FBI Moneypak Nedir Bilgisayardan Nasıl Kaldırılır | HABERLERi

FBI Moneypak Nedir Bilgisayardan Nasıl Kaldırılır

7 Defender 2013 Win, 8 Defender 2013 Win, Antispy 2012, Büyük Antispy 2012, DNS Changer Virüsü, DNS Virüs Temizleme, FBI Metropolitan Police, FBI Metropolitan Police , FBI Moneypak, FBI Moneypak Nedir Bilg Virüsü, Metropolitan Police FBI Virüs temizleme, Metropolitan Police virus, Metropolitan Police virus 2013

FBI Metropolitan Police, olarak da bilinir, kötü niyetli olan başka bir sahte antivirüs programıdır. Bu, özellikle virüs bir sahte olarak bilinir, ve bilgisayar kullanıcıları kandırmak için sosyal mühendislik ve görsel taktikleri kullanır.FBI Moneypak bilgisayarınızın kilitlenmesine sebep olan

Teknoloji Hattı 0888 233 73 73 Arayarak Çözüm için Yardım Alabilirsiniz

ve açmak için bir ücret talep eden, ve kötü niyetli kişilerin para kazanmaya çalışırken tekniklerini nasıl geliştirdiğini gösteren bir yazılımdır. Bu virüs sizi yanlış yönlendirecek, FBI’den gelmiş gibi gözükecek uyarılar göndermekle kalmaz; aynı zamanda sisteminizi kilitler ve bu durumda sizi çaresiz bırakır.

Dolandırıcıların böyle bir virüs hazırlamaktaki temel amacı, sizi telif hakkı olan bir içeriği yasadışı olarak izlediğinize ve bunun için Moneypak servisi aracılığıyla ceza ödemeniz gerektiğine inandırmaktır. Tabi ki, buna inanmamalı ve internette suç işleyenlere böylelikle destek vermemelisiniz.

Sistem Geri  ile sorun çözümü

İlk adım olarak ve fazla uğraşmak istemiyorum diyenler için sistem geri önerilebilir.(Bilgisayarınızı açmadan önce f8 tuşuna hızlı hızlı basıp çekerken bilgisayarınızı açınız yine f8 le basmaya devam ediniz ekranınıza güvenli mod, ağ desteği ile güvenli mod yada güvenli kip gelecektir ağ desteği ile güvenli mod’da internet aktiftir sistem geri adımları başlat>donatılar>sistem geri geçmiş bir tarih seçip ileri sonra son durum devam ederse aşağıdaki programları deneyiniz.  (Malwarebytes Anti-Malware, Spyware Doctor, STOPzilla, GridinSoft) Parantez içerisindeki sıralamaya göre deneyiniz

FBI MONEYPAK BİLGİSAYARINIZI NASIL ETKİLER ?

Bu yanıltıcı davetsiz misafir, fark edilmeden bilgisayarınıza giren bir trojan atının FBI Moneypak için gereken bütün dosyaları bilgisayarınıza indirmesiyle sisteminize girer. Ek olarak, FBI Moneypak sisteminizi kilitler; yanıltıcı bilgiler ve sözde yasal ihlaller üzerine kurulu pop-up mesajları gösterir. Aslında, bunlar FBI’den gelen yasal mesajlar gibi gözükürler. Ne var ki, bunlar bir düzmeceden ibarettir ve sizin bilgisayarınızı tekrar açmak için 100 dolar vermenizi amaçlar. Buna karşılık, zamanınızı harcamayıp FBI Moneypak bilgisayarınızda daha fazla aktivite göstermeden onu bilgisayarınızdan kaldırmalısınız.

FBI MONEYPAK’İ NASIL SİLEBİLİRİM ?

İlk önce, FBI Moneypak virüsünden bilgisayarınızı nasıl koruyabileceğinizi okumalısınız: güvenlik uzmanları bütün spam mesajlarını görmezden gelmenizi ve içeriklerini asla açmamanızı tavsiye eder. Ayrıca, ücretsiz yazılımlarla zaman harcamayı bırakın, çünkü bu tür programlar virüs içerebilir. Son olarak, bilgisayarınızda güvenilir anti-virüs ve anti-casus yazılım programları olduğuna emin olun, bu sayede FBI Moneypak virüsüyle karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.

Bu tehlikeli tehdidi silmek ve bilgisayarınızı açmak için, size kesinlikle saygın anti-casus yazılım programlarını kullanmanınızı öneririz, SpyHunter ve aşağıda gösterdiğimiz programlar bu listeye girer. Ek olarak, eğer bilgisayarınız tamamen engellenmişse, anti-casus yazılım programıyla bir sistem taraması yapmadan şu adımları izleyin:

OTOMATIK KALDIRMA :

  1. “Komut İstemi ile Güvenli Mod” içine sisteminizi yeniden başlatın. PC aşağıdaki resimde gösterildiği gibi “Windows Gelişmiş Seçenekler Menüsü” sunmalıdır sürekli “F8 tuşuna” basın önyükleme yaparken. “Komut İstemi ile Güvenli Mod” taşımak ve vurmak klavyenizin Enter tuşuna amacıyla ok tuşları uygulayın. Önceden normal Windows modunda altında günlüğe aynı kullanıcı olarak giriş yap.
  2.    Malwarebytes Anti-Malware    SpyHunter Programın

 

DNS Virüs Nasıl Temizlenir

DNS virüsü aynı türden çok sayıda farklı şekillerde olmuştur. DNS Virüs bulaşmış Birçok kullanıcı bile bunun farkında olmayabilir. Kısaca açıklamak için DNS sistemi örnek olarak bir telefon rehberi kullanacak. Belirli bir kişinin adına baktığınızda telefon rehberi o kişinin listede var ve telefon telefon numarasını gösterir. Daha sonra belirli bir kişi ile bağlantı telefon numarasını kullanır.

Bu DNS Sistem tamamen aynı yapar. Bir web sitesi adresi girin (URL) ve DNS Sistem ziyaret etmek isteyen web URL’sini bir IP adresi ile bilgisayarınızı sağlar. Bilgisayarınız daha sonra IP adresini kullanarak web sitesine bağlandığı DNS Sunucu bağlanır.

Tipik DNS olmayan bir virüslü bilgisayarda ayarlama ya Güvenilen bir sunucunun web sitesini yer bilgilerini almak üzere ayarlanır, ya da internet servis sağlayıcınızdan web konumu alır. Bir web sitesinin URL’sini girdiğinizde bağlanmak isteyen, , DNS Sistem saniyeler içinde bilgisayar IP adresini söylüyor ve siz web sitesine bağlanır.

DNSChanger ismini taşıyan virüsün yarattığı tehdit ortadan kalktığında kapatılan sunucular tekrar hizmete girecek.

Söz konusu virüs, kullanıcıların tarayıcılarını hacker’ların sahte sitelerine yönlendiriyor.

FBI, kullanıcılara güvenlik ortağı tarafından yönetilen dcwg.org web sitesini ziyaret ederek zararlıya sahip olup olmadıklarını kontrol etmelerini öneriyor.

 

Sistem Geri Yükleme ile sorun çözümü

İlk adım olarak ve fazla uğraşmak istemiyorum diyenler için sistem geri yükleme önerilebilir.(Bilgisayarınızı açmadan önce f8 tuşuna hızlı hızlı basıp çekerken bilgisayarınızı açınız yine f8 le basmaya devam ediniz ekranınıza güvenli mod, ağ desteği ile güvenli mod yada güvenli kip gelecektir ağ desteği ile güvenli mod’da internet aktiftir sistem geri yükleme adımları başlat>donatılar>sistem geri yükleme geçmiş bir tarih seçip ileri sonra son durum devam ederse aşağıdaki programları deneyiniz.  (Malwarebytes Anti-Malware, Spyware Doctor, STOPzilla, GridinSoft) Parantez içerisindeki sıralamaya göre deneyiniz

 

DNS Virüsü  için  GridinSoft Trojan Killer yada Malwarebytes Programını İndirip Tarama Yapıp Temizleyebilirsiniz  

 

Windows Security System Virüsü

Windows Security System gerçek bir program değildir ve aslında bir virüstür. Bir aldatmaca olduğunu, bu özel virüs gerçek olduğuna ikna etmesi çalışır. Windows Security System  en kısa zaman’da bilgisayarınızdan kaldırmanızı öneririz.

Windows Security System, olarak da bilinir, kötü niyetli olan başka bir sahte antivirüs programıdır. Bu, özellikle virüs bir sahte olarak bilinir, ve bilgisayar kullanıcıları kandırmak için sosyal mühendislik ve görsel taktikleri kullanır

 Ukash Virüsü Nasıl Kaldırılır

Ukash Virüs gerçek bir program değildir ve aslında bir virüstür. Bir aldatmaca olduğunu, bu özel virüs gerçek olduğuna ikna etmesi çalışır. Ukash Virüs en kısa zaman’da bilgisayarınızdan kaldırmanızı öneririz.

Ukash Virüs, olarak da bilinir, kötü niyetli olan başka bir sahte antivirüs programıdır. Bu, özellikle virüs bir sahte olarak bilinir, ve bilgisayar kullanıcıları kandırmak için sosyal mühendislik ve görsel taktikleri kullanır.

Bir önceki yazımız olan Homepage.com.tr Nasıl Kaldırılır başlıklı makalemizde google chrome, http://homepage.com.tr/?shortcut=true değişmiyor ve http://homepage.com.tr/?shortcut=true hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu için Teknoloji Hattı 0888 233 73 73 Arayarak Çözüm için Yardım Alabilirsiniz
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir