İphone Whatsapp Bağlantı Sorunu

İphone Whatsapp Bağlantı Sorunu, İphone Whatsapp Bağlantı Yapamıyorum, İphone Whatsapp Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir, İphone Whatsapp Bağlantı Sorununun Çözümü, Whatsapp Bağlantı Sorununun Çözümü, Whatsapp Wifi Bağlantı Sorununun Çözümü, Whatsapp Kurulum Sorunun Çözümü

İphone Whatsapp Bağlantı Sorunu

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İphone

 android iphone destek hatti

iPhone’umdan bağlanamıyorum, ne yapmalıyım?

WhatsApp’a bağlanmada sorun yaşadığınızı duymaktan dolayı üzgünüz. Bu genellikle, telefonunuzun internet bağlantısındaki ya da cihaz operatörü veya internet vericinizdeki bir sorundan dolayı oluşmaktadır. Arızayı çözmekte kullanabileceğiniz adımlar şunlardır:

 • Eğer önceden yapmadıysanız WhatsApp’ı en son sürümüne güncelleyin
 • Telefonunuzu yeniden başlatın (mümkünse bir defadan fazla)
 • iPhone Ayarlarından, Uçak Modu’nu AÇ ve KAPA
 • iPhone Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla (Bu bütün kaydedilen Wi-Fi şifrelerinizi siler).
 • Uygulamayı silip tekrar yükleyin (Not: Bu sohbet geçmişinizi siler. Önemli sohbetlerinizi yedeklemeyi unutmayın).
 • iPhone iOS’inizi cihazınız içi en son sürümüne güncelleyin ya da yeniden yükleyin. Talimatlar için bu makaleye bakın: http://support.apple.com/kb/HT4623

 

Eger kilitli bir iPhone ya da kontürlü bir hat kullanıyorsanız, SIM kartınız için telefonunuzun APN ayarlarını ayarlamanız gerekebilir.

Neden WhatsApp’a bağlanamıyorum?

WhatsApp’ı kullanamamak hiç de hoş bir şey değil. Bağlanma sorunları yaşıyorsanız okumaya devam edin. WhatsApp’a bağlanamamanızın birçok nedeni olabilir, bu yüzden en yaygın nedenlerinden birkaç tanesini listeledik.

WhatsApp’a bağlanamamanızın en yaygın nedeni telefonunuzun internet’e bağlı olmamasıdır.

Çalışan bir internet bağlantınız olduğundan emin olmak için, şunları kontrol edin:

facebook müşteri hizmetleri
 1. Operatör ağınızdan veri planına sahip veya Wi-Fi bağlantısı Internet erişime olanağınız var.
 2. Wi-Fi veya veri ağı sinyalinin güçlü olduğundan ve telefonun ağa bağlı olduğundan emin olun.
 3. Telefonunuzun tarayıcısında bir web sayfası açın ve yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Yüklerse, telefonunuz Internet’e bağlıdır!
 4. Telefonunuzu yeniden başlatın.

Wi-Fi ağınız üzerinden Internet’e bağlanamıyorsanız başka bir Wi-Fi ağına bağlanmaya çalışın veya telefonunuzun veri ağıyla bağlanmayı deneyin.

Web sayfası açabiliyorsanız ve Internet gerektiren diğer uygulamaları çalıştırabiliyorsanız, ama yine de WhatsApp’a bağlanamıyorsanız WhatsApp’ı silip tekrar yüklemeyi deneyin. WhatsApp’ın nasıl güncellendiğini öğrenin: Android | BlackBerry | iPhone | Nokia

Eğer, veri bağlantınızdan başka uygulamalara bağlanabilip, WhatsApp’a bağlanamıyorsanız, mobil servis sağlayıcınız belirli mesajlaşma uygulamalarını kablosuz erişim noktalarından engellemiş olabilir.

WhatsApp hala sadece veri üzerinde çalışmazsa bunu deneyin:

 1. Mobil servis sağlayıcınızla iletişime geçin ve sohbet uygulamalarını çalıştırmak için farklı erişim noktası ayarlarını nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.
 2. Veri ağınızı ve web ayarlarını elle yapılandırma sürecinde size eşlik edecekleridir.

Hindistan’da Nokia S40 serisi telefonu kullanıyorsanız (numaranız +91 ile başlıyorsa), bu makaleyi okuyun.

Bir önceki yazımız olan Apple iOS 6.1.2 Yazılım Güncellemesi başlıklı makalemizde İphone Apple İOS 6.1.2 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır, İphone Apple İOS Yazılım Güncellemesi ve İphone Apple İOS Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın