CyanogenMod Android Güvenlik Açığı Çözümü CM 10.1.2

cyanogenmod android güvenlik açığı çözümü cm 10.1.2,android 4.2.2,cm 10.1.2,cyanogenmod,key smart,android 4.2.2 cm 10.1.2 indir,android güvenlik açığı çözümü,android güvenlik açığı çözümü cm 10.1.2 indir,android güvenlik sürümü indir,android güvenlik güncellemesi,android güvenlik güncellemesi indir,android güvenlik güncelleştirmesi,android güvenlik sürümü

CyanogenMod Android Güvenlik Açığı Çözümü CM 10.1.2

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Android

 android iphone destek hatti

Android Güvenlik Açığı İçin Çözüm

CyanogenMod, CM 10.1.2 sürümün dağıtımına gün içerisinde başladı. Yeni yazılımlar kapsamında kimi gelişmeler sağlanırken, Sürüm’de en önemli yenilik ise geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Android platformundaki cihazların büyük bölümünü tehdit eden “Key Smart”

adlı güvenlik açığına karşı alınan tedbir oldu.   

Bluebox güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilen yazılım, normal uygulamalar kötü amaçlı yazılım haline dönüştürerek kişisel bilgilere ulaşıyordu. Söz konusu gelişmeden haberdar olan Google, Android ortaklarına bir güvenlik yaması dağıtırken, CyanogenMod ekibi ise kararlı sürümde sağladığı kodlamalarla Android sistemindeki bu açığın önüne geçiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Android tarafındaki en başarılı geliştirici ekiplerin başında gelen CyanogenMod’un yayınladığı son kararlı sürümler, Android 4.2.2 işletim sistemi üzerine inşa edilen en istikrarlı yazılımların başında geliyor. İlk aşamada 50 farklı cihaz için yayınlanan yazılımların tümüne buradan erişebilirsiniz.

Eğer telefonunuzda daha önce CyanogenMod ekibi tarafından hazırlanan bir yazılım kullanıyorsanız, güvenlik sorununun halledildiği CM 10.1.2 sürümünü mutlaka yüklemenizi öneririz. Ayarlar > Güncelleme sekmesinden gerekli olan dosyaları indirebilirsiniz. Kaynak:Andronova.net

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S4 Mini başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S4 Mini, samsung galaxy s4 mini fiyatı ve samsung galaxy s4 mini fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın