Galaxy S3 ve İPhone 5 mi Alsam

Galaxy S3 ve İPhone 5 Kıyaslama Tablosu,Galaxy S3 mu Alsam,Galaxy S3 ve İPhone 5 Kıyaslama,Galaxy S3 ve İPhone 5 mi Alsam,Galaxy-S3-ve-iPhone-5-mi-alsam-656.html,Galaxy-S3-ve-iPhone-5-mi-alsam-656

Galaxy S3 ve İPhone 5 mi Alsam

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Mobil

 android iphone destek hatti

Samsung Galaxy S3 ve İphone 5 Karşılaştırması

Hangi markayı tercih etsem diyenler için “Samsung Galaxy S3 ve  İphone 5”  kıyaslaması

Her iki marka ve model’in detaylı özellikleri aşağıda yer almaktadır tercih sizin!

1. Raunt: Galaxy S3’ün ekranı

Galaxy S3’ün dev ekranı, 4.8 inç ve 1.280×720 piksel çözünürlüğünde. Samsung, çok derin siyahlar sunabilen Super AMOLED teknolojiini kullanıyor.

1. Raunt: iPhone 5’in ekranı

iPhone 5 ile 3.5 inç’ten 4 inç’e büyüyen ekran, 1.336×640 çözünürlük ile çok keskin görüntüler sunuyor (piksel yoğunluğu 300ppi’nin çok üzerinde). Ekran, ortam ışığı altında 586 cd/m2 gibi yüksek bir parlaklık sunabiliyor.

1. Raunt: Ekran – Sonuç

iPhone 5 daha parlak bir ekrana sahip, Galaxy S3 ise parlak renkleriyle öne çıkıyor. Bu testimizde ekran boyutu nedeniyle Galaxy S3’ü tercih ediyoruz. 4.8 inç’lik S3, iPhone 5’ten yüzde 44 daha fazla ekran alanı ve yüzde 25 daha fazla piksel sunuyor.

Galaxy S3 ve İPhone 5 Kıyaslama Tablosu,Galaxy S3 mu Alsam,Galaxy S3 ve İPhone 5 Kıyaslama,Galaxy S3 ve İPhone 5 mi Alsam,Galaxy-S3-ve-iPhone-5-mi-alsam-656.html,Galaxy-S3-ve-iPhone-5-mi-alsam-656

2. Raunt: İnternet – Galaxy S3

Çok hızlı HSPA+ sayesinde S3 ile mobil internet, harika bir deneyim. Samsung’un bir miktar değiştirdiği Android web tarayıcısı, çeşitli seçenekler ve kullanım kolaylığı sunuyor.

2. Raunt: İnternet – iPhone 5

Bazı kullanıcılar için 4 inç’lik ekranda gezinme, küçük ekran boyutu nedeniyle sıkıntılı olabilir. Web tarayıcısı Safari’nin ayarlarını değiştirmek için ana ekrana dönüp genel ayarlara ulaşmak da biraz uğraşlı.

2. Raunt: İnternet – Sonuç

Kazanan, az farkla yine Galaxy S3. iPhone ile sörf yeterince hızlı olsa da, web’i geniş ekranda dolaşmak daha keyifli.

3. Raunt: Pil – Galaxy S3

Galaxy S3’ün 2100mAh’lik pili, Galaxy S3’e en yüksek ekran parlaklığında 6 saatten fazla kullanım ömrü sunuyor. Testimizde Galaxy S3’ün GSM ağına tam güçte bağlıyken kesintisiz 7 saat 23 dakika konuşma sağlayabildiğini gördük.

S3’ü tam olarak şarj etmek ise 2.5 saat ile biraz uzun sürüyor.

3. Raunt: Pil – iPhone 5

iPhone 4S’e göre sadece 40mAh güçlü bir pile sahip olan iPhone 5, 1.400mAh’lik 5 hücreli pili ile iyi bir pil ömrü sunuyor. Ekranı 5 saat 47 dakika açık kalabilen cihaz, 5 saat 34 dakika konuşma süresi sunuyor. Şarj süresi ise sadece 1.5 saat.

3. Raunt: Pil – Sonuç

Bu alanda da galibiyet Galaxy S3’ün. Bununla birlikte iki cebin de pilinin tatmin edici bir kullanım süresi sunmadığını düşünüyoruz. Galaxy S3, ekranına kıyasla iyi bir pil ömrü sunuyor. iPhone 5’in çabuk şarj olabilmesi ise bir avantaj.

4. Raunt: İşletim sistemi – Galaxy S3

Android 4.0.4 ve TouchWiz, size sınırsız kişiselleştirme olanağı sunuyor. Kısayollar, widget’lar ve son uygulamalar, sistem içinde gezintiyi kolaylaştırıyor. Google Play ise S3’ü genişletmek için inanılmaz bir fırsat sunuyor

4. Raunt: İşletim sistemi – iPhone 5

iOS 6, mobil işletim sistemleri arasında en sezgisel ve kullanımı kolay seçenek olmaya devam ediyor. Bununla birlikte iOS 6’yı yakından incelediğinizde bazı kişiselleştirme seçeneklerinden ve ayarlardan mahrum olduğunu görüyorsunuz.

4. Raunt: İşletim sistemi – Sonuç

İki işletim sistemi de son derece gelişmişler. Ancak Galaxy S3’ün sunduğu geniş kişiselleştirme olanakları, onu bir adım öne çıkarıyor.

5. Raunt: Özel işlevler – Galaxy S3

Galaxy S3, diğer Android’lerde bulunmayan bir dizi özel işlevle geliyor. Smart Stay, siz ona bakarken ekranın açık kalmasını sağlarken Pop Up Play ile videoları bir kutucuk içerisinde oynatırken cebinizi kullanmaya devam edebiliyrsunuz. Ses tanıma işlevi S Voice ise çok başarılı değil.

5. Raunt: Özel işlevler – iPhone 5

iPhone 5’e özel sunulan işlevler yok denecek kadar az. iPad 3 ve iPhone 4S de hemen hemen aynı işlevleri sunuyorlar. S3’e kıyasla sunulan özel işlevler arasında biletlerinizi saklayan Passbook ve Siri var. Siri’nin ses tanıma yeteneklerinin S3’ün S Voice’inden daha iyi olduğunu söylemeliyiz.

facebook müşteri hizmetleri

5. Raunt: Özel işlevler – Sonuç

Bu alanda her iki cebin de daha iyisini yapabileceğine inanıyoruz. Apple, temel olarak sadece Siri’yi optimize ederken, Galaxy S3 ise oldukça yüksek olan beklentilerin çoğunu karşılamadı.

6. Raunt: Tasarım ve işleme – Galaxy S3

Galaxy S3’ün kasasında kullanılan polikarbonat, onu oldukça şık gösterse de “plastik” hissi bazılarının hoşuna gitmeyebilir. Ancak cebin asla bir “ucuz” izlenimi bırakmadığını söylemeliyiz. S3’ün yuvarlak kenarları ise elinize rahatça oturmasını sağlıyor.

6. Raunt: Tasarım ve işleme – iPhone 5

5. nesil iPhone’u elinizde tutmak, önceki sürümlerinde olduğu gibi bir keyif. Harika işçiliğin yanı sıra Apple, iPhone 5’de en üst düzeyde maddeler kullanmış. Siyah sürümün alüminyum arka kapağı, onu son derece şık gösteriyor.

6. Raunt: Tasarım ve işleme – Sonuç

Tasarım ve işçilik anlamında S3’ün iPhone 5’in gerisinde kaldığını düşünüyoruz. Daha kaliteli materyal, basit ve şık tasarım ile Apple, bu alanda Samsung’u alt ediyor.

7. Raunt: Kamera – Galaxy S3

Galaxy S3’ün 8 megapiksellik kamerası, keskin görüntüler ve doğru renkler sağlayabiliyor. Tamamen karanlık bir yerde bile LED flaş iyi bir aydınlatma sunuyor. Ancak düşük ışıkta flaşsız çekilen fotoğraflarda parazitler beliriyor ve fotoğraf kırmızımsı çıkıyor. S3’ün Full HD video kayıtları ise oldukça etkileyici. Galaxy S3 ve İPhone 5 Kıyaslama Tablosu,Galaxy S3 mu Alsam,Galaxy S3 ve İPhone 5 Kıyaslama,Galaxy S3 ve İPhone 5 mi Alsam,Galaxy-S3-ve-iPhone-5-mi-alsam-656.html,Galaxy-S3-ve-iPhone-5-mi-alsam-656

8. Raunt: Kamera – iPhone 5

iPhone 5’te de 8 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Fotoğraflarda etkileyici bir keskinlik sunan iPhone 5, karanlık ve aydınlık bölgelerdeki geçişleri sorunsuzca fotoğrafa yansıtıyor. iPhone 5, düşük ışıklandırmada da çok fena değil. Full HD videolar ise neredeyse kusursuz. Kamerayı sarssanız dahi stabilizer sayesinde sabit ve akıcı bir görüntü elde edebiliyorsunuz.

8. Raunt: Kamera – Sonuç

Düşük ışıkta çekilen fotoğraflarda ve Full HD kaydında iPhone 5, az farkla öne geçiyor.

9. Raunt: Performans – Galaxy S3

Galaxy S3’te bulunan 1.4GHz’lik Exynos 4412 işlemci, akıcı bir deneyim sağlıyor. Uygulamalar hızla açılıyor, takılma yaşanmıyor.

9. Raunt: Performans – iPhone 5

iPhone 5’i yeni 1.3GHz çift çekirdekli A6 işlemciyle sunan Apple, iOS 6 ile beraber çok akıcı bir deneyim sunuyor. Uygulamalar hızla açılıyor, herhangi bir takılma yaşanmıyor.

Galaxy S3 ve İPhone 5 Kıyaslama Tablosu,Galaxy S3 mu Alsam,Galaxy S3 ve İPhone 5 Kıyaslama,Galaxy S3 ve İPhone 5 mi Alsam,Galaxy-S3-ve-iPhone-5-mi-alsam-656.html,Galaxy-S3-ve-iPhone-5-mi-alsam-656

Son Raunt: Navigasyon – Galaxy S3

Galaxy S3, Google Maps ile güvenilir bir navigasyon uygulamsını önünüze getiriyor. Bununla birlikte verileri indirmek için bir veri bağlantısına ihtiyaç duyuruyor. Dilerseniz haritanın belirli bölümlerini çevrimdışı kullanım için kaydetmeniz mümkün.

Son Raunt: Navigasyon – iPhone 5

Google Maps’i iOS 6’dan çıkaran Apple, kendi özel harita çözümünü sunuyor. Apple’ın uygulaması henüz birçok hata ve eksik bilgi içeriyor, yol tarifleri de yeterince iyi değil.

Son Raunt: Navigasyon – Sonuç

Google Maps ile karşılaştırıldığında Apple’ın harita uygulaması oldukça geride kalıyor.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Hesabımı Doğrulama SMS Mesaj Kodu Gelmiyor başlıklı makalemizde Doğrulama Kodunu Gelmiyor Neden, WhatsApp Doğrulama Kodu Ulaşmıyor ve WhatsApp SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın