internetsiz Mobil YouTube Video Dönemi

internetsiz Mobil YouTube Video Dönemi

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İnternet Teknoloji

 android iphone destek hatti

İnternetsiz YouTube Dönemi

internetteki bazı içerikleri telefonlarına kaydedip, daha sonra internet bağlantısı olmadan veya vakit buldukları sırada incelemek önemli bir ihtiyaç olabiliyor. YouTube’un Kasım ayında hayata geçireceği yenilik ile dönem değişecek!

Google, mobil “YouTube” uygulamasında, bazı içerikleri internet bağlantısı olmadan da izlemenin mümkün olacağını açıkladı. Böylece kullanıcılar, internet bağlantısının rahat ve sorunsuz, hatta ekonomik olduğu anlarda “YouTube” videolarını telefonlarına kaydedip, daha sonra internete ulaşmanın daha zor olduğu anlarda, örneğin uçakta veya hızlı giden bir trende ya da bağlantı bulunmayan kırsal bir alanda bu videoları telefon üzerindeki kayıttan, internete gerek duymadan seyredebilecekler.

facebook müşteri hizmetleri

Bu videolara eklenmiş olan reklamlar varsa, izleyici offline izleme sırasında o videoları da izleyecek ve telefon tekrar internete bağlandığında reklamların ve videoların izlenme sayısı sisteme eklenecek. Kaydedilen içerik, internete bağlantı kurulmadan 48 saat boyunca izlenebilecek. 48 saat sonra cihaz internete bağlanmamışsa, kaydedilen içerik, bir sonraki bağlantıya kadar kendini bloke edecek. İnternete bağlanıldığında ise, süre sıfırlanacak ve yeni bir 48 saat başlayacak.

İçerik sağlayan kullanıcılar dilerlerse, videoların offline izlenme özelliğini kapatabilecekler. Kaynak:Chip

Bir önceki yazımız olan Firefox HTML5 Flash Player başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın