Android Telefonda Rehberi Yedeklemek Rehberi Geri Yükleme

Android Telefonda Rehberi Yedeklemek Rehberi Geri Yükleme,Android Gmail Telefon Rehberi Nasıl Aktarırım,Android Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır,Yedeği Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Android Telefonda Rehberi Yedeklemek Rehberi Geri Yükleme

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Android

 android iphone destek hatti

Android Telefonda Rehberi Yedeklemek Rehberi Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Android Telefonda Rehberi Yedeklemek Rehberi Geri Yükleme,Android Gmail Telefon Rehberi Nasıl Aktarırım. Android Telefon Rehberi Yedekleme.Android Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır? Android Telefon Rehberi Yedekleme Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

Android cep telefonlarında kayıtlı rehberi ister Gmail ile ister SD kart ile yedekleme yapılabilir. Bunların dışında Android yedek alma programları mevcut bunları play store’ den aratıp indirip kurabilirsiniz.

Android Rehberi Harici Sd Karta Taşıma

  • Telefonunuzun Ana Ekranındayka, rehbere girin.
  • Rehber Açıkten, sol alt köşeden seçeneklere dokunun aşağıdaki ekranla karşılacaşaksınız. Bu ekrandan İçe/Dışa Aktar seçeneğine girin.
  • İçe/Dışa Aktara girdiğinizde şöyle bir bilgi gelecek Sd Karta Çıkarı seçin. Karşınıza Bir onay ekranı çıkacak. onayladığınızda rehberiniz Haric sd kartınıza çıkarılacak.

Android Rehberi Geri Yükleme

Rehberi geri yüklemek için yukarıdaki 1,2,3 seçenekleri aynen uygulayın. Üçüncü ekranda bu kez, ” “SD Kartından al” kısmını seçmelisiniz. Bunu seçtiğinizde karşınıza çıkan ekrandan, rehberi geri yüklemek istediğiniz bölümü seçmenizi isteyecek. Burada “telefon” ve “google” hesabınız görünecek. Telefonu seçtiğinizde rehber telefona geri yüklenecektir.

facebook müşteri hizmetleri
  • Android Telefonda Rehberi Gmail ile Yedekleme
  • Android cihazlarda rehberiniz aynı kayıtlarla dolu ise; rehberinizi android cihazınızda
  • tanımlı olan gmail hesabınıza senkronize ediniz. Rehberinizi senkronize ettikten sonra,
  • bilgisayardan gmail hesabınıza giriş yapınız ve aşağıdaki yönergeleri uygulayınız.
  • Rehberinizi daha önce gmail adresinize senkronize etmediyseniz;

1) Android cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun.

2) Menü / Ayarlar / Hesaplar ve Senkronizasyon kısmından tanımlı olan gmail adresinizi seçiniz. Yoksa yeni bir gmail adresi oluşturup bu menüden ekleyebilirsiniz.

3) Üstte belirtilen menüden, gmail adresinizi seçtikten sonra Veri Senkronizasyon bölümünde “Kişiler” kısmının seçili olduğundan emin olunuz. Menü veya Seçenekler tuşuna basarak senkronizasyonu başlatın. Eğer daha önce bu işlem yapılmışsa vakit kaybetmeden direkt bilgisayardan gmail adresinize giriş yapın.

4) Gmail adresinize giriş yaptıktan sonra “Rehber” kısmına gelerek aşağıdaki işlemleri yapın ve Android cihazınızdan rehberinizi tekrar senkronize ediniz.

Posta yazısının kenarındaki ok işaretine tıklayarak Rehber kısmına giriş yapabilirsiniz.

Android Telefonda Rehberi Yedeklemek Rehberi Geri Yükleme

Android Telefonda Rehberi Yedeklemek Rehberi Geri Yükleme

Bir önceki yazımız olan Android Tabletlerde Format Atma Fabrika Ayarlarına Çevirme başlıklı makalemizde Android Tablet Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl yapılır, Android Tabletlerde Format Atma Fabrika Ayarlarına Çevirme ve Hard Format Reset hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın