Facebook Beğen Virusü Nedir Nasıl Temizlenir

Facebook Beğen Virusü Nedir Nasıl Temizlenir,Facebook Beğen Virusü Nedir Nasıl Temizlenir, Facebook Beğen Virusü Nedir, Facebook Beğen, Facebook Beğen Virusü Nedir Nasıl Kaldırılır, Facebook Beğen Virusü Nedir Nasıl Yok Edilir, Facebook Beğen Virus, Facebook Beğen Virusü Ne, Facebook Beğen Virusü Kaldrıma, Facebook Beğen Virusünü Kaldıramıyorum, Facebook da kendi kendine Beğen yapıyor, facebook kendi kendine beğen yapıyor,Facebook-Begen-Virusu-Nedir-Nasil-Temizlenir-520.html,Facebook-Begen-Virusu-Nedir-Nasil-Temizlenir-520

Facebook Beğen Virusü Nedir Nasıl Temizlenir

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Facebook Virüs Sorunu

 android iphone destek hatti

Facebook Beğen Virusü Nedir Nasıl Kaldırılır?

Facebook Beğen, Facebook Beğen Virus, Facebook Beğen Virusü Kaldrıma, Facebook Beğen Virusü Ne, Facebook Beğen Virusü Nedir, Facebook Beğen Virusü Nedir Nasıl Kaldırılır, Facebook Beğen Virusü Nedir Nasıl Temizlenir, Facebook Beğen Virusü Nedir Nasıl Yok Edilir, Facebook Beğen Virusünü Kaldıramıyorum, Facebook da kendi kendine Beğen yapıyor, facebook kendi kendine beğen yapıyor, Facebook Reklam Virüsünü, Facebook Reklam Virüsünü Kaldırma, Facebook Reklamı Kaldırma, Facebook Reklamları Kaldırma, Facebook Virüsü, Facebook-Begen-Virusu-Nedir-Nasil-Temizlenir-520, Facebook-Begen-Virusu-Nedir-Nasil-Temizlenir-520.html, Facebookda Çıkan Reklamı Nasıl Kaldırılır

Facebook;Kendi kendine benden habersiz,benim adıma paylaşım yapıyor.

Diyorsanız sizinde facebook virusünüz var artık. Peki facebook virüsü nedir ?Nasıl bulaşır?
Facebookta herhangi bir uygulamayı ilk kez kullanacağınız zaman önünüze uygulama için izim verme sayfası gelir

Mesela yukarıdaki uygulamaya izin verdiğinizde bu uygulama sizin adınıza paylaşım yapabiliyor işte bu bir risktir. Uygulama sahipleri dilerse sizin adınıza arkadaşlarınıza  spam bir sürü mesaj gönderebilir.Çünkü siz bunu başta kabul ettiniz.Bu durumdan kurtulmanın tek yolu uygulamayı kaldırmaktır Facebook virüsleri ve virüs bulaştıran uygulamalarla ilgili ayrıntılı bilgi ise aşağıdadır

facebook müşteri hizmetleri

Size ait olmayan mesajlar takipçilerinize mi gönderiliyor? Veya Facebook’ta hiç tanımadığınız sayfaları beğenmiş gibi mi gözüküyorsunuz? Eğer öyleyse siz de sosyal virüs mağdurlarındansınız…
Sosyal medya hesabınız siz farkında bile olmadan başkalarınca ele geçirilmiş olabilir.
Henüz böyle bir tehditle karşılaşmadıysanız da korunmak için gerekli önlemleri almanızda fayda var. Biraz dikkatli davranarak bu tür tehditlerden uzak durmak mümkün.
Kavitasyon ile incelme Sosyal virüsler nedir?
Sosyal virüsler, bilindik bilgisayar virüslerinden biraz farklı olarak tasarlanmış kötü niyetli uygulamalardır. Bu uygulamalar, kullanıcılar için cazip gelen adlarla sosyal medya ağlarında hızla yayılıyorlar. “Twitter’da seni kim takip etmeyi bırakmış?”, “Bedava iPad-iPhone kazan”, “Facebook profiline kim bakmış”, “Twitter puanını öğren”, “Falanca artistin son videosunu gördün mü?” gibi uygulamalar bunlardan sadece birkaçı.
Nasıl bulaşıyorlar? Sosyal medya hesabınızda bir uygulama kullanmak için bazı yetkiler vermeniz gerekir. Bu yetkiler arasında “sizin adınıza mesaj yollama, gönderdiğiniz mesajları okuma, profil bilgilerinizi güncelleme, kimleri takip ettiğinizi veya kimlerle arkadaş olduğunuzu görme” gibi güvenlik açısından oldukça kritik olanları var.
Kötü niyetli yazılmış bir uygulamaya erişim yetkisi verdiğinizde otomatik olarak hesabınıza sosyal virüsleri bulaştırmış oluyorsunuz. Böylece hesabınız, kimliği belirsiz kişilerin kontrolüne girmiş oluyor.
Bir diğer yöntem ise kullanıcıları Facebook veya Twitter’a tıpatıp benzeyen sahte bir sayfaya yönlendirip kullanıcı adı ve şifrelerini girmelerini istemek. Sahte sayfayı gerçek sanan kullanıcılar, farkında olmadan hesap bilgilerini başkalarına kaptırmış oluyor.
Sosyal virüslerin asıl amacı ne? Sosyal virüsleri yayan kişilerin temel amacı, olabildiğince çok kişinin hesabını ele geçirmek. Bunun için kullanıcılara cazip gelen uygulamalar geliştiriyorlar. Daha sonraki amaçları ise sosyal medya platformlarının açıklarından da faydalanarak, bu hesaplar üzerinden para kazanabilmek.
Sosyal virüsleri yayanların para kazanma yöntemlerinin başında belirli bir ücret ödeyen herkese binlerce Twitter, Facebook takipçisi kazandırmak geliyor. Bu yöntemle on binlerce kişilik Twitter takipçisine ulaşmak mümkün oluyor. Bir diğer para kazanma yöntemi ise isteyen kullanıcıların Twitter mesajlarını yüzlerce farklı profil üzerinden RT yapmak (tekrar göndermek). Talep edilen fiyatlar ise kullanıcı sayısına bağlı olarak 5 TL’den 1.000 TL’ye kadar değişiklik gösteriyor.
Eğer birden hiç tanımadığınız kişileri takip etmeye başladıysanız veya size ait olmayan mesajlar hesabınız üzerinden paylaşılıyorsa, sosyal virüs size de bulaşmış demektir. Acilen bu virüslerden kendinizi korumalısınız.
İZİN VERDİĞİNİZ UYGULAMALARA DİKKAT
Kullanıcılar, sosyal medya hesaplarında hangi uygulamalara izin verdiklerine mutlaka dikkat etmeliler. İlk bakışta ilginç, eğlenceli veya merak uyandırıcı bir uygulama aslında kötü niyetli olabilir.
Hangi uygulamalara izin verdiğinizi görmek için sosyal medya hesabınıza giriş yapın, hesap ayarlarınızda yer alan ’Uygulamalar’ sekmesine gidin. Tanımadığınız veya güvenmediğiniz tüm uygulamaların hesabınıza erişimini kaldırın

Bir önceki yazımız olan Chrome 22Find.com Kaldıramıyorum başlıklı makalemizde 22find.com nasıl kaldırılır, 22find.com nasıl kaldırırım ve 22find.com nasıl silinir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın