Apple id Hesabı Alma

apple ıd oluşturma,apple hesap oluşturma,apple hesabı oluşturma,ücretsiz apple hesabı açmaücretsiz apple hesabı oluşturma,apple hesap açma,apple hesap nasıl açılır,apple id hesap açma,apple id nasıl oluşturulur,apple id oluşturmak,apple id oluşturamıyorum,Ücretsiz Apple id oluşturmak, Ücretsiz Apple id, Apple id oluşturmak, Ücretsiz Apple id kayıt olma, Ücretsiz Apple id oluşturma, Ücretsiz Apple id alma

Apple id Hesabı Alma

Mustafa Kemal Erdem 3 comments
İphone

 android iphone destek hatti

Kredi Kartsız Apple ID Oluşturma

Bir kullanıcı ilk defa iPhone veya iPad kullanmaya başladığı zaman ilk ihtiyacı, App Store’dan uygulama indirebilmek için gerekli olan Apple ID’yi (Apple Kimliği) oluşturmak
oluyor. Fakat bir çok kişi standart yollardan Apple ID oluşturmaya çalıştığında,

karşısına kredi kartı bilgilerinin sorulduğu bir ekran çıkınca Apple ID almaktan vazgeçiyor.Çünkü sadece ücretsiz (FREE) uygulama indirecek olan kullanıcılar da, kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemiyorlar. Aslında daha evvel paylaştığımız “Kredi Kartsız Apple ID Oluşturma” başlıklı yazımızda olduğu gibi kredi kartı kullanmadan Apple ID almak mümkün oluyor. Fakat daha evvel anlattığımız bu yöntemle,  Kredi Kartsız Apple ID alabilmek için bilgisayarımızdaki iTunes uygulamasını kullanmak gerekiyor.

Ben de bu sefer hiç iTunes kullanmadan, iPhone veya iPad üzerinden nasıl Kredi Kartsız Apple ID alınabileceğini adım adım paylaşayım istedim. Fakat aşağıdaki ekran görüntülerini için çoğunlukla iPhone’u kullandım. Çünkü iPhone ve iPad bu süreç nerdeyse tıpa tıp aynı. Dolayısıyla aşağıdaki yazıdan iPad kullanıcıları da rahatlıkla faydalanabilir.

Ücretsiz Apple ID Oluşturma

apple ıd oluşturma,apple hesap oluşturma,apple hesabı oluşturma,ücretsiz apple hesabı açmaücretsiz apple hesabı oluşturma,apple hesap açma,apple hesap nasıl açılır,apple id hesap açma,apple id nasıl oluşturulur,apple id oluşturmak,apple id oluşturamıyorum,Ücretsiz Apple id oluşturmak, Ücretsiz Apple id, Apple id oluşturmak, Ücretsiz Apple id kayıt olma, Ücretsiz Apple id oluşturma, Ücretsiz Apple id alma

Not: Aşağıdaki işlemleri yapabilmemiz için daha evvel cihazımızda herhangi bir Apple ID ile giriş yapmamış olmamız gerekiyor. Eğer yapmışsak önce “Ayarlar -> Store” menüsünden Çıkış Yap‘mak gerekiyor.

Apple Kimliği Nasıl Alınır?

1) Kredi Kartsız Apple ID’nin püf noktası, işleme App Store’dan ücretsiz (FREE) bir uygulama indirmeye çalışmak ile başlıyor. Ücretsiz bir uygulamayı indirmekle başlama kısmı oldukça önemli, çünkü bu şekilde başlamaz isek ilerideki adımlarda “None” seçeneği çıkmıyor.

 

2) Cihazımızda herhangi bir Apple ID kullanımda değilken, ücretsiz bir uygulamaya tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir seçenek çıkıyor. Bu ekranda da “Yeni Hesap Yarat” seçeneğine tıklıyoruz.

Ardından açılan ekranda da “Store” ülkesi olarak “Turkey” seçip, sağ alttaki “Next” seçeneğine tıklayarak bir sonraki ekrana geçiyoruz.

3) Bu sefer karşımıza çıkan ekranda da iTunes ve App Store’un Kullanım Şartlarını kabul etmemiz gerekiyor. Bunun için de ilk sayfanın en altında sağ tarafta yer alan “Agree” (Kabul) seçeneğine tıklıyoruz. Ardından ekranın ortasında bir kere da “Agree” seçeneğin çıkıyor. Onu da seçip şartları kabul etmiş oluyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

4) Kullanım Koşullarını kabul ettikten sonra karşımıza çıkan ekranda da, aynı zamanda Apple ID’miz olacak olan mail (E-mail) adresimizi (Örneğin; adiniz_soyadiniz@hotmail.com , adiniz@msn.com , adiniz@gmail.com, vs. gibi) ve şifremizi (Password ve Verify) giriyoruz. Şifremizi seçerken de aşağıdaki hususlara dikkat ediyoruz, yoksa kabul edilmiyor.

  • Your password must have at least 8 characters, one number, one letter, and no spaces : Şifreniz en az 8 karakter olmalı, en az bir sayı ve en az bir harf içermeli ve boşluk karakteri içermemelidir.
  • It can’t have 3 identical consecutive characters, and must not been used in the past year : Şifreniz ardışık 3 karakter içermemeli ve daha evvel kullandığız şifreler ile benzerliği bulunmamalıdır.
  • Passwords must contain at least one upper case letter : Şifreniz en az bir tane büyük harf karakter içermelidir.

Aynı ekranın devamında da şifremizi unutmamız durumunda Apple’ın bize soracağı ve doğru cevaplamamız gereken bilgileri giriyoruz. Bu arada aşağıdaki Soru ve Cavap metninde, ingilizcedeki alfabe’de yer almayan,  ”ğ, ı, ç, ş” gibi Türkçe’mize özel karakter yer almamalı.

Question : Cevabını sadece sizin bildiğiniz bir soru
Answer : Yukarıdaki sorunun cevabı. Bu cevap başkaları tarafından kolayca tahmin edilememeli.

Day : Doğduğumuz gün
Month : Doğduğumuz ay
Yıl : Doğduğumuz yıl

Yukarıdaki bilgileri de doldurduktan sonra yine sağ alt köşedeki “Next” seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz.

5) Bu sefer de karşımıza Kredi Kartı ekranı bilgilerimizin sorulduğu ekran çıkıyor. Fakat yazının başında da belirttiğimiz gibi ücretsiz bir uygulama seçerek bu işlemlere başladığımız için, Payment Card (Ödeme Kartı) seçenekleri arasında “None” (Hiçbiri) seçeneği de çıkıyor. Biz de eğer paralı uygulamalar satın almayacak, App Store’dan sadece ücretsiz uygulama indereceksek “None” seçeneğine tıklıyoruz.

Ardından da Ad, Soyad, Adres, telefon numaraları gibi bilgilerimizi giriyoruz. Bu bilgileri girerken de “ı, ş, ğ, ç” gibi Türkçe’mize özel karakterler kullanmıyoruz.

Kişisel bilgilerimizi de doldurduktan sonra yine sağ alt köşedeki “Next” seçeneğine tıklıyoruz. Hemen ardından da karşımıza, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Apple ID olarak girdiğimiz mail adresimize bir onay maili (E-mail Verification) gönderileceği yazan bir ekran çıkıyor. Bu mail bazın hemen gelebilirken, bazen de gelmesi 3-4 saati bulabiliyor.

6) Onay maili gelince de hemen mesajın içerisindeki “Verify Now” seçeneğine tıklıyoruz.

ÖNEMLİ : Bazı kullanıcılar Apple ID olarak kendi mail adresleri yerine xyz@iphoneturkey.biz gibi mail adresleri veriyorlar. Durum böyle olunca da onay maili gelmiyor. Apple ID olarak kullanacağınız mail adresiniz size ait olmalı ve @iphoneturkey.biz şeklinde uzantısı değil, @hotmail.com, @msn.com, @gmail.com gibi adresler olmalı.

Ardından Safari açılıyor karşımıza çıkan web sayfasında e-mail adresimizi (Apple ID) ve şifremizi girerek onay işlemini tamamlıyoruz. Eğer kayıt işlemi sırasında belirlediğimiz e-mail adresini ve şifresini düzgünce girdiysek, aşağıdaki gibi “Email address verified” (E-mail adresi onaylandı) mesajı çıkıyor.

Apple ID’miz onaylandıktan sonra da artık App Store’dan istediğimiz gibi uygulama indirebiliriz. Eğer bu Apple ID’yi cihazımızla sync etmek üzere bir iTunes ile de kullanacaksak, ilgili iTunes’ta Authorize Computer işlemini yapmayı da unutmamamız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan İphone 5 İnternet Ayarları başlıklı makalemizde iphone 5 avea internet ayarları, iphone 5 internet ve iphone 5 internet ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

3 Comments

Aslı

Temmuz 9, 2013 tarihinde 4:45 pm

E posta hesap adı özel karakterler içeriyor. Diyor??

Gülşah

Temmuz 20, 2013 tarihinde 12:17 am

doğrulama kodu istiyoo skypeden nasıl bakıcam

prof

Ağustos 16, 2013 tarihinde 8:09 pm

payment card kısmında none'u işaretlemişsiniz ama benimkinde none yok ne yapacaz…

Bir cevap yazın