Işınlanma Gerçek Oldu Ya Canlı

ışınlanma gerçek oldu ya canlı,ışınlanma gerçek oldu,ışınlanma gerçek olursa,ne zaman ışınlanırız,ışın teknolojisi,ışınlanma gerçek

Işınlanma Gerçek Oldu Ya Canlı

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Teknoloji

 android iphone destek hatti

Bilim adamları, ilk kez bilgiyi bir noktadan bir noktaya ışınlamayı başardı.

İsviçre’de yapılan deneyde, bir bilgisayar işlemcisine benzeyen katı hal devresinde saniyede 10,000 bitlik bilgiyi A noktasından B noktasına aktarıldı.

Hayatta bir tek bilim kurgu filmlerinde karşımıza çıkan “Teleportasyon” yani ışınlanma, ilk kez gerçeğe dönüştü. Zürih’te bulunan Feeral Teknoloji Enstitüsü’nde (ETH) yapılan deneyde, saniyede 10,000 bitlik veri, aralarında 6 milimetre mesafe bulunan A ve B noktaları arasında ışınlandı.

Elde edilen başarı, Uzay Yolu’nda gördüğümüz gibi henüz insan gibi büyük kütleli canlı/nesneler için geçerli olmasa da, gelecekte kuantum bilgisayarlar ile elde edilebilecek inanılmaz işlem gücüne dair önemli bir örnek sundu.

facebook müşteri hizmetleri

Nature dergisinde yayımlanan araştırmada, bilim insanları mikron ölçekli üç elektronik devreyi 7×7 mm’lik bir bilgisayar işlemcisi üzerine yerleştirdi. Devrelerden iki tanesini gönderici mekanizma olarak işlev görürken, geride kalan bir tanesi alıcı görevini üstlendi.

Deneyde, işlemci mutlak sıfır noktasına yakın bir dereceye kadar soğutuldu ve ardından devrelerden akım geçirildi.

Mutlak sıfır, termodinamik ısı ölçeğine göre bir sistemden daha fazla ısının çekilemeyeceği noktayı temsil ediyor. 0 K veya -273.15 C olarak bilinen bu sıcaklıkta, hiçbir bireysel molekülün hareket edemeyeceği kabul ediliyor.

Bir cevap yazın