Android Engelleme Modu Nedir Nasıl Açılır

Android Telefon Güvenli Mod ve Güvenli Moddan Çıkma,Android Telefon Güvenli Mod,Android Telefon Güvenli Moddan Çıkma,Android Güvenli Moddan Çıkma,Android Güvenli Mod,Android Güvenli Mod Nasıl Açılır,Android Güvenli Moddan Nasıl Çıkılır,Android Güvenli Mod Ayarları,Android Güvenli Mod Çıkma Ayarları,Android Jelly Bean Engelleme Modu Nasıl Kullanılır,Android Engelleme Modu Nasıl Kullanılır,Android Jelly Bean Engelleme Modu,Android Jelly Bean Engelleme,Android Jelly Bean Engelleme Nasıl Yapılır

Android Engelleme Modu Nedir Nasıl Açılır

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Android

 android iphone destek hatti

Android Engelleme Modu Özelliğini Kullanma

İlk olarak sorulması gereken akıllı telefonlarda güvenli mod(Safe Mode) nedir?

Güvenli mod; windows işletim sistemlerindeki gibi android cihazlarda da gereksiz tüm uygulamaların çalışmasını engelleyip 

sistemi daha stabil hale getirmektir.Cihazınızın güvenli moda neden ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsanız bazı durumlarda cihazınız yüklü olan uygulamalardan dolayı çalışması güç bir durum halini alır. Bunun gibi durumlarda uygulamalara müdahale etmek için güvenli mod kullanılmaktadır.(Çok nadiren ihtiyaç duyabilirsiniz.)

Denediğim kadarıyla Sony Ericsson marka akıllı telefonlarda güvenli mod ile karşılaştım(tesadüfi).

Telefonunuzu güvenli modda açmak için kapalı konumda duran cihazınızın normal şekilde açma/kapama düğmesine basıyoruz. Bastıktan sonra cihaz uzun süreli titreşinceye kadar ses kısma tuşuna basılı tutuyoruz.

Telefon açıldığında ekranın sol alt kısmında güvenli mod yazıyor olması gerekmekte. Bu yazıyı gördükten sonra işlemlerinizi güvenli mod’da gerçekleştirebilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Not: Güvenli Mod ile telefonu kullanıp akıllı cihazınızı yeniden başlattığınızda ana ekrana oluşturduğunuz bazı uygulamaların kısayolu kaybolmaktadır.

Guvenli moddan nasil cikilir ?

Akıllı cihazınızda bellek sorunu veya buna benzer problemler var ise güvenli moddan çıkmanız zor olabilir

Güvenli moddan çıkmak için cihazınızı kapatıp bataryanızı çıkararak birkaç dakika bekleyiniz. Telefonunuzun sadece açma tuşuna basarak cihazınızı açın. (Aksi halde cihazınızda güvenli mod tekrardan aktif olur.)

Bir önceki yazımız olan Android Virüsleri ve Temizleme Virüs Programları başlıklı makalemizde Android Virüs Temizleme, Android Virüsleri ve Android Virüsleri Nasıl Temizlenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın