Android Telefonlarda Kablolu Kablosuz Modem Olarak Kullanma

Android Telefonu Modem Olarak Kullanma, Android Telefonu Modem, Android Telefonu Modem Olarak Ayarlama, Android Modem Olarak Kullanma, Android Modem Olarak Tanıtma, Android Telefonu Modem Olarak Ayarlama, Android, Android Modem Ayarları, Android İnternet Ayarları, Android İnternet Modem Ayarları, Android İnternet Modem Olarak Kullanma, Android WİFİ Modem Olarak Kullanma, Android Modem Özelliği Nasıl Açılır, Android Ayarları, Android Telefonlarda Kablolu Kablosuz Modem Olarak Kullanma, Android Telefonlarda Kablolu Kablosuz Modem Olarak Nasıl Kullanılır, Android Kablolu Kablosuz Modem Olarak Kullanma,Android Telefonlarda Kablolu Kablosuz Modem Olarak Kullanma,Android-Telefonlarda-Kablolu-Kablosuz-Modem-Olarak-Kullanma-561.html,Android-Telefonlarda-Kablolu-Kablosuz-Modem-Olarak-Kullanma-561

Android Telefonlarda Kablolu Kablosuz Modem Olarak Kullanma

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Android

 android iphone destek hatti

Android Telefonlarda Kablolu Kablosuz Modem Olarak Kullanma

android, Android ayarları, Android internet ayarları, Android İnternet Modem Ayarları, Android İnternet Modem Olarak Kullanma, Android Kablolu Kablosuz Modem Olarak Kullanma, Android Modem Ayarları, Android modem olarak kullanma, Android Modem Olarak Tanıtma, Android Modem Özelliği Nasıl Açılır, Samsung S4 hotspot Telefonu Modem Olarak Kullanma Ayarları, Samsung S4 Telefonu Modem Olarak Kullanma, Samsung S4 Telefonu Modem Olarak Kullanma Ayarları, Samsung Telefonu Modem Olarak Kullanma

Android modem olarak kullanmak için gerekli adımlar resimli anlatımı mevcuttur. Android Telefonunuzu Modem Olarak Kullanma

[USB Tethering ve Wi-Fi HotSpot Kullanımı] Evinizde veya bulunduğunuz ortamda internet olmadığında telefonunuzun internetini bilgisayarınızla paylaşabileceğinizi biliyor muydunuz? Android telefonlarda bulunan USB Tethering ve Wi-Fi HotSpot özellikleri ile telefonunuzu kablolu veya kablosuz modem gibi kullanarak internet erişimi sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda USB Tethering ve Wi-Fi HotSpot’ın kullanımı ile  ilgili detaylı bilgi vereceğiz…

Her dakika internete ihtiyaç duyduğumuz son zamanlarda, bir cafede otururken veya havaalanındabaşka bir yere yolculuk yapmayı beklerken telefonunuz imdadınıza yetişebilir. Yanınızda telefonunuzun USB kablosu var ise USB Tethering ile kablolu modem gibi telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak veya Wi-Fi HotSpot özelliği ile telefonunuzu kablosuz modem gibi kullanarak bilgisayarınızdan internete erişim sağlayabilirsiniz.

Öncelikle, USB Tethering ve Wi-Fi HotSpot ile ilgili açıklama yaptıktan sonra, bu özellikleri Android telefonlarınızda nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

USB Tethering Nedir? Ne İşe Yarar?

USB Tethering, USB kablosu yardımıyla telefonunuzun internet bağlantısını bilgisayarınızla paylaşmanıza olanak sağlayan, deyimi yerindeyse telefonunuzu tıpkı kablolu modem gibi kullanmanıza yarayan bir teknolojidir.

Son çıkan akıllı telefonların çoğunda bulunan bu özellik ile nerde olursanız olun, etrafta Wi-Fi (kablosuz modem bağlantısı)olmasa bile telefonunuzun internet paketini kullanarak USB kablosu yardımıyla internete bağlanabilirsiniz. Kullanacağınız internetin hızı ise kullanmakta olduğunuz telefon hattının sunduğu 3G ve EDGE hızına göre farklılık göstermektedir.

Android 2.2 ve üstü cihazlarda USB Tethering özelliği telefonunuzun Ayarlar -> Kablosuz Özelliği ve Ağlar -> Tethering ve Taşınabilir HotSpot özelliği altında bulunmaktadır. USB ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra bu sekmeyi aktif hale getirerek internette gezinmeye başlayabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Wi-Fi HotSpot Nedir? Ne İşe Yarar?

Wif-Fi HotSpot özelliği de telefonunuzun internetini paylaşmaya yarayan bir özelliktir. USB Tethering’den farkı ise herhangi bir kablo gerektirmemesidir. Wi-Fi HotSpot ile telefonunuzu kablosuz modem olarak kullanabilirsiniz. Böylece, etraftaki kablosuz ağlara bağlanabilen cihazlar, sizin internetinizi kullanarak internete erişim sağlayabilir. Tabi güvenlik açısından, kurduğunuz Wi-Fi HotSpot bağlantısına şifre koyarak tanımadığınız insanların bağlanmasına da engel olabilirsiniz.

USB Tethering ve Wi-Fi HotSpot Nasıl Kullanılır? Adım Adım Anlatımı…

USB Tethering ve Wi-Fi HotSpot’ın kullanımını isterseniz adım adım anlatalım:

1-) Öncelikle ana ekranınızdan telefonunuzun Ayarlar kısmına gelin.

2-) Ardından Kablosuz Özelliği ve Ağlar sekmesine tıklıyoruz.

3-) Biraz aşağı indiğinizde Tethering ve Taşınabilir HotSpot ayarlarını göreceksiniz.

4-) Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi karşınıza 2 seçenek çıkacak. USB kablosunu taktıktan sonra USB Tethering ile internete bağlanabilirsiniz.

Bundan sonraki adımlar Wi-Fi HotSpot için geçerlidir.

5-) Şimdi Wi-Fi HotSpot’u etkin yaptığınızda, Taşınabilir Wi-Fi HotSpot Ayarları‘na tıkladığınızda önce karşınıza bu özelliğin normalden daha fazla şarj kullanacağını ve telefonunuzun datasını kullanacağını belirten bir uyarı ekranı çıkacaktır. Buna Tamam diyerek sonraki adıma geçiyoruz.

6-) Şimdi bir ağ SSID oluşturmanızı isteyecek (istediğiniz bir isim yazabilirsiniz) ve burdan güvenlik düzeyini seçtikten sonra ilerliyoruz. Bu adımdan sonra size, diğer kullanıcıların bağlanabilmesi için bir şifre soracak. Bu şifreyi de yazdıktan sonra işlemleriniz tamam. Artık diğer kullanıcılar, oluşturduğunuz Wi-Fi bağlantısına belirlediğiniz şifreyi girdikten sonra bağlanabilir.

 

Önemli Notlar:

  • USB Tethering ve Wi-Fi HotSpot işlemleri telefonunuz şarjını daha çok yiyecektir.
  • USB Tethering ve Wi-Fi HotSpot kullanırken telefonunuzun interneti kullanılır. Bu yüzden telefonunuzun internet paketi varsa; paketinizi aşmamanızı, internet paketiniz yoksa telefonunuzun internetini kullanacağını tekrar hatırlatmalım.
  • Wi-Fi HotSpot bağlantısı kurarken, bağlantınıza şifre koruması koymanızı öneririz.
  • Telefonunuzda bu özellikleri kullanabilmeniz için Android 2.2 Froyo sürümünden yüksek olması gerektiğini ve telefonunuzun bu özellikleri desteklemesi gerektiğini de hatırlatalım. (Turkcell T20 MaxiPhone, Samsung Galaxy S 2 gibi telefonlar)  

Android Telefonlarda Kablolu Kablosuz Modem Olarak Kullanma

 

Bir önceki yazımız olan Android Kablosuz Bağlantı Sorunu başlıklı makalemizde android kablosuz bağlantı ayarları, android kablosuz bağlantı sorunu ve android kablosuz bağlantı sorunu nasıl çözülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın