İphone Numara Engelleme

Çin Malı İphone 4 S İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 5 İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 5 Turkcell İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 5 Avea İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 5 Vodafone İnternet Ayarları,Çin malı telefon internet ayarları,Çin malı telefon, telefon internet ayarları, Çin telefon internet ayarları,Çin malı internet ayarları, İnternet ayarları,Çin Malı İphone 4 Turkcell İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 4 s Avea İnternet Ayarları,Çinçin malı cep telefonu internet ayarları,çin malı iphone internet ayarları,çin malı iphone turkcell internet ayarları,çin malı iphone avea internet ayarları,çin malı android internet ayarları,çin malı android turkcell internet ayarları,çin malı android avea internet ayarları,Çin Malı İphone 4 S İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 5 İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 5 Turkcell İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 5 Avea İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 5 Vodafone İnternet Ayarları,Çin malı telefon internet ayarları,Çin malı telefon, telefon internet ayarları, Çin telefon internet ayarları,Çin malı internet ayarları, İnternet ayarları,Çin Malı İphone 4 Turkcell İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 4 s Avea İnternet Ayarları,Çin Malı İphone 4 s Vodafone İnternet Ayarları,Malı İphone 4 s Vodafone İnternet Ayarları

İphone Numara Engelleme

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İphone

 android iphone destek hatti

İphone Numara Engelleme için adımlar nasıl yapılır

Ayarlar>Telefon>Daha Fazlası>Kara Liste>Listeden Reddet yada Kara Liste Numarası

Bunun aslında tek bir nedeni var; o da Apple’ın iOS uygulama geliştiricilere koyduğu kısıtlar. App Store’a uygulama geliştirenler,

cihazın (iPhone veya iPad)  Sistem Ayarları, Telefon veya SMS gibi bir çok uygulamasına veya kısmına erişemiyor. Durum böyle olunca çoğu kullanıcının beklediği BlackList uygulamaları App Store’da yer alamıyor.

Ancak Apple’ın uygulama geliştiricilerin Adres Defteri’ne (Kişiler) erişimine imkan vermesi nedeniyle böyle yarım yamalak BlackList uygulamaları geliştirilebiliyor. Fakat bu sayede de iOS tabanlı cihazlar daha güvenli hale geliyor. Bir cihazın kritik özellikleri uygulama geliştiricilere ne kadar çok açılırsa, açılan bu özelliklerin suistimal edilmesi o kadar artıyor.

Cihazınıza jailbreak (yazılımlarla)yaparsanız, Apple’in limit ve kontrol’lerini aşma şansınız olduğu için App Store haricindeki uygulamaları da yükleme imkanınız olur. Dolayısıyla esas beklendiği gibi çalışan iBlackList ismindeki numara engelleme uygulamasını kullanabilirsiniz.kaynak: iphoneturkey.biz

Not: Şuan çıkan uygulamalar çalışmayabiliyor  

Ücretsiz İphone Oyun

Geçtiğimiz hafta ilk bölümünü yayınladığımız en iyi iPhone oyunları yazı dizimize devam ediyoruz. İkinci bölümde de birbirinden eğlencelş, bağımlılık yaratan oyunlara yer verdik.

Benim favori oyunum olan Temple Run, tam bir hastalık. Oyunda amaç koşarak maymuna benzeyen yaratıklardan kaçan karakterimizi olabildiğince kaçmasını sağlayıp yoldaki puanları toplamak. Bunu yaparken birçok engel bulunuyor. Bu engelleri parmak hareketlerimizle aşmaya çalışıyoruz. En ileri giden ve en çok puanı toplayan olmaya çalıştığımız oyun bir hayli zor. Çok fazla refleks isteyen oyunda ayrıca puanı arttırmanızı sağlayan çeşitli bonuslar da bulunuyor. Benim şu ana kadar ulaşabildiğim en yüksek skor 4.9 milyon. Ya sizin?

 

Paper Toss

 

Ofistesiniz, sıkıldınız ve ofisin klasik eğlencesi olan çöp kutusuna kağıtlarıtop yapıp atmak istiyorsunuz. Şu an bunu yapmanız teknik olarak mümkün değilse size Paper Toss oyununu tavsiye ediyoruz. Farklı zorluk seviyelerinde amaç elimizdeki kağıdı çöp kutusuna sokmak. Bunun için de en azılı düşmanımız yanımızda bulunan vantilatör. Vantilatörün rüzgar şiddeti ve yönüne göre bir şekilde kağıdı atarak çöp kuvasına sokmaya çalışıyoruz. Bu oyunun da bağımlılık yarattığını söyleyebiliriz. Özellikle ard arda atış rekorunu kırmak bir hayli eğlenceli.

Fiyat: Bedava
Boyut: 18 MB
Game Center: Yok

İndirmek için buraya tıklayın


Doodle Jump

 

İşleyişi oldukça basit olan ancak istediğiniz skora erişemedikçe sırf hırs yüzünden sürekli oynamaya çalışacağınız bir oyun Doodle Jump. Amaç, sürekli zıplayan uzaylı bir karakteri basamakların üstüne getirerek olabildiğince yukarı taşımak. Her bir yukarı adımda puan kazanıyoruz,kazandıkça da Game Center üzerinden arkadaşlarımıza üstünlüğümüz kanıtlıyoruz. Oyun içerisinde bizi yukarı hızlı taşıyacak araçlar ve bizi engelleyecek uzaylı yaratıklar da bulunuyor. Online modu da bulunanDoodle Jump, özellikle bir arkadaşınızla puan konusunda iddiaya girdiyseniz çok tehlikeli bir oyun.

Fiyat: 0.99 dolar
Boyut: 19.3 MB
Game Center: Var

İndirmek için buraya tıklayın

Jetpack Joyride

 

Mobil oyun alanında büyüyen Halfbrick firmasının oyunu olan Jetpack Joyride, yine bağımlılık yaratan oyunlardan biri. Tutuklu kaldığı yerden duvarı patlatarak jetpack’iyle kaçan karakterimizi olabildiğinde uzağa taşımaya çalışıyoruz. Aslında mantık olarak Doodle Jump’ın yukarı değil de sağ tarafa doğru giden hali diyebiliriz. Ekrana dokundukça karakter havalanıyor, bıraktığımızda ise tekrar yere iniyor. Bu şekilde önümüze çıkan tüm engelleri aşmaya çalışıyoruz. Bazen özel ekipmanlar da kazanarak ilerleyebiliyoruz. Amaç en uzağa gidebilmek. Fakat çok zor, şimdiden kolay gelsin.

Fiyat: Bedava
Boyut: 19.3 MB
Game Center: Var

İndirmek için buraya tıklayın

Jenga

 

Jenga oyununu muhtemelen hayatınızda bir kere bile olsa oynamışsınızdır. Oynamadısanız da görmüşsünüzdür. Monopoly kadar ünlü olan Jenga, tahta parçalarından oluşan kuleden, tahta parçalarını çekip üst katlarını oluşturmayı amaçlayan bir oyun. Arkadaşlarınızda sıra tabanlı olarak oynana bu oyunda kuleyi deviren oyunu kaybediyor. Jenga’nın iPhone versiyonu da bu temelde çalışan üç boyutlu bir oyun. Jenga seviyorsanız oynamanızı tavsiye ederiz.

Fiyat: 0.99 dolar
Boyut: 33.1 MB
Game Center: Var

İndirmek için buraya tıklayın

facebook müşteri hizmetleri

Bilgi Yarışı

 

Bilgi Yarışı, adından da anlaşılacağı gibi bilgi yarışması oyunu. Genel kültür, tarih, coğrafya, kültür-sanat, spor ve edebiyat olmak üzere toplam6 dalda yarışabileceğiniz Bilgi Yarışı, kaybettikçe hırslanacağınız oyunlardan biri. Kategorilerde en yüksek puanı yapmaya çalıştığınız oyunda size yardımcı olacak joker haklarınız da bulunuyor. Tamamı Türkçeolan ve geniş bir soru veritabanı bulunan Bilgi Yarışı’nın bir de odüllüyarışma kategorisi bulunuyor. Oynadıkça hak kazanıyorsunuz, kazandığınız haklarla bu kategoride yarışabiliyorsunuz.

Fiyat: Bedava
Boyut: 6.5 MB
Game Center: Yok

İndirmek için buraya tıklayın

Trainyard

 

Yine çok basit mantığa sahip ancak çok bağlayıcı bir oyun ile karışınızdayız.Trainyard, trenleri hedeflerine ulaştırmaya çalıştığınız bir oyun. Hedeflerine ulaştırırken çıkan engelleri ya da tren çarpışmalarını engellemek için çok akıllıca yollar çizmeniz gerekiyor. Her bir bölümde istediğiniz kadar yol çizip trenleri göndererek deneyebilirsiniz. Bu konuda bir hakkınız bulunmuyor. İlk bölümleri atlattıktan sonra trenleri sorunsuz hedefine ulaştırmak için deveye de hendek atlatmanız gerekecek.

Fiyat: 2.99 dolar
Boyut: 7.7 MB
Game Center: Var

Pictureka!

 

Electronic Arts’ın oyunu olan Pictureka, aslında bir kutu oyunu. Oyunda amaç bize söylenen nesneleri, hayvanları ya da bir türdeki objeleri büyük resim arasında bulabilmek. Sağa ve sola oynatabileceğimiz geniş bir resmimiz bulunuyor. Bu resim içinden bizden istenilenleri belirli bir süre içerisinde bulmaya çalışıyoruz. Oyun güzel ancak bulmak istenilenleri anlamak için İngilizce bilgisine ihtiyaç var.

Fiyat: 0.99 dolar
Boyut: 59.5 MB
Game Center: Var

İndirmek için buraya tıklayın

Flight Control

Bir kontrol oyunu daha. Bu oyunda kule biziz ve havalimanımızda bulunan pistimize uçakları sorunsuz bir şekilde indirmeye çalışıyoruz. Kuleyönetmek kolay bir iş değil, özellikle de tek kişi çalışınca bir hayli zor oluyor. Amacımız uçaklara elimizle yön çizmek. Uygun olan uçağıindirebilir, diğerlerini ise kimseyle çarpışmayacak şekilde havada dolandırabiliriz. Bir de helikopter pistimiz bulunuyor, arada helikopterlerle de uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bir hayli eğlenceli ve bir hayli de sinir katsayısını yükseltici bir oyun.

Fiyat: 0.99 dolar
Boyut: 17.9 MB
Game Center: Var

İndirmek için buraya tıklayın

Angry Gran

 

Angry Gran de son dönemin popüler oyunlarından. Kızgın bir babannenin önüne geleni dövmesi ve üstünden çıkan paraları toplamasını konu alan bir oyun. Belli bir hızda ilerleyen yolda dikkatli davranarak polisler haricindeki tüm insalara ve eşyalara vurarak para topluyoruz. Eğer yeterli para topladıysak kontrol noktalarından başarıyla geçiyor ve yolumuza devam ediyoruz. Para topladıkça babanneyi iyileştirecek ve güçlendirecek özelliklerle çeşitli yeni silahlar satın alabiliyoruz.

Fiyat: Bedava
Boyut: 19.7 MB
Game Center: Var

İndirmek için buraya tıklayın

GTA III

 

Bir dönemin popüler oyunu olan, iki boyutlu oyunu üç boyutlu hale getiren Grand Theft Auto III, yani kısaca GTA III artık iPhone’da. Özellikle ilk çıktığı zaman dönemin en iyi bilgisayarlarında bile zor çalışan GTA III’ün şu an iPhone’larda çalışması, iPhone’un gücünü ve teknolojinin geldiği noktayı bizlere gösteriyor. Komple oyunu içeren GTA III, üç boyutlu yapısıylaiPhone’un en iyi ve en geniş haritaya sahip oyunlarından. Rockstar, mobilkanadında da başarılı işlere imza atacak gibi gözüküyor.

Fiyat: 4.99 dolar
Boyut: 462 MB
Game Center: Yok

İndirmek için buraya tıklayın

FIFA 12

 

Bilgisayar ve konsolların efsane futbol oyunu FIFA serisi, bir süredir mobil tarafta da yoluna devam ediyor. FIFA 12, rakibi PES ile birlikte iPhone’un en başarılı futbol oyunlarından biri. Eğer bir futbol fanatiğiyseniz ve futbol oynamadan duramıyorsanız iPhone’unuzda yer açın ve FIFA 12′yi hemen indirin. 4.99 dolar olan fiyatı belirli aralıklarla büyük bir indirime girip 0.99 dolara kadar düşüyor. FIFA 12 de iPhone’un en başarılı üç boyutlu oyunlarından biri.

Fiyat: 4.99 dolar
Boyut: 1.06 GB
Game Center: Yok

İndirmek için buraya tıklayın

Bir önceki yazımız olan İphone İnternet Ayarları başlıklı makalemizde Abone, android ayarlar? ve Android ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın