Now Reading
Android 4.3 Güncellemesinde Oluşan Donma Sorunu
0

Android 4.3 Güncellemesinde Oluşan Donma Sorunu

by Mustafa Kemal Erdem09 Ağustos 2013

 android iphone destek hatti

Android 4.3 Sürüm Güncellemesinde Çıkan Sorun
Android ‘in yeni yayınlanan 4.3 sürümü aslında sadece küçük düzeltmeler içeriyor. Bazı grafik düzeltmeleri ve profil detaylarında iyileştirmeler gibi güncellemeler yapan Andorid 4.3’ün ne yazık ki, Google’ın telefonu
 Nexus 4 üzerinde beklenmeyen etkileri olduğu ortaya çıktı.
Nexus 4, Google markasını taşıyan ve LG tarafından üretilen bir telefon. Google’ın forumlarında pek çok kullanıcı, telefona 4.3 güncellemesi indikten sonra sorunların baş gösterdiğini anlatıp, telefonun kullanılamaz hale geldiğinden şikayet etmeye başladılar. Telefonun tamamen kilitlendiğini veya bazı işlemler sonunda hiç bitmeyen bir loop’a girdiğini vurgulayan kullanıcıların sayısı gün geçtikçe artıyor.
Sorun için kullanıcıların önerdiği tek çözüm ise, şimdilik, fabrika ayarlarına geri dönüş. Bazı kullanıcılar ise Android’in eski sürümünegeri dönme yolunu seçmişler.
Ayrıca, güncellemenin Netflix uygulamasında da soruna yol açtığı rapor ediliyor. Google, Netflix’teki sorunun farkında olduklarını ve bir düzeltme üzerinde çalıştıklarını blog’unda duyurdu. Google Nexus 4 telefonu sahiplerinin, bu sorunlar çözülene kadar Android 4.3 güncellemesini indirmemeleri tavsiye ediliyor.
About The Author
Mustafa Kemal Erdem

Leave a Response