CryptoLocker Virüsü Kilitlenen Dosyaları Açma Kurtarma

CryptoLocker Virüsü Kilitlenen Dosyaları Açma Kurtarma

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Virüs Sorunu

 android iphone destek hatti

Bilgisayarıma CryptoLocker Virüsü Bulaştı Kilitlenen Dosyaları Açmak

CryptoLocker bilgisayara mail yoluyla bulaştı dosyaları resimleri belgeleri kilitledi virüsü temizleme ve kilidi kaldırma.Kilitlenen dosyaları açmak kurtarmak için program indir.CryptoLocker nasıl kaldırırım kilidi nasıl açarım?

E-Posta yolu ile bilgisayarınıza CryptoLocker virüsü bulaştıysa temizlemek için kullanılacak programlar RogueKiller ve Emsisoft Anti Malware yada Malwarebytes. Bilgisayardaki virüsü temizlemeden aşağıdaki adımları uygulamayınız.

facebook müşteri hizmetleri

CryptoLocker virüsü ile kilitlene dosyaları açma: Google arama motorundan “Shadow Explorer” yazıp aratınız çıkan sitede bulunan ShadowExplorer 0.9 Installer üzerine tıklayıp bilgisayara indirip kurunuz. Kurduğunuz kurtarma programını çalıştırıp c ve d virüs hangi bölümdeyse hangi bölümde bulunan dosyayı etkilediyse onu seçip virüsün bulaştığı tarihten önceki yedekleri göreceksiniz  bu yedekleri sürükle bırak yada export yaparak masaüstü yada farklı bir bölüme açınız. Excell üzerine sağ tıklayıp özelliklerden önceki sürümleri seçip şifrelemeden önce ki yedek vardır birini seçip ve geri yükle ile işlem tamamlanır.Aynı işlem word, pdf ve resimler içinde uygulanabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Chrome 22Find.com Kaldıramıyorum başlıklı makalemizde 22find.com nasıl kaldırılır, 22find.com nasıl kaldırırım ve 22find.com nasıl silinir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın