftaki boş alana gelerek boş bir yerine sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32 bit) Değerini seçiniz. Yeni oluşan satıra TCPNoDelay ismini verin. Daha sonra bu değer çift tıklayarak değerini 1 (Ondalık seçili olmalı) yapınız. Aynı şekilde yeni bir DWORD oluşturunuz ve bunada TCPAckFrequency ismini ve 1 değerini veriniz.

4) regedit’i kapatıp Denetim Masası > Program Ekle Kaldır’a giriniz. Burada sol tarafta“Windows özelliklerini aç veya kapat” seçeneğine tıklayınız ve gelen listeden “Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu” seçeneğinin solundaki kutuyu işaretleyerek aktif edip Tamam’a basınız. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

5) Bir üstteki dördüncü adımı yaptıktan sonra restart atmalısınız. Atmadıysanız bu adım geçerli olmayacaktır.Restart attıktan sonra tekrar Başlat > Çalıştır ve regedit yazıp giriyoruz. (1. adım) MenüdenHKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ bölümüne geliyoruz. Yandaki tarafdaki boş alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32) Değeri oluşturuyoruz ve buna da TCPNoDelay ismini verip değerini 1 yapıyoruz, regedit’ i kapatıp öncelikle ping testi yapıp ping değerinizi kontrol edip oyna girebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Explorer Çevrimdışı Çalış Hatası başlıklı makalemizde Çevrim dışı çalış hatası, Çevrim dışı çalış sorunu ve çevrimdışı çalış nasıl düzeltilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın