iOS 7 Beta 4 Apple yayınlandı İndir

ios 7 beta 4 apple yayınlandı indir,ios 7 beta indir,ios 7 indir,apple ios 7 indir,iphone ios 7 indir,ios 7 beta 4 apple yayınlandı,ios 7 nasıl yüklenir,ios 7 beta download,apple ios 7 beta 4 download,apple ios 7 beta 4 indir,apple ios 7 beta 4 nasıl kurulur,apple ios 7 beta 4 yayınlandı,apple ios 7 beta 4 özellikleri,apple ios 7 beta 4 nasıl,apple ios 7 beta 4 getirdikleri,apple ios 7 beta 4 özellik,apple ios 7 tanıtım,apple ios 7 kurulum,ios 7 kurulum,apple ios 7 kurulum adımları,apple ios 7 yükle,apple ios 7 yükleme,apple ios 7 nasıl yüklenir,apple ios 7 nasıl kurulur

iOS 7 Beta 4 Apple yayınlandı İndir

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İphone

 android iphone destek hatti

iOS 7 Beta 4 Hoş Gelecek mi

apple ios 7 beta 4 download, apple ios 7 beta 4 getirdikleri, apple ios 7 beta 4 indir, apple ios 7 beta 4 nasıl, apple ios 7 beta 4 nasıl kurulur, apple ios 7 beta 4 özellik, apple ios 7 beta 4 özellikleri, apple ios 7 beta 4 yayınlandı, apple ios 7 indir, apple ios 7 kurulum, apple ios 7 kurulum adımları, apple ios 7 nasıl kurulur, apple ios 7 nasıl yüklenir, apple ios 7 tanıtım, apple ios 7 yükle, apple ios 7 yükleme, ios 7 beta 4 apple yayınlandı, ios 7 beta 4 apple yayınlandı indir, ios 7 beta download, ios 7 beta indir, ios 7 indir, ios 7 kur, ios 7 kurulum, ios 7 kurulum hatası, ios 7 kurulumu resimli anlatım, ios 7 nasıl yüklenir, ios 7 ne getirdi, ios 7 özellikleri, iphone ios 7 indir

Geçtiğimiz hafta geliştirici merkezindeki güvenlik açığı sebebiyle yayılanmayan iOS 7’nin 4.betası kısa bir süre önce Apple tarafından geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

Derleme numarası 11A4435d olan 4.betanın ne gibi yeniliklerle geldiği şimdilik tam olarak netlik kazanmış değil ancak ilerleyen saatlerde bu konudaki belirsizlik ortadan kalktığında sizlerle detaylı olarak paylaşacağız.

Normalde Apple, ilk 3 betayı iki hafta bir yayınlamayı tercih etmişti. Ancak haberin başında da söylediğimiz gibi geçtiğimiz hafta yaşanan süreçten ötürü Apple’ın 4.betayı yayınlaması yaklaşık bir hafta sarkarken; firmanın yoluna 2 haftalık periyotla mı yoksa 3 haftalık periyotla mı devam edeceğini hep birlikte göreceğiz.

Öte yandan iOS 7’nin geliştirme sürecinde toplam 6 farklı derlemenin geliştiriciyle buluşması beklendiğini hatırlatmakta fayda var.

iOS 7 Beta 4, yeni iPhone’la ilgili cevabı merakla beklenen soru işaretini giderdi: Yeni iPhone, biyometrik tanıma yeteneğine sahip olacak.

Geliştirici Hamza Sood’un 4.betanın sistem dosyaları içerisinde bulduğu kaynak dosyasında biyometrik özelliğin kullanılması esnasında kullanıcıya verilecek mesajlar net şekilde belirtilmiş. Erişilebilirlik araçları içerisine konumlandırılan arayüz dosyası içerisinde yer alan kaynak kodlarında biyometrik parmak izi okuyucusunu home tuşunun altına gömüldüğü anlaşılıyor. Aktifleştirilmesi şu an için oldukça güç olan biyometrik özellikle ilgili yer alan uyarı mesajları şöyle:

facebook müşteri hizmetleri
  • “iPhone’u sol elinde tutarken, baş parmağı home tuşuna dokunan kullanıcının fotoğrafı”
  • “iPhone’u sağ elinde tutarken, baş parmağı home tuşuna dokunan kullanıcının fotoğrafı”
  • “Tanıma %@ tamamlandı.”
  • “Yükleme esnasında renk değiştiren parmak izi okuyucusu”

Aslında sistem dosyalarında bu özelliğin yer alması Apple’ın sonraki nesil iPhone’larda biyometrik özelliğe yer vereceğini kesinleştiriyor. Fakat Kuo gibi Apple konusunda uzman analistlerin konuyla ilgili açıklamalarını da hatırlayacak olursak, 2012 yılında mobil güvenlik şirketi AuthenTec’i satın alan Apple’ın bu hamlesinin ilk meyvesini 7.nesil iPhone’da yer vermesi büyük ölçüde kesinleşmiş durumda.

Apple’ın biyometrik özelliği sisteme ne denli entegre edeceği konusunda şimdilik elimizde net bilgiler maalesef bulunmuyor. Ancak kredi kartı bilgilerinin bulunduğu 500 milyonu aşkın Apple ID’si ve şu ana kadar iOS’e dahil edilmemiş NFC özelliği göz önüne alınırsa Apple’ın biyometrik parmak izi okuyucusu ile çok daha güvenli ve bir o kadar güçlü mobil ödeme sistemini hayata geçirmesi akla gelmiyor değil. Kaynak:Donanım Haber

iOS 7 yüklü cihazlarda OTA ile yüklenebilen 11A4435d derlemesini, aşağıdaki bağlantılarla da yükleyebilirsiniz:

https://developer.apple.com/devcenter/download.action?path=/ios/ios_7_beta_4/ios_7_beta_4__ipad_4th_generation_model_a1458__11a4435d.dmg

– iPad (4th generation Model A1458)
– iPad (4th generation Model A1459)
– iPad (4th generation Model A1460)
– iPad mini (Model A1432)
– iPad mini (Model A1454)
– iPad mini (Model A1455)
– iPad Wi-Fi (3rd generation)
– iPad Wi-Fi + Cellular (model for ATT)
– iPad Wi-Fi + Cellular (model for Verizon)
– iPad 2 Wi-Fi (Rev A)
– iPad 2 Wi-Fi
– iPad 2 Wi-Fi + 3G (GSM)
– iPad 2 Wi-Fi + 3G (CDMA)
– iPhone 5 (Model A1428)
– iPhone 5 (Model A1429)
– iPhone 4S
– iPhone 4 (GSM Rev A)
– iPhone 4 (GSM)
– iPhone 4 (CDMA)
– iPod touch (5th generation)

Bir önceki yazımız olan iPhone İtools İle Zil Sesi Yapma İtools Zil Sesi Yükleme başlıklı makalemizde iphone itools ile zil sesi yapma, iphone itools ile zil sesi yapma itools zil sesi yükleme ve itools hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın