Avea Jet Modem Kurulumu ve Ayarları

Avea İnternet Bağlantı Sorunu,Avea Jet Modem İnternet Bağlantı Sorunu,Avea Jet Modem Kurulumu ve Ayarları,Avea-jet-modem-kurulumu-ve-ayarlari-434.html,Avea-jet-modem-kurulumu-ve-ayarlari-434,avea jet modem kurulumu, avea modem kurulumu, jet modem kurulumu, 3g modem kurulumu, avea 3g modem kurulumu, avea 3g kurulumu, vinn modem kurulumu

Avea Jet Modem Kurulumu ve Ayarları

Mustafa Kemal Erdem One comment
Genel

 android iphone destek hatti

Avea jet modem kurulumu ve bağlantı sorunları Avea Jet Modem Bağlantı sorunu: Olası problemler,

Windows’un modeminizini algılamaması, dolayısıyla bağlantı yöneticinizde sürekli “cihazı takın” uyarısının görünmesi

Windows’un modem kurulumununu tamamlayamaması,

dolayısıyla bağlantı yöneticisinde  sürekli “ilk kullanıma hazırlanıyor…” uyarısının görünmesi

“Bağlan” tuşuna bastığınızda hata gösterip bağlanmaması ve tekrar “Hazır” durumuna  geçmesi Sırasıyla uygulayabileceğiniz basit çözüm yolları aşağıdaki gibidir. Eğer bir önceki madde ile sorununuz  çözülmezse, bir sonrakini deneyebilirsiniz.

1. Öncelikle yeterince uzun beklediğizden emin olun. Windows 7 üzerinde sürücü yüklemeleri

uzun sürebilmektedir.

2. Bağlantı yöneticisi kapatıp, en az 5 sn kadar bekledikten sonra yeniden başlatınız.

3. Bağlantı yöneticisini kapatıp, modemi de bilgisayarınızdan çıkarınız. En az 5 sn kadar

bekledikten sonra modeminizi yeniden takın.

4. Eğer çözüm bulamadıysanız, daha önceki bağlantı yöneticilerini kaldırıp, temiz bir kurulum

yaptığınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz. Kurulum hakkında detaylı bilgi için sitemizde

bulunan “Yeni Bağlantı Yöneticisi Kurulum Klavuzu” dökümanını inceleyebilirsiniz.

Eğer yine çözülmediyse, modeminiz takılıyken Windows “Aygıt yöneticisi” içinde düzgün

yüklenmemiş cihazları kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bazı durumlar Windows modemi tam olarak

yükleyemeyebiliyor. Tanımlamaları elle yapmak için:

o Aygıt Yöneticisi (Device Manager) içerisinde donanım değişiklikleri için

taratabilirsiniz. Eğer modeminiz düzgün yüklenmemişse, sürücü güncellemesini

seçerek aşağıdaki klasörden modeminizin üretici firmasını seçiniz.

C:Program FilesAveaConnectionManagerDriversOnDemand Cihazınız sağlıklı şekilde tanımlandığında Aygıt Yöneticisi’nde aşağıdaki gibi görünüyor olmalı.

AVEA JET MODEM KURULUMU, GÜNCELLEME KURULUMU VE BAĞLANTI SORUNLARI

Bu yazılım, şimdilik sadece Windows kullanıcıları içindir. Yazılımı sağlıklı bir şekilde kurabilmek için lütfen aşağıdaki adımları uygulayınız.
1. Jet modeminizi bilgisayarınızdan çıkarınız.2. Bilgisayarınızda daha önceden kurulu olan bağlantı yöneticilerini kaldırınız. (Avea Jet Modem yazılımı)3. Windows oturumunu kapatıp, yeniden başlatınız.4. Web sitesinden indirmiş olduğunuz Avea Bağlantı Yöneticisi kurulum dosyasını çalıştırınız.5. Kurulum tamamlandığında Jet Modeminizi bilgisayarınıza bağlayınız ve Windows sürücülerinin yüklenmesi için bekleyiniz. Sürücü yüklemesi adımı Windows 7 işletim sisteminde beklenenden daha uzun sürebilmektedir.6. Tüm yüklemeler bittiğinde aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir. Artık bağlanmaya hazırsınız

facebook müşteri hizmetleri

Bu dökümanda, kurulum sonrası çok nadir de olsa yaşayabileceğiniz olası problemlerin bir kaç adımda nasıl çözebileceğinizi bulacaksınız.Anlatacağım adımlar aşağıdaki durumların hepsinde genel olarak işe yarayabilecek çözüm metodlarıdır.Olası problemler, Windows’un modeminizini algılamaması, dolayısıyla bağlantı yöneticinizde sürekli “cihazı takın” uyarısının görünmesi Windows’un modem kurulumununu tamamlayamaması, dolayısıyla bağlantı yöneticisinde sürekli “ilk kullanıma hazırlanıyor…” uyarısının görünmesi “Bağlan” tuşuna bastığınızda hata gösterip bağlanmaması ve tekrar “Hazır” durumuna geçmesi
Sırasıyla uygulayabileceğiniz basit çözüm yolları aşağıdaki gibidir.
1. Öncelikle yeterince uzun beklediğizden emin olun. Windows 7 üzerinde sürücü yüklemeleri uzun sürebilmektedir.2. Bağlantı yöneticisi kapatıp, en az 5 sn kadar bekledikten sonra yeniden başlatınız.3. Bağlantı yöneticisini kapatıp, modemi de bilgisayarınızdan çıkarınız. En az 5 sn kadar bekledikten sonra modeminizi yeniden takın.4. Eğer çözüm bulamadıysanız, daha önceki bağlantı yöneticilerini kaldırıp, temiz bir kurulum yaptığınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz.
Eğer yine çözülmediyse, modeminiz takılıyken Windows “Aygıt yöneticisi” içinde düzgün yüklenmemiş cihazları kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bazı durumlar Windows modemi tam olarak yükleyemeyebiliyor. Tanımlamaları elle yapmak için:Aygıt Yöneticisi (Device Manager) içerisinde donanım değişiklikleri için taratabilirsiniz. Eğer modeminiz düzgün yüklenmemişse, sürücü güncellemesini seçerek aşağıdaki klasörden modeminizin üretici firmasını seçiniz.C:Program FilesAveaConnectionManagerDriversOnDemandCihazınız sağlıklı şekilde tanımlandığında Aygıt Yöneticisi’nde aşağıdaki gibi görünüyor olmalı.Ayrıca Avea Bağlantı Yöneticisi’nde de aşağıdaki “Hazır” durum ekranının gelmiş olması gerekir.

Avea Jet Mobil Modem Güncelleme YazılımıWindows XP/Vista Kullanıcıları İçin İşlem Adımları1- Modeminizi bilgisayarınıza takın ve kurulumunu yapın.2- Kurulum tamamlandıktan sonra modemin kullanıcı arayüzünü kapatın ve “Avea Jet MobilModem Yazılım Güncellemesi” programını çalıştırın. Bu aşamada modeminizin bilgisayarınızabağlı olduğundan emin olun.3- Güncelleme yazılımı hazır hale geldiğinde (Resim 1), “Başlat” butonuna basarak güncellemeyibaşlatın.Not: Güncellemeye başlamadan önce bilgisayaranızın yeterli pile sahip olduğundan emin olun, yoksabilgisayarınızı AC güç ile kullanın ve güncelleme işlemi sırasında modemle bilgisayarın bağlantısınıkesmeyin. Aksi takdirde modeminizde kalıcı sorunlar oluşabilir

4- Güncelleme işleminin ne kadarının tamamlandığını “Güncel Oran” bölümünden takipedebilirsiniz. İşlem tamamlanana kadar bekleyin.5- Güncelleme tamamlandıktan sonra modeminizi bilgisayarınızdan çıkartın ve Avea Jet MobilModem Yazılım Güncellemesi programını kapatın. Tebrikler! Artık modeminizi Windows 7işletim sistemiylede kullanabilirsiniz.6- Mevcut yazılımınızı kaldırın (Uninstall), bilgisayarınızı yeniden başlatın ve modeminizinkurulumunu yapın.

Windows 7 Kullanıcıları İçin İşlem Adımları1- Bilgisayarınıza indirdiğiniz “Avea Jet Mobil Modem Yazılım Güncellemesi” programınıçalıştırın, bu aşamada modemin bilgisayarınıza bağlı olmadığından emin olun.Yazılım Windows 7 sürücülerini bilgisayarınıza yükleyecek ve hazır olduğunda sizdenmodemi bilgisayarınıza takmanızı isteyecektir.

2- Modemi bilgisayarınıza takın, güncelleme için program kendini hazırlayacak ve hazırolduğunda sizden başlat butonuna basmanızı isteyecektir.

3- Şimdi “Başlat” butonuna basarak güncellemeyi başlatabilirsiniz.Not: Güncellemeye başlamadan önce bilgisayaranızın yeterli pile sahip olduğundan emin olun,yoksa bilgisayarınızı AC güç ile kullanın ve güncelleme işlemi sırasında modemle bilgisayarınbağlantısını kesmeyin. Aksi takdirde modeminizde kalıcı sorunlar oluşabilir.4- Güncelleme işleminin ne kadarının tamamlandığını “Güncel Oran” bölümünden kontroledebilirsiniz. İşlem tamamlanana kadar bekleyin.5- Güncelleme tamamlandıktan sonra modeminizi bilgisayarınızdan çıkartın ve Avea Jet MobilModem Yazılım Güncellemesi programını kapatın. Tebrikler! Artık modeminizi Windows 7işletim sistemiylede kullanabilirsiniz.6- Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve modeminizi bilgisayarınıza takıp kurulumunu yapın

Bir önceki yazımız olan Belkin Modem Kurulumu Resimli Anlatım başlıklı makalemizde belkin modem kurulumu, belkin modem kurulumu nasıl yapılır ve belkin modem kurulumu nasıl yapılır resimli anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment

osman

Ağustos 16, 2013 tarihinde 7:15 am

Avea Jet Mobil Modem Güncelleme Yazılımı programını nerden indirebilirim

Bir cevap yazın