Now Reading
Android Telefon Rehber Yedeği Nasıl Alınır
0

Android Telefon Rehber Yedeği Nasıl Alınır

by Mustafa Kemal Erdem17 Mart 2013

 android iphone destek hatti

Bilindiği üzere telefona yeni bir rom yüklediğinizde ya da cihazı fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde telefon rehberi silinir.

Dolayısıyla yeni bir rom yüklendiğinde rehberi geri yükleme, bütün rehberinizi tek tek

geri yüklemenin zorluğunu dikkata alırsanız, önemli bir iştir. Android telefonlarda rehberi yedekleme ve sonra da yeniden rehberi geri yükleme son derece kolay bir iş. Android sürümlerine göre küçük çaplı farklılıklar taşısa da genel hatları itibarıyla birbirine benzemektedir. Aşağıdaki rehber, Andorid Ics yüklü cihazlara göre tarif edilmiştir:

Rehber’i Harici Sd Karta Taşıma:

1.Telefonunuzun Ana Ekranındayka, rehbere girin.

2.Rehber Açıkten, sol alt köşeden seçeneklere dokunun aşağıdaki ekranla karşılacaşaksınız. Bu ekrandan İçe/Dışa Aktar seçeneğine girin.

4.İçe/Dışa Aktara girdiğinizde şöyle bir görüntüyle karşılacaksınız.

facebook müşteri hizmetleri

5.Sd Karta Çıkarı seçin. Karşınıza Bir onay ekranı çıkacak. onayladığınızda rehberiniz Haric sd kartınıza çıkarılacak.

Rehberi Geri Yükleme

Rehberi geri yüklemek için yukarıdaki 1,2,3 seçenekleri aynen uygulayın. Üçüncü ekranda bu kez, ” “SD Kartından al” kısmını seçmelisiniz. Bunu seçtiğinizde karşınıza çıkan ekrandan, rehberi geri yüklemek istediğiniz bölümü seçmenizi isteyecek. Burada “telefon” ve “google” hesabınız görünecek. Telefonu seçtiğinizde rehber telefona geri yüklenecektir

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S2-S3 Ses Ayarlarını Arttırma başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S2-S3 Ses Ayarlarını Arttırma, Samsung Galaxy S2-S3 Ses Ayarlarını Arttırma Adımları ve Samsung Galaxy S2-S3 Ses Ayarlarını Arttırma Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

About The Author
Mustafa Kemal Erdem

Leave a Response