İphone Müzik İndirme Programı

İphone Müzik İndirme Programı, iPhone kullanıcılarına ücretsiz olarak müzik ve video indirme imkanı tanıyan, İphone Mp3 İndirme Programı, İphone MP3 Yükleme Programı, İphone Müzik İndirme, İphone Müzik İndirme Programı, İphone Müzik Programı, İphone Müzik Yükleme Programı, İphone Müzik Yükleme Programı İndir

İphone Müzik İndirme Programı

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İphone

 android iphone destek hatti

İphone Müzik İndirme Programı

Tüm dijital müzik ve videolarınızı oynatıp yönetebileceğiniz, Mac ve PCiçin Apple tarafından geliştirilen ücretsiz medya oynatıcısı veyöneticisi iTunes,

Apple’ın en son teknolojiye sahip, yeni taşınabilir müzik aygıtları olan iPod ve iPod touch modelleri, günümüzün en popüler telefonu olan iPhone ve Apple TV gibi ürünleriyle birlikte gelişimine son hızla devam ediyor.

Müzik arşivi yönetimi konusunda basitliği ve sade arayüzü ile en çok kullanılan programlardan birisi olan iTunessahip olduğu geniş seçenekler ve gelişmiş özellikleri ile kullanıcılara birçok hizmet sunuyor.

iTunes müzik dükkanı üzerinden hem Mac hem Windows kullanıcılarına online müzik alışverişi imkanı sağlayan yazılım en ünlü müzik şirketleri ve bağımsız plak şirketleriyle anlaşmalı olarak şarkıları kullanıcılarının beğenisine en uygun fiyat ile sunuyor.

En popüler medya dosya formatlarının tamamına desteği bulunan iTunes AAC teknolojisi ile CD kalitesine daha yakın bir sesi daha küçük dosya boyutlarında sunabiliyor. Kaynak konusunda gelişmiş kütüphane (libary), akıllıoynatım listeleri (playlist) ve 250′den fazla internet radyosu gibi bölümlere sahip olan yazılım, içerisindeki entegreCD/DVD yazma aracı ile listeleriniz ve MP3′lerinizi kullanarak kendi MP3 CD’lerinizi ve içerik DVD’lerinizi oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Gelişmiş arayüzü ve özelliklerinin birleşmesiyle sizlere mükemmel bir medya keyfi yaşatmayı amaçlayan iTunesgörsel gezinti (visual browsing) ve albüm kapağı gösterimi (cover flow) seçenekleri ile müzik dinlerken size görsellikte sunuyor. Aynı zamanda yine Apple tarafından üretilen taşınabilir müzik aygıtlarına (iPod) tam destek sağlayan iTunes iPod Touch ve iPhone işletim sistemlerinin gelişimi ile birlikte dizüstü bilgisayarınızda iPhoneüzerinden internete girmek gibi ekstra yenilikler kazanmanıza yardımcı olmaya devam ediyor.

Ayrıca iPod, iPod Touch, iPhone ve iPad üzerindeki müzikvideofotoğraf ve uygulamalarınızı da yönetebileceğiniz bu medya yöneticisi program ile yine bu aygıtlar üzerinde kullanılan işletim sistemi iOS güncelleme ve kurulum işlemlerini de kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Sahip olduğunuz arşiv içerisinde kolay ve hızlı arama yapabildiğiniz iTunes medya bilgileri konusunda da birçok seçenek ile şarkı hakkında sahip olabileceğiniz bilgilerin birçoğuna kolaylıkla ulaşabilme imkanı sağlıyor.

Eğer bir iPod veya iPhone sahibiyseniz bilgisayarınızda veya MacBook’unuzda bulunması gereken en önemli programlardan biri iTunes diyebiliriz. iTunes’ün özelliklerinin tamamını ve yazılım hakkındaki diğer şeyleri öğrenmek istiyorsanız buradan üretici adresine ulaşabilirsiniz.

iTunes 10.5 Sürüm Güncellemeleri

  • iCloud desteğiyle müzik ve TV materyalleri buluta taşınıyor. Böylece iTunes arşivine tüm Apple cihazlarıyla çevrim içi herhangi bir yerden ulaşılabilecek.
  • Otomatik dosya indirme özelliğiyle iTunes üzerinden satın alınan müziklerin bir kopyası Mac ve iOS  cihazlarına aktarılıyor. (iCloud)
  • Daha önce iTunes Store’dan satın alınan müzik, uygulama, TV, ve kitaplar ekstra ödeme yapılmadan  tekrar indirilebilecek. (iCloud)
  • iOS 5 desteğiyle beraber iPhone, iPad ve iPod touch cihazları arasında senkronizasyon.
  • Wi-Fi Senkronizasyonu: Aynı Wi-Fi ağını kullanan iPhone, iPad veya iPod touch cihazları iTunes üzerinden otomatik senkronize edilecek.
  • iTunes Match ile iTunes kütüphanesi dışındaki 25 bin şarkıyı yedekleme.

iTunes 10.6 sürümüyle 1080p HD film ve video oynatma desteği eklendi.

facebook müşteri hizmetleri

İphone Müzik İndirme Programı

dTunes, iPhone kullanıcılarına ücretsiz olarak müzik ve video indirme imkanı tanıyan, Richard Shearman tarafından geliştirilmiş yeni bir uygulamadır.  dTunes, kabaca tarif edilecek olunursa iTunes’un alternatifi olarak tanımlanabilir.
dTunes, kullanıcılarına, iTunes’ daki gibi arama (Find) ve araştırma (Search) servisinin yanında müzik ve video indirme imkanı da sunmaktadır.
Sistemin çalışma şeklini incelediğimizde, müzik aramak için dTunes uygulamasının müziklerin bulunduğu yere bağlanıp, yerleşik
mini tarayıcısı olan SeeqPod ile arama teriminizi ücretsiz olarak
(mp3′ün biçiminde) bulduğunu görüyoruz. Açık bir şeklide dTunes’un iTunes’dan ayrıldığı aslında bu noktadır. Çünkü iTunes size çok nadir olarak free (ücretsiz) müzik ve video indirme hizmeti sunmaktadır.
Detaylı olarak uygulamanın müzik indirme biçimine değinecek olursak, müzik araması yapmak istediğimizde ilk önce, uygulamayı çalıştırdıktan sonra Search (Arama) sekmesine tıklıyoruz. Üst bölmede karşımıza Music (müzik) , Video (Video) , Torrent  seçenekleri çıkmaktadır. Music (müzik) sekmesini seçtikten sonra, hemen altta bulunan Search (Arama) butonuna tıklıyoruz. Arama yapacağımız dosyanın ismini yazdıktan sonra dosya – eğer sistemde varsa – arama sonucu listede çıkmaktadır. Üstelik uygulamanın kullandığı SeeqPod.com ile arama yapmanız sadece birkaç saniyenizi almaktadır.
Örneğimizde görüldüğü üzere “Pink” yazıldığında, uygulama “Pink” kelimesini içeren birçok şarkı ve şarkıcı  listesi çıkardı. Aradığınız şarkıyı bulduktan sonra dTunes uygulaması size iki seçenek sunmaktadır. Bulduğunuz şarkıyı ister dTunes uygulamasının medya oynatıcısında (Media Player) dinleyebilir ya da iPhone’ unuza kayıt edebilirsiniz.
Peki, uygulama ile indirdiğim dosyalar nereye kaydediliyor?
dTunes uygulaması ile indirdiğiniz tüm müzik, video ve torrent dosyaları/var/mobile/Library/Downloads klasörü altında bulunmaktadır. dTunes uygulamasının bir güzel yanı da üzerinde ek olarak “Browse (Dosyaları Görüntüle) ” sabit ikonunun bulunması. Bu özellik sayesinde indirme işlemini tamamladıktan sonra aradığınız şarkıyı “Browse (Dosyaları Görüntüle) ” sekmesi yardımıyla bulup, medya çalıcısında dinleme rahatlığını yaşayabilirsiniz.”Rastgele Çalma (Random Music Shake) ” özelliğine de sahip olan dTunes, iPhone’ unuzda şarkıları karışık olarak dinlemenizi sağlamaktadır.
dTunes, müzik dinleme yanında video arama ve indirme özelliğini de kullanıcılarına sağlamaktadır. Video tarayıcısı olarak
tinytube.net’ i kullanan dTunes, müzik arama işlemindeki gibi sorunsuz ve en kısa sürede aradığınız videoyu iPhone video oynatıcısında görüntülemenizi ya da ücretsiz olarak indirmenizi sağlamaktadır.
dTunes, iTunes’ da varolmayan Torrent özelliğini de kullanıcılarına sunmaktadır. Torrent özelliği ile uygulamanın sisteminde bulunan torrent kaynaklı dosyalarını indirmeniz mümkündür. TorrentRelay ile bu özelliği kullanmanızı sağlayan dTunes, müzik ve video dosyalarınızdaki gibi dosyalar üzerinde
yönetme ve oynatma özelliğini de barındırmaktadır. Fakat torent web tabanlı bir uygulama olduğu için, torrent dosyalarını indirdiğinizde
iPhone’unuzda oynatmanız için bir çeviri yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için iTorrentRelay uygulamasına aylık 9.99$ gibi bir bedel biçilmiş.
Kayıt olduktan sonra dTunes’tan indirdiğiniz torrent dosyalarını dTunes sizin için otomatik çevirmektedir. Bu çevirme işleminden sonra indirdiğiniz dosyaları kolayca oynatabilir ve yönetebilirsiniz. Diğer bir kısıtlama ise – aslında pek kısıtlama sayılmazlar ama – iTunes içindeki dosyaları dTunes içinde maalesef oynatamıyorsunuz.
Tüm bu özellikler ele alınıp bir karşılaştırma yapıldığında dTunes’un gerçekten çok başarılı bir uygulama olduğu görülmekte. Bir diğer güzel yönü de ücretsiz olarak Cydia üzerinden indirilebilmesi. Fakat bu uygulamayı kullanabilmek için mutlaka iPhone’unuzun dosya sistemi açık olmalı, yani Cydia ve Installer yükleme ortamlarına sahip olmasınız. Bu ikonlar iPhone menünüzde bulunmuyorsa “Teknik Servis” imize başvurabilirsiniz.
Tüm bu özellikleri kullanırken aklınıza ” ben bu müzikleri, videoları indiriyorum. Fakat bunlar yasal mp3 ve videolar mı? ” sorusu
gelebilir. Bu soru dTunes yapımcılarına sorulduğunda yaptıkları açıklama şu şekilde oldu:”Tabi ki.Uygulamamızda yayınlanan içeriklerin tümü yasal olarak paylaşılmakta. Zaten biz, uygulama yapımcıları
olarak Bilgisayar ve İletişim Endüstrisi İlişkileri’nin bir üyesiyiz. Bu grup adil internet paylaşımının denetlendiği bir gruptur.
Bu nedenle gönül rahatlığı ile dTunes uygulamasını kullanabilirsiniz. “etiket: iphone müzik indirme, iphone müzik indirme programı, iphone müzik programı, iphone mp3 indirme, iphone müzik nasıl indirilir, iphone mp3 nasıl indirme, iphone mp3 indirme programı, iphone müzik, iphone mp3, iphone müzikler

Bir önceki yazımız olan İOS iPhone Veri Kurtarma Silinen Verileri Kurtarma Geri Alma başlıklı makalemizde İOS iPhone Veri Kurtarma Silinen Verileri Kurtarma Geri Alma, iPhone Silinen Bilgileri Geri Alma ve iPhone Silinen Verileri Kurtarma Geri Alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın