Galaxy S4 Kablosuz Bağlantı Sorunu Çözümü

Galaxy S4 Kablosuz Bağlantı Sorunu Çözümü,Samsung Galaxy S4 Kablosuz Wifi Bağlantı Yapılamadı Hatası,Galaxy S4 Wifi Bağlantı Kopması Çözümü,Galaxy S4 Bağlantı Hatası

Galaxy S4 Kablosuz Bağlantı Sorunu Çözümü

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Android Samsung

 android iphone destek hatti

Galaxy S4 Kablosuz Bağlantı Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy S4’de bazı cihazlarda Kablosuz (Wi-Fi) açık olduğu halde bağlantı

denendiğinde bağlantı yapılamadı ya da bağlantı yaptıktan sonra bağlantı kopmaları sorunu.

Bu sorunun çeşitli sebepleri olabilir ama ben size başlıca nedenlerini ve çözümlerini aktaracağım.

Samsung Galaxy S4 Wifi Bağlantı Sorunu,Galaxy S4 Kablosuz Wifi Sorunu Çözümü,Samsung Galaxy S4 Wifi Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür,Galaxy S4 Kablosuz Sorunu

1.  Samsung Galaxy S4 Wifi bağlantısını başka modemlerde yapabiliyorsunuz ama kendi modeminizde yada tam tersi’ de olabilir yapamıyorsanız ?

  • Kablosuz bağlantı sorunu olan modemin arayüzüne giriş yapıp (içerisine) kablosuz ayarlardan kanal 6 yada 11 olacak şekilde ayarlayınız
  • şifreleme tipi wpa psk olarak değiştiriyorsunuz eğer olmazsa wep olarak ayarlayınız (wep olursa her şifreyi kabul etmez alfabede f ye kadar karakteri seçebiliyorsunuz örnek A1B1C1D1E1 yada 9876543210)
  • Son işlem modem güvenlik duvarını devre dışı bırakmanız gerekiyor.

2.  Galaxy S4 Wifi bağlantısını denediğinizde bağlanıyor bağlantı sağlanamadı yada bağlantı sonlandırıldı uyarısı varsa?

facebook müşteri hizmetleri
  • Yukarıdaki nedenler yada girmiş olduğunuz şifre yanlış olabileceği anlamınada gelebilir modem arayüzünden şifrenizi kontrol ediniz
  • Eğer şifreyi siz belirlemedi iseniz modem altında ürün anahtarı yada ürün parolası diye bir yazı bulabilirsiniz.

3.  Galaxy telefonunuzda herhangi bir donanım sorunu yoksa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

  • Ayarlar > Bağlantılar > Wifi > Gelişmiş’e dokunup “Uykudayken Wifi‘ yi açık tut” seçeneğini ” Daima ” olarak ayarlıyorsunuz.
  • Telefon etme kısmından *#0011# yazın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan menü butonuna tıklayarak Wifi’ yi açın ve ” Wifi power save mode ” kısmı açıksa kapalıya getiriniz.

4.  Kablosuz bağlantınız var ama internet’ e dolaşamıyorsanız sayfa görüntülenmiyor hatası varsa ?

  • Samsung Android cihazınızdan yada modem arayüzünden ” DNS ” tanımlaması yapabilirsiniz. Örnek DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

Bir önceki yazımız olan Android Samsung HTC LG Discovery Silinen Verileri Kurtarma başlıklı makalemizde Android Cep Telefonundan Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Videoları Resimleri Rehberi Geri Alma Kurtarma Programı, Android Dosya Geri Alma ve Android Samsung HTC LG Discovery Silinen Verileri Kurtarma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın