Bu Sitenin Çevirisini Yap Nedir Nasıl Çözülür Problemin Nedeni

Bu Sitenin Çevirisini Yap Nedir Nasıl Çözülür Problemin Nedeni,Google Sitemi Yazdığımda Bu Sitenin Çevirisini Yap,Arattığımda,Hatası,Sorunu,Çözümü,Kaldırma,Yardım

Bu Sitenin Çevirisini Yap Nedir Nasıl Çözülür Problemin Nedeni

Mustafa Kemal Erdem No Comment
İnternet Webtasarım

 android iphone destek hatti

Google’de Sitemi Yazdığımda Bu Sitenin Çevirisini Yap Yazısı Geliyorsa Nedenleri ve Çözümlerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Google’de web siteniz Bu Sitenin Çevirisini Yap hatasına düştü ise genelde yabancı sitelerden aldığınız backlink’lerde aşırıya gittiğiniz ya da gidildiğini anlamına geliyor.

Google bu sitenin çevirisini yap hatalarının genel nedeni: Yurt dışı sitelerinden çok sayıda backlink aldıysanız ya da siteniz ağırlıkla yabancı dil ile görünüyorsa menülerinde az Türkçe yer alıyorsa bunlardan kaynaklı olabiliyor.

Google sitenizi farklı dil ile yayın yapıyor olarak gördüğünden sitenin dil çevirisini yapmayı öneriyor. Aşırı şekilde yurt dışı sitelerinden program ya da manuel backlink aldıysanız Türk sitelerinden’de az backlink aldıysanız çeviri hatasına düşmeniz büyük olasılıkla mümkün.

Google Bu Sitenin Çevirisini Yap Çözüm Öneri Adımları 

Bu Sitenin Çevirisini Yap Sorunun Çözüm Adımı -1

Yurt dışından aldığınız  backlink’leri red edebilirsiniz. buraya https://www.google.com/webmasters giriş yapıp sitenizi seçip sol tarafta bulunan bölümden Arama Trafiği yazısının üstünü tuşlayıp çıkan menülerde sitenize bağlantılar yazısını tuşlayıp sitenize hangi siteden link verilmişse bu siteleri tespit edip (Türkçe siteler ağırlıklı olması için hesaplayıp buna göre yabancı linkleri red ediniz aşırı kaçmadan) sonra bu adresten https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main bağlantıları reddetme butonunu tıklayıp 

Çıkan bölümden bağlantıları reddet diyerek devam ediyoruz

Açılan bölüme red edilecek siteleri gönderiyorsunuz bu işlem için bir metin dosyası açıp (txt) red edilecek siteleri alt alta yazıp kayıt edip örnek www….com dosya seç’i tıklayıp kayıt ettiğiniz metini seçip gönder butonu ile Google’ye red bilgisini gönderiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Bu Sitenin Çevirisini Yap Sorunun Çözüm Adımı -2

Web sitenizin index ya da header bölümüne aşağıdaki kodları yerleştirmeniz.

<meta http-equiv=”Content-Type” content=”text/html; charset=windows-1254″>
<meta http-equiv=”Content-Type” content=”text/html; charset=iso-8859-9″>
<meta http-equiv=”Content-Language” content=”tr”>
<meta name=”google” value=”notranslate”>

 Bu Sitenin Çevirisini Yap Sorunun Çözüm Adımı -3 Kesin Adım

Bu https://plus.google.com/u/0/pages/create?hl=tr&ppsrc=gpda0 adresten işletme hesabı aktif ederek Google Bu Sitenin Çevirisini Yap hatasını kesinlikle kaldırabilirsiniz. Google’ye Türkiye’de bulunan bir site olduğunuzu belirtmiş olduğunuzdan gün içerisinden çeviri hatasından kurtulursunuz.

 Aşağıdaki bölümden Marka yazan bölüme giriş yapıp devam ediniz.

Aşağıdaki bölümden Düzenle bölümüne giriş yapıyorsunuz

Kişi bilgileri bölümünden iletişim bilgilerini dolduruyorsunuz öneri cep numaranızı giriniz ve diğer bölümleride doldurunuz web site adresi gibi

Bir önceki yazımız olan Skype Konuşmada Karşı Tarafın Sesi Gelmiyor Nedeni Çözümü başlıklı makalemizde Skype Hoparlörden Ses Gelmiyor, Skype Konuşmada Karşı Tarafın Sesi Gelmiyor Nedeni Çözümü ve Skype Mikrofondan Ses Gitmiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın