iPhone 5S Tüm Detayları ile Burda

iPhone 5S Tüm Detayları ile Burda

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İphone Teknoloji

 android iphone destek hatti

iPhone 5S  Detaylı Özellekleri

Apple’ın yeni ve 1. nesil renkli akıllı telefonu iPhone 5C’den sonra tanıtılan yeni akıllı modeli Phone 5S, sunduğu yüksek işlemci performansıyla kullanıcısının

beğenisini anında kazandı. Cihaz hakkındaki tüm detayları ve teknik özellikleri sizler için maddeler halinde sıralayacağız. Bakalım yeni nesil performans tutkunları için geliştirilen iPhone 5S, nasıl bir kullanım ve performans sunuyor olacak.

facebook müşteri hizmetleri

 

Dünyanın ilk 64-Bit tabanlı işlemcisi kullanıldı!
Yeni model iPhone 5s, Apple’ın bir önceki satış rekorları kıran modeli iPhone 5’in işlemcisine ve teknik detaylarına oranla 40 kat daha güçlü işlem gücü ve 56 kat daha güçlü bir grafik performansı sunacak. Kullandığı A7 işlemcisi ve 2 GB Ram ile performans yeterliliğin ötesinde bir kullanım vaatleriyle göründü.
Kontrol merkezine yeni getirdiği M7 tabanlı işlemci sayesinde sensör/bildirim/hareket işlemlerini daha hızlı algılayacak ve daha büyük bir kararlılık sunacak. Sağlık uygulamalarına büyük birgüncelleme kazandıran Apple, Nike+Move uygulamasını da kullanıcısına sunuyor olacak.
OpenGL ES 3.0 yazılımı sayesinde, oyun ve yüksek çözünürlüklü uygulamalarda var olan performansın 21 kat fazlası kullanılıyor olacak. Benchmark’ın oyunu olduğu öne sürülen Infinity Blade’in 3.nesil oyununun iPhone 5S ile takılmalar yaşanmadan oynanabileceği tahmin ediliyor.
Parmak izi okuyucu ile iPhone’lar artık daha güvenli!
Birçok sızıntı haberlerde yer alan özelliklerin en popüler olanı parmak izi okuyucu gerçeğe kavuştu. Yazılım kodlarının arasında rastlanılan, Apple mühendislerinin tweet’lerinde görülen parmak izi okuyucu nihayet doğrulandı.
iPhone 5S Tüm Detayları ile Burda, iPhone 5S Tüm Detayları,iPhone 5S Güncel Fiyatı,iphone 5, Facebook,Yeni iPhone 5S,Yeni iPhone 5S Fiyatı,Yeni iPhone 5S Özellikleri, Fotoğraf, internet, Aksesuar, led flaş, ne kadar, pil ömrü, 10 eylül, kullanıcı, İPHONE 5C, app store, teknoloji, iphone 5s, Güncelleme, Performans, parmak izi, yeni model, özellikler, yeni nesil, megapiksel, amiral gemisi, Teknik Özellikleri, parmak izi okuyucu, internet bankacılığı,iphone 5s, iphone, yeni iphone, 5s, app,iPhone 5S Manuel internet Ayarları,iPhone 5S Whatsapp Facebook Twitter indir
Touch ID adının verildiği –iz okuyucusu- yalnızca telefonunuzun kilitli ekranını açmakla da yetinmiyor. App Store, iTunes, gezinilen internet siteleri ve cihaza entegre edilenFacebook/Twitter’da da şifre doğrulamaları yapabilecek. İnternet bankacılığı v.s. yüksek güvenlikli uygulamalara artık yalnızca parmağınızla ulaşabileceksiniz.
120 FPS hızındaki video çekimi sayesinde ayrıntılar kaçınılmaz olacak!
Bir önceki başarılı model iPhone 5’in üzerine getirilen yeni özelliklerden bir diğeri de 120 FPS HD video çekebilme özelliği. Slo-Mo özelliği sayesinde 720p çözünürlüğünde çekilen video, saniyede 120 kareden oluşuyor.
İki led flaşlı iSight kamera performansı, beklentilerin ötesinde!
Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 5S’te kullanılan kamera, her ne kadar Megapiksel tarafında büyük bir değişiklik göstermiyor olsa da, diyafram arasındaki mesafe f2.4’ten f2.2’ye düşürülmüş. Geliştirilen diyafram, iSight teknolojisi ve çift led flaş sayesinde beklentilerinizin ötesinde bir cihazla karşı karşıya kalacağınızı söyleyebiliriz.
Yeni amiral gemisiyle görünen bir diğer kamera özelliği de, Seri Çekim. Bu özellik sayesinde saniyede 10 kare fotoğraf çekebilirsiniz.
Altın/Gümüş/Siyah renk seçenekleri rakiplerini kıskandırıyor!
Bu etkinliğe kadar piyasaya sürülen tüm nesillerin yalnızca iki renk seçeneği bulunuyordu. Siyah ve Beyaz renk seçenekleri arasında birini seçmek zorunda kalan kullanıcılar için yeni alternatifler iPhone 5S ile birlikte geliyor. Gümüş rengi, Uzay Grisi ve Altın görünümündeki renk seçenekleritasarım olarak da oldukça iddialı.
iPhone 5S Tüm Detayları ile Burda, iPhone 5S Tüm Detayları,iPhone 5S Güncel Fiyatı,iphone 5, Facebook,Yeni iPhone 5S,Yeni iPhone 5S Fiyatı,Yeni iPhone 5S Özellikleri, Fotoğraf, internet, Aksesuar, led flaş, ne kadar, pil ömrü, 10 eylül, kullanıcı, İPHONE 5C, app store, teknoloji, iphone 5s, Güncelleme, Performans, parmak izi, yeni model, özellikler, yeni nesil, megapiksel, amiral gemisi, Teknik Özellikleri, parmak izi okuyucu, internet bankacılığı,iphone 5s, iphone, yeni iphone, 5s, app,iPhone 5S Manuel internet Ayarları,iPhone 5S Whatsapp Facebook Twitter indir
Daha yüksek pil gücü, daha yüksek depolama alanı!
Apple’ın iddialı tanıtımıyla sahalara çıkan iPhone 5S, bir önceki nesil iPhone 5’e göre daha yüksek bir pil ömrü sunuyor. 1440 mAh gücüyle yeterliliği sağladığı iddia edilen yeni nesil akıllı model, 3G görüşmelerde 10, 3G internet gezintisinde 8, LTE ile internet gezintisinde 10, Wi-Fitarayıcıda 10, video izlemede 10 ve duraksız müzik dinlemede ise 40 saat şarj yetisi sunuyor.
Bağlantı teknolojisi ve diğer özellikler!
802.11 a/b/g/n Wi-Fi bağlantısının desteğini üzerinde bulunduran iPhone 5S, “n”den sonra geliştirilen 5.nesil AC protokolüne ve NFC teknolojisine destek vermiyor. 5 GHz/2.4 GHz kablosuz ağ performansı sunan yeni modelde LTE ve çift taşıyıcılı 3G teknolojisi de bulunuyor.
Bluetooth 4.0 ile aksesuar bağlantılarına olanak tanıyan iPhone 5S, bir önceki nesil akıllı model ile aynı kasa ölçülerine (123.8 x 58.6 x 7.6 mm) sahip. Ağırlığı ise yalnızca 112 gram.
Çıkış tarihi ve etiket fiyatı!
Sunduğu yüksek işlemci performansı ve getirdiği yeniliklerle kullanıcısının beğenisini kazananiPhone 5S, fiyat etiketiyle de ulaşılabilirliği sağlıyor. 16 GB modeli 649 $, 32 GB modeli 749 $ ve 64 GB depolama alanı sunan modelin etiket fiyatı ise 849 $.
Türkiye’deki operatör şirketlerinin listesinde görünecek olan iPhone 5S’nin fiyatı 2200-2500 TL civarında olması bekleniyor. 13 Eylül’de ön siparişlere sunulacak yeni amiral gemisinin piyasaya sürüleceği tarih ise henüz belli değil. Kaynak:milliyet.com.tr

Bir önceki yazımız olan iPhone 5C Düşük Fiyatı ile Hızlı Satışı başlıklı makalemizde iPhone 5C Alınır mı, iPhone 5C Düşük Fiyat ve iPhone 5C Düşük Fiyatı ile Hızlı Satışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın