Android iPhone DNS Değiştirme Ayarları 2016

Android iPhone DNS Değiştirme Ayarları 2016

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Android İphone

 android iphone destek hatti

Android iPhone iOS İP ve DNS Adresleri DNS Değiştirme Programı

İster DNS değiştirme programı ister kablosuz Wifi internet bağlantısı ile DNS tanımlaması yapabilirsiniz. Programı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Ayarlar > Kablosuz Wi-Fi seçeneğinden bağlantı yaptığınız ağ adının yanında yer alan ok işaretini tıklayıp İP ve DNS bölümüne giriş yapıyorsunuz. Aşağıda önerdiğim DNS adreslerini kullanabilirsiniz.

Öneri DNS adresleri: Türk Telekom DNS 195.175.39.39 – 195.175.39.40, Open DNS 208.67.222.222 – 208.67.220.220, Google DNS 8.8.8.8 – 8.8.4.4, Yandex DNS 77.88.8.8 – 77.88.8.1, Comodo DNS  8.26.56.26 – 8.20.247.20.

 

Farklı yolla hem operatör hem Wi-Fi bağlantısı üzerinden DNS değiştirme programı kullanabilirsiniz. Öneri uygulama Set DNS.

SetDNS da köklü telefon köklü cihazlarda tüm cihazlar ve 3G/mobile ağlar için WiFi üzerinde özel ad sunucularını kullanmaya zorlamak için en kolay yoludur. IPv4 ve IPv6 ağları ve nameserver her ikisi için de çalışır.

Kablosuz ve 3G/EDGE mobil bağlantı iki kullanırken özel nameserver bilgileri korur. WIFI Sadece olmayan köklü telefonları ile.

Google, opendns, OpenDNS aile kalkan, fooldns ayarları ile birlikte gelir, özel DNS sunucuları ve DHCP geri dönmek için seçeneğini girin.

facebook müşteri hizmetleri

Geçerli DNS durumunu gösterir ve DNS Pro yüklüyse, uygun Widget tıklayarak nameserver değişiklikleri sağlayacak widget içerir.

Normal modda, bu uygulaması * Herhangi bir * sistem dosyalarını (bazı DNS uygulamalar aksine) değişmez, bu nedenle nameserver bilgileri yedeklemek gerekmez. Sadece DHCP geri dönülüyor normal ağ ayarlarına geri döner.

 

Normal ayarları çalışmıyor eğer tercihleri ​​içinde resolv.conf dosyasını güncelleyebilirsiniz. Bu yazılabilir ise, bu bir yedek aldıktan sonra, resolv.conf içeriğini değiştirir.

OpenDNS Aile Kalkan ayarları telefonda yetişkin ya da uygunsuz içeriği filtrelemek için kullanılabilir.

Google DNS veya OpenDNS gibi alternatif nameservers kullanarak önemli ölçüde tarama hızlandırabilir. Ayrıca, Nawala gibi yerel DNS filtreler atlayabilir.

Tarama DNS ayarlarını geçersiz kılar bir proxy servisi üzerinden giderse Set DNS da kontrol eder. Ağ ayarlarını değiştirdiğinizde, doğrudan IP adresini kullanarak bir URL erişmeye çalışacaktır. Bu doğru sunucu vurursa o zaman ağa doğrudan bağlantı var. Eğer değilse, bir proxy bağlantı yakalama ve kendi nameserver bilgileri kullanıyor.

Bir önceki yazımız olan iPhone 4s 5s 6s Plus Destek başlıklı makalemizde iletişim numarası, iphone 4s destek ve iphone 5 destek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın