Ağda Kayıtlı Değil Nedir Hatasının Kesin Çözümü

Ağda Kayıtlı Değil Nedir Hatasının Kesin Çözümü

Mustafa Kemal Erdem No Comment
Android İphone Samsung

 android iphone destek hatti

Avea Turkcell Vodafone Android ve iOS Cep Telefonlarında Ağda Kayıtlı Değil Hatası

iPhone ve Android cep telefonlarında servis yok ya da ağda kayıtlı değil sorunu yaşıyorsanız şebeke sorunu eğer donanımsal değilse aşağıdaki nedenlerden biri olabilir.

Ağda kayıtlı değil sorunu şebeke olmadığı anlamına geliyor. Cep telefonunuz replika değilse imei kopyalanmış olabilir. Eğer replika (orinal değil) ürün kullanıyorsanız cihaza yüklenen imei başka cihazda kullanılmış olabilir. Cihaz imei sorgulaması için, telefondan *#06# tuşlaması yaptığınızda çıkan imei numarasını www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresine girerek ücretsiz imei sorgulaması yapabilirsiniz.

Ayarlar > Bağlantılar > Diğer ağlar > Mobil ağlar > Ağ operatörleri bölümünde operatörler listesinde kendi operatörünüzü seçiyorsunuz. 5-10 dakika bekliyorsunuz şebeke gelmediyse cep telefonu kapatıp açıp tekrar kontrol ediniz. Ağda kayıtlı değil hatası çözümü için ilk önerilen yöntem budur.

facebook müşteri hizmetleri

Ağda Kayıtlı Değil Nedir Hatasının Kesin Çözümü,Samsung Galaxy Ağda Kayıtlı Değil Hatası,Galaxy S3 S4 S5 S6 Ağda Kayıtlı Değil Hatası,iPhone 4S 5S 6,Note Grand 2 3 4 Servis Yok

Ağda kayıtlı değil hatası  devam ediyorsa kernel ve modem flashlamayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemi bu tarz işlemleri yapmamış uzman olmayan kişilerin yapmaması önerilir.

Bir önceki yazımız olan Discovery 4G Android One Factory Reset | Hard Reset başlıklı makalemizde Desen Kilidini Kırmak, Discovery 4G Android One Hard Reset ve Fabrika Ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın