Bilişim Teknolojileri Android iPhone Mobil Virüsü Temizleme

Bilişim Teknolojileri Android iPhone Mobil Virüsü Temizleme

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Mobil Virüs Sorunu

 android iphone destek hatti

Bilişim Teknolojileri Android iPhone Mobil Virüsü Temizleme

Android ve iPhone akıllı telefonlara da çıkan bu virüs ilk olarak Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Teknolojileri virüsü adı altında bilgisayarlardan görüldü.

Android ve iPhone telefonlara Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Teknolojileri virüsü bulaştıysa ne yapılır?

Cep telefonunuzda bulunan uyarı kalkmıyorsa ve telefonunuzdan her hangi bir işlem yapamıyorsanız 2 seçenek denenebilir.

1- Cep telefonunuzu bilgisayara bağlayıp güncel virüs programı yada keylogger temizleme programı ile taratım temizleme

facebook müşteri hizmetleri

2- Cep telefonunuza Hard Reset yapılarak çözüme ulaşma (telefonunuzun içerisinde bulunan her şey silinecek sim kart ve hafıza kartına bir şey olmayacak)

Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Teknolojileri Virüsüne Hard Reset ile Çözüm: Hard Reset gelişmiş formatlama adımları genelde desen kilidini unutan kullanıcılara çözüm için kullanılır.

Hard Reset adımları telefondan telefona değişiyor genelde cihaz kapalıyken şarj %50 ve üzeri ses açma tuşu, menü tuşu ve cihazı açma kapama tuşuna yani 3 tuşa basılı tutup ingilizce yazılar geldiğinde tuşları bırakıp wipe data factory reset üzerine gelip menü tuşu yada açma kapama tuşu ile bir kez basıp çekip yes diyerek cihazı yeniden başlatınız.

Bir önceki yazımız olan Chrome 22Find.com Kaldıramıyorum başlıklı makalemizde 22find.com nasıl kaldırılır, 22find.com nasıl kaldırırım ve 22find.com nasıl silinir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın