Now Reading
Google Chrome Dokunmatik Sürümü İndir
0

Google Chrome Dokunmatik Sürümü İndir

by Mustafa Kemal Erdem06 Ağustos 2013

 android iphone destek hatti

Google Dokumatik Tarayıcı  Teknoloji’si

ChromeOS işletim sistemini kullanan Chromebook Pixel ve Windows 8’in Metro arayüzü için hazırlanan dokunmatik kullanımı geliştirilen Chrome, indirilebilir durumda.

WEB tara
yıcıları arasındaki rekabetteki en iddialı tarayıcı olan Chrome, çoklu platform desteği ve farklı cihazlar arasında sağladığı gelişmiş bağlantı seçenekleriyle dikkat çekiyor.

Google, Chrome’a yeni özellikler ekleyerek rakiplerinin önünde yer almasını sağlamaya devam ediyor. Gelen en son bilgilere göre Chrome’a dokunmatik cihazlarda kullanımı kolaylaştıracak bir kullanım modu geliyor.

Google’ın dokunmatik ekranlı Chromebook Pixel için geliştirmelerebaşladığı çoklu dokunmatik desteği kazanan Chrome tarayıcısı, Windows8’in modern arayüzüne de entegre ediliyor. Şimdilik test sürümleri olarak çıkan dokunmatik desteği, kısa süre sonra nihai sürümle karşımıza çıkacak.

facebook müşteri hizmetleri

Internet Explorer 10’un, modern arayüzden açıldığı sürümündeki gibipinch to zoom, sürükleyerek gezinme (slide to navigate), Swipehareketiyle sayfaları değiştirme, ileri ve geri yapma desteği ile beraber tıklamaları kolaylaştıracak ve hatalı algılama ihtimali olan yerlerde,Android’teki Chrome’daki gibi lokal olarak yakınlaştırma yapılacak vekullanıcı gitmek istediği yere daha net ve detaylı şekilde dokunacak.

ChromeOS ve Windows 8’in Modern (Metro) arayüzünde kullanılacak olan dokunmatik ekranlı Chrome, gelecekte çıkacağı düşünülen dokunmatik MacBook cihazlarına da uyarlanacak diye düşünülüyor.

Son sürüme eklenen dokunmatik desteği geliştirilmiş Chrome’un test sürümü yani Canary sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayardan Kaldırılmayan Programları Kaldırma Silme başlıklı makalemizde bilgisayardan silinmeyen programları kaldırma programı, kaldırılmayan programları kaldırma ve program kaldır hakkında bilgiler verilmektedir.

About The Author
Mustafa Kemal Erdem

Leave a Response