Geliyoo Türk Arama Motoru

geliyoo türk arama motoru,geliyoo.com türk arama motoru,türk arama motoru geliyoo,türk arama motoru geliyoo kayıt,türk arama motoru geliyoo site ekleme,sitenizi geliyoo ekleme,sitenizi geliyoo.com arama motoruna ekleme,türk arama motoru geliyoobot,türk arama motoru geliyoobot nasıl eklenir,türk arama motoru geliyoobot nasıl açğrılır,sitene türk arama motoru geliyoobot,geliyoobot site ekleme,geliyoobot sitene çağırma,arama motoru geliyoo site ekleme,arama motoru geliyoo.com site ekleme,arama motoru geliyoo site kayıt etme,geliyoo nedir,geliyoo site ekleme,geliyoo.com site ekleme

Geliyoo Türk Arama Motoru

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İnternet Webtasarım

 android iphone destek hatti

Geliyoo Türk Arama Motoruna Site Ekleme

Arama motoru Geliyoo’dan yeni bir teknoloji “GeliyooBot/1.0”

Türkiye’de veri toplayabilen, filtre, analiz ve güvenlik süzgecinden geçirerek verileri işe yarar hale getiren; aynı zamanda

kullanıcılarına arama hizmeti sunmaya hazırlanan Geliyoo Arama Motoru yeni bir teknolojiyi daha sizlerle buluşturuyor.

GeliyooBot/1.0 nedir?

Ülkemizde arama motoru anlamında en profesyonel arama motoru olma özelliğine sahip olan Geliyoo’dan Webmasterlar için hazırlanmış olan site dostu ve “0” trafik yoğunluğu yaratan özel bir indexleme botu. GeliyooBot sayesinde sitenizi saniyeler içerisinde index altına alabilir ve analiz edebilirsiniz.

User-Aget: GeliyooBot/1.0

Mozilla/5.0 (compatible; GeliyooBot/1.0; +http://www.geliyoo.com/)

GeliyooBot/1.0 nasıl çalışır?

Tıpkı diğer arama motorları gibi  GeliyooBot/1.0’da robots.txt uyumludur. ilk olarak sitenizde index altına alınması gereken ve alınmaması gereken dosyaların analizini yapar ve sistemine Daha sonra sitemap.xml ya da xml.gz gibi uzantılara sahip site haritanıza ulaşır indexlenmesini istediğiniz URL adreslerini bulur ve index altına alır. GeliyooBot/1.0 saniyede 20 index alabilme özelliğine sahiptir, ortalama günde 10 milyarın üzerinde veri analiz edebiliyor ve sonuç sayfasında çıkarabiliyor. Geliyoo  arama motoru botu olan GeliyooBot/1.0 dünya’daki milyonlarca site taramasını bir kaç ay içinde tamamlayacak şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Veri depolama ve analiz konusunda yeterli teknolojiye ulaştığında Ar-Ge konusunda tüm çalışmalara hız kazandırmayı hedefliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Türkiye’nin kalkınması gelişmesi ve ilerlemesi için çalışıyor.

Özellikle güvenli kullanım için hazırlanmış olan GeliyooBot/1.0 şu anda Türkçe, Rusça, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Çince ve Hindu olarak 7 dilde  hizmet veriyor. Yakın zamanda diğer dil ve karakter desteklerini de bünyesinde barındıracak olan GeliyooBot/1.0’ın diğer özellikleri şöyle; Stop Word, Spam Url testleri, Benzer url kontrolü, Taramış url Kontrolü, Tam Zamanlı index, Tam kelime eşleşmesi, Meta Uyumu, McAfee virüs koruması ve Url Kontrolü, Kullanıcı cookie koruması, Site ataklarına karşı XSS koruması ve daha bir çok koruma ve güvenlik altyapısı. Tarama esnasında içeriğin yayınlanmış olduğu tarihi ve saati’de  kontrol etme yeteneğine sahip olan Geliyoo Spider ilk yayınlanan içeriği zaman üst sıralarda tutuyor böylece yayın sahibinin de hakkı olan ilk sıra güvenliği oluşuyor.

Web siteleri üzerinde de yapılıcak her türlü değişiklikte Geliyoo Spider’ın haberi olması için kısa süreli aralıklar ile re-index özelliği geliştirilmiştir. Re-index özelliği sayesinde kısa sürede şayet sayfada bir hata var ise Webmaster’a hangi hata kodunun olduğunu söylüyor ve sayfayı yeniden indexlemesi için imkan tanıyor. Bu index altına alma işlemini GeliyooBot/1.0 kendisi otomatik olarak yapıyor.  GeliyooBot/1.0’un sitelerinizi index altına almasını istiyorsanız, herhangi bir ekleme yapmanıza gerek yok, robots.txt dosyasını sitenizde barındırmanız yeterli.Kaynak:teknolojide.com

http://www.geliyoo.com’a giriş yapıp kayıt olup proje ekle’den sitenizi ekleyebilirsiniz

 

Bir önceki yazımız olan Turkcell Avea Vodafone 3G Wifi Modem Kurulumu başlıklı makalemizde 3g turkcell wifi modem ayarları, 3g turkcell wifi modem kurulumu ve 3g wifi modem ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın