Android Kayıp Çalıntı Cep Telefonlarını Bulma

Android Kayıp Çalıntı Cep Telefonlarını Bulma

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Android

 android iphone destek hatti

Android Kayıp Çalıntı Cep Telefonlarını Bulma

Google Adroid blog sitesinde yer verdiği habere göre Android cep telefonu kullanıcıların kayıp yada çalıntı telefonlarını kolayca bulmasını sağlayan

ve aynı zamanda olası çalıntı durumlarda içerisindeki verileri silmeye izin veren “Android Aygıt Yöneticisi” uygulamasını resmen ilan etti.

Android tarafında üçüncü parti kimi uygulamalar cihazın konum bilgisine ya da içerisindeki bilgilerin silinmesine olnak sağlasa da, Google söz konusu yeniliği Android’in stok haline dahil ederek bu yöndeki eksikliği gidermiş oldu. iOS ve Windows Phone 8 tarafında benzer uygulamaların üreticiler tarafından sunulduğunu hatırlatalım.

facebook müşteri hizmetleri

 

Android Aygıt Yönetisi, gerçek zamanlı olarak bir harita üzerinde kolaylıkla cihazı bulmamızı sağlar. Telefonun yanlış ellerde olması durumunda ise içerisindeki tüm verileri siler. Ayrıca telefon sessiz modda olsa bile maksimum ses seviyesi ile telefona arama gönderilebilecek.

Android 2.2 Froyo üzeri versiyonlar tarafından desteklenecek hizmetin Google Play Hizmetleri 3.2.25 numaralı sürümü altında dağıtımına ilk olarak sınırlı sayıda seçilmiş kullanıcılara ulaştığı rapor ediliyor. Ay sonuna dek ise dünya geneline dağıtımın tamamlanması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan instagram Android Resim Düzenleme başlıklı makalemizde instagram Android Resim Düzenleme, instagram Android Uygulaması Kurulumu Ayarları ve Instagram Resim Düzenleme Programı Uygulaması indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın