LG Smart TV Kablolu Kablosuz WiFi Internet Ayarları IP Sorunu

LG Smart TV Kablolu Kablosuz WiFi Internet Ayarları IP Sorunu,Smart TV ip Görmüyor,Almıyor,Smart Televizyonu ip Ayarları,Manuel ip Ayarları Nasıl Verilir,Girilir

LG Smart TV Kablolu Kablosuz WiFi Internet Ayarları IP Sorunu

Mustafa Kemal Erdem No Comment
LG Smart TV

 android iphone destek hatti

LG Smart TV Internet Bağlantı Sorunu yada IP Alamam Sorunları için  Bağlantılarında Video Donma Bağlantı Sorunu ve Smart TV Kurulumu Ayarları

LG Smart Televizyonunuzdan internet bağlantı ayarlarını yapamıyorsanız nedenleri aşağıda yer almaktadır çözümüde.

Network>Network Connection>Start Connection>Ağ isimleri>Çıkan ağ isiminizin üstüne tıklayıp kablosuz ağ şifrenizi girip bağlantı yapabilirsiniz. Ağ>Ağ Ayarları>Başlat  ip sorunu yaşayan Smart TV kullanıcıları ağ’dan manuel ip dns vererek sorununuzu çözebilirsiniz. Detaylar sitemizde.

facebook müşteri hizmetleri

LG Smart TV Internet Bağlantı Ayarları Bağlantı Sorunu Neden ve Çözümleri

 • Eğer bağlantı var ama internet erişiminiz bulunmuyorsa ışıklarda sorun yoksa bağlantı yaptığınız cihaza DNS tanımlayınız.
 • Kablosuz bağlantı denerken bağlantı yapılamadı uyarısı alıyorsanız.(Modem içerisinden yani arayüzünden kablosuz kanalı 11 ya da 6 yapınız şifreleme tipini WPA-PSK yapınız ve ağ adınızı değiştiriniz)
 • Kablosuz bağlantıda kullandığınız ağ adı ve şifresinde Türkçe karakter olmaması gerekiyor.(Örnek ü,ı ve ğ gibi)
 • Internet sağlayıcı kaynaklı donma sorunu olabilir. Çözümü internet sağlayıcınızı arayıp kayıt bırakınız o an müşteri temsilcisi sorunu anlayamayabilir yinede kayıt bırakınız
 • Video donma ve hız sorunu port kaynaklı olabilir internet hizmetini nereden alıyorsanız örnek TTnet arayarak port değişikliği talep edebilirsiniz.
 • Film izlerken donma oluşturuyorsa başka internet tarayıcısını kullanmayı deneyiniz. Örnek Chrome,Internet Explorer,Molzilla,Yandex ve Opera gibi.
 • Sorun tarayıcı kaynaklıysa tarayıcınızın geçmişini siliniz son geçmiş bilgisi tümü olarak seçiniz artı tarayıcınızı sıfırlayınız.
 • Modem kaynaklı durumlarda çok fazla modem açık kalmasından ya da bazı modemler erken ısınma yapabiliyor modemi kapatıp birkaç sn bekleyip açıp kontrol ediniz.
 • Kablosuz şekilde internet bağlantınız varsa kablolu deneyiniz. Kablolu daha hızlı veri aktarıldığından biraz daha verim alabilirsiniz.
 • Seyrettiğiniz film ve videoların kalitesini düşürünüz. Örnek HD ise 360 yapınız bazen hız ve izleme kişi sayısı fazla olduğundan olabilir.
 • Film ve video izlediğiniz site önemli aşırı sayıda kişi izliyorsa sunucu kaldırmayabilir farklı sitelerden de deneyiniz.
 • Donma sorunu belli saatlerde oluyorsa bulunduğunuz yerde yeterli alt yapı olmadığından çok sayıda internet kullanan varsa hızınızda düşüş oluyor.

 

LG Smart TV Kablosuz Internet Bağlantı Ayarları ve Sorunu,LG Smart Televizyon Wifi Kablosuz Ayarları Nasıl Yapılır,Ayarı,Bağlantı Ağ Adını Göremiyorum,Ağa Bağlanılamıyor,Bağlantı Yapamıyorum,Şifre Parolası

LG Smart TV Kablosuz Internet Bağlantı Ayarları ve Sorunu

Smart Televizyonunda Kablosuz Bağlantı Sorunu Yaşıyorum

Smart Televizyonunda Kablosuz Bağlantı Sorunu Yaşıyorum

Smart TV Kablolu Wifi Bağlantı Ayarları Nasıl Kurulur

Smart TV Kablolu Wifi Bağlantı Ayarları Nasıl Kurulur

Bir önceki yazımız olan Bios Sıfırlama Ne İşe Yarar başlıklı makalemizde Anakart Arızaları, Anakartım Arızalandı Ne Yapmalıyım ve Basit Anakart Arızaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın