Dolandırıcı Güvenlik Yazılımı Nedir?

Dolandırıcı Güvenlik Yazılımı Nedir?

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Virüs Sorunu

 android iphone destek hatti

Dolandırıcı Güvenlik Yazılımı Nedir?

Bu yazılım sizi bilgisayarınıza virüs bulaştığına inandırmaya çalışır ve sizden virüs temizleme programı satın almanızı ister.


bu ürünlerin adlarında genellikle Antivirüs, Sheild,Security, Protetcion , Fixer gibi sözcükler bulunur. Bu isimler sizlere yasal görünmesini sağlıyor.

İndirildikten hemen sonra ve bilgisayarı yeni başlattığınızda aktifleşirler. Dolandırıcı güvenlik yazılımları, İnternet Explorer gibi uygulamaların açılmasına mani olabilirler.

facebook müşteri hizmetleri

Bilgisayarınıza virüs bulaştı, casus yazılım ve reklam yazılımı bulaştı gibi uyarılar alıyorsanız bu iletileri kapatmak için alt+f4 tuşlarına basın. Bilgisayarınıza virüs bulaştı, bu virüs verilerin kaybolmasına bozulmasına neden olabilir temizlenmesi gerekir bunu engellemek için iptali tıklayın devam etmek için tamamı tıklayın bilgisayarınızı temizlemek için şu yazılımı satın alın gibi iletiler görürseniz yazılım indirmeyin ve satın almayın.

Çözüm olarak bilgisayarınızda sistem geri yükle bölümünden önceki tarihlerden birini seçip bilgisayarınızda sistem geri yüklemesi yapmanız sizin için iyi bir seçenektir.

Bir önceki yazımız olan Chrome 22Find.com Kaldıramıyorum başlıklı makalemizde 22find.com nasıl kaldırılır, 22find.com nasıl kaldırırım ve 22find.com nasıl silinir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın