Masaüstünde Reklam Virüsü Çözümü

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-00

Masaüstünde Reklam Virüsü Çözümü

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Genel

 android iphone destek hatti

Bilgisayarınızın masaüstünde reklamlar mı  çıkıyor? Bu Virüsü Çözümü için bir kaç işlem yapmamız gerekmekte. İşlemleri sırayla aşağıdaki şekilde uygulayabilirsiniz.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-03

 

Öncelikle şu uyarıyı yapayım. Bilgisayarımda Microsoft Security Essentials yüklü neden virüs bulaşıyor demeyin çünkü Microsoft Security Essentials bu konuda uyuyor. Virüs dizinini gösterdikten sonra virüs olduğunu fark etti.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-04

 

Önce Bilgisayarınıza MalwareBytes adlı Antivirüs uygulamasını aşağıdaki butonu tıklayarak yükleyin.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-01-270x50

 

Kurulum başladığında, önce dil seçeneğini soracak kendinize göre artık bunu ayarlayın. daha sonra varsayılan ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan programın kurulumunu gerçekleştirin. Program yüklemesi bittiğinde, güncellemelerin olup olmadığını kontrol edin, gelen onay kutucuğunu kaldırmayın. Sonra Son butonuna basın. Malwarebytes programı eğer bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isterse sakın bilgisayarı yeniden başlatmayın.masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-10

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-11

facebook müşteri hizmetleri
  • Malwarebytes Anti-Malware şimdi başlayacak ve bir deneme süresi başlatmak için istenir diye bir uyarı gelecek buna Reddet diyerek kapatalım.
  • Program açıldığında Türkçe olarak çalışacaktır. Tarayıcı sekmesini seçin ve Derin tarama gerçekleştir seçeneğini işaretleyin ve sonra olası virüsler için bilgisayarınızda taramayı başlatmak için Tara butonunu tıklayın.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-12

  • Malwarebytes ‘Anti-Malware aşağıda gösterildiği gibi Reklamların Çıkması için üretilen bilgisayarınızdaki zararlı dosyaları taramaya başlayacak.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-13

  • Tarama işlemi bittiğinde bir mesaj kutusu görünecektir Tamam butonunu tıklayın, hemen ardından Sonuçları Göster butonuna tıklayın.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-14

  • Malwarebytes Anti Malware bulduğu virüsler resimde gösterilmiştir, tabi sizinki resimde görünenden farklı olabilir. Bütün seçeneklerin işaretli olduğundan emin olun ve Seçilenleri Kaldır butonuna tıklayın.

masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-15masaustunde-reklam-cikiyor-virusu-cozumu-16

Malwarebytes Anti-Malware zararlı dosyaları kaldırarak başlayacak. Kaldırma işlemi sırasında Malwarebytes bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını isteyecek. Bu adımda bilgisayarını yeniden başlatmanız gerekiyor.

 

İşlemler bu kadar, bilgisayar açıldığında kullanıma devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sanal Organ Teknolojisi Nedir başlıklı makalemizde Sanal Organ Nedir, Sanal Organ Teknolojisi ve Sanal Organ Teknolojisi Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın